Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3355 3355

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

ŽanetaN
02.01.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, byl tento přečten za jediný den. Skvělý příběh. Nemohu se dočkat pokračování.

tereija
02.01.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Channach
01.01.2018 5 z 5

Petra Stehlíková zvolila mladší hrdinku, aby se mohla věnovat sklenařskému světu. Já si ho ohromně užívám, až nacházím sklenitový prach všude po domě. Ale možná je to jen prach, protože prostě čtu a čtu a mohla bych příběhy Ilan a pětadvacítky číst věky. Více v mé recenzi v záložkách - blog Channach.

šneki
31.12.2017 5 z 5

Opět výborně napsané nejen ze stránky fantasy, ale i po stránce příběhové, ve které rozhodně nechyběly silné emoce (moje i Ilan). Nemám, co víc k tomu napsat, snad jen radu pro budoucí čtenáře: Radši si počkejte mezi Naslouchačem a Fajou, protože ten cliffhanger na konci Faji je mnohem větší než u Naslouchače.

81evama
31.12.2017 5 z 5

Neskutecny, promysleny a do posledni podrobnosti popsany pribeh. Nemohla jsem se odtrhnout od cteni. Jen doufam ze si autorka pospisi s dalsim dilem ☺
Napadem je plne srovnatelna se svetovou cetbou, bylo by skvele kdyby se serie dostala do ruky nekomu od filmu. To by kina praskaly ve svech

Andreanis
31.12.2017 5 z 5

To předlouhé čekání se vyplatilo. Stejně jako první díl, je tato kniha naprosto fenomenální. Neskutečný podmanivý příběh, který vám nedovolý knihu ani na chvíli odložit, úchvatné prostředí a postavy snad ještě sympatičtější než v prvním dílu.
A opět jsem velmi mírně řečeno rozladěná, protože to opět končí v momentě, kdy prostě chcete číst dál, ale ona tam už je jen prázdná stránka. Takže dráha paní Stehlíková, jste fenomenální autorka.
A teď už opět nezbývá nic jiného, než donekonečna čekat na další díl.

Knihomlok2015

Smekám...

Monny98
30.12.2017 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dílu! Napínavá, velmi čtivá kniha, která se nedá přečíst jinak, než jedním dechem. Musím usoudit, že mě málokterá česká kniha takto nadchne. :)

Devilly
30.12.2017 5 z 5

Nemám slov. Stejně jako první díl byl i tenhle něco úžasného a autorka by klidně levou zadní mohla strčit americké i severské autory do kapsy! Moc se těším na další díl :D

Shinstria
30.12.2017 5 z 5

Parááda. Opravdu úžasná česká fantasy série, která podle mě předčívá mnoho světově známých autorů. Moc se těším na další díl.

bgott
30.12.2017 5 z 5

Výborná kniha. Příběh v nížinách nabere dech a s přesunem do Duvalského pohoří vás už nepustí. Ilan v druhém díle opouští její dětská tvrdohlavost a jankovitost, ale i tak se vztahy s pětadvacítkou dokážou pěkně zkomplikovat. Finále je opět strhující a, podobně jako v prvním díle, nás autorka nechá stát zvědavé a nedočkavé před vstupem do neznáma. Bude to dlouhé čekání na pokračování.

mastermind

Těším se na pokračování.

Dadis
29.12.2017 5 z 5

Ohromné..
Čekala jsem na ni dlouho a nazklamala.. Jen to utrpení než výjde další díl..

Bombas
28.12.2017 5 z 5

Opět skvělá. Nížiny nebyly tolik záživné, ale k příběhu patří a čtenář se tam dozví několik zásadních informací. S návratem do Duvalského pohoří napětí opět stoupá a příběh graduje. Ilan je občas na svůj až moc inteligentní a velice rychle reaguje. Navíc mně osobně trochu vadí, že stále natahuje své odhalení. Pořád jsem čekal, kdy se konečně kapitánovi ukáže... Každopádně kniha skvělá, dlouho po přečtení mi ještě šrotovala v hlavě a stejně jako většina tady se těším na další díl(y).

cecetka
28.12.2017 4 z 5

Ale tak ano, cetlo se to velice dobre, stale se neco delo. Fantazie autorce nechybi, a to je dobre :-) Dalsi dil si opet rada prectu.
Drobnou vytku mam k postave Ilan, na 13 let ma hodne vyspele mysleni a jednani, navic kdyz vezmeme v uvahu, ze ji chybi vzdelani.

Pasajda
28.12.2017 5 z 5

Tahle série je moje srdeční záležitost! Prostě jí miluju. Ani pasáž v nížinách mi nijak nevadila. Přinesla spoustu zajímavých informací. Ale tak jako všichni už jsem se taky těšila do Duvalského pohoří. Ale teď fakt nevim, jak to vydržim do dalšího dílu:-(

bouse
28.12.2017

Moc jsem se na ní těšila, ale tak silná jako Naslouchač pro mě určitě nebyla. Také mi nesedla část v nížinách a příběh mi místy přišel překombinovaný až nesrozumitelný a zbytečně natahovaný. Další (poslední?) díl si určitě přečtu, ale přesně, pokud to bude zase až za rok, skoro lituji, že jsem nepočkala, až to bude venku komplet.

ja.cerven
27.12.2017 5 z 5

Opět výborná kniha... jen to čekání na další bude nekonečné :O :O :O

zazvorka
27.12.2017 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mírné zklamání, ale svou roli asi hrálo velké očekávání. Moc mi nesedla ta část knihy, která se odehrává v nížinách. Sklenařské prostředí přináší více akce a připadá mi, že je tam kniha celkově pestřejší a taková živější. Faja se mi ale samozřejmě líbila a na další díl se těším. Jsem moc ráda, že se tu objevila další tak poutavě píšící česká autorka. Vedle svých oblíbených - Kateřiny Tučkové a Aleny Mornštajnové - si s potěšením v knihovničce řadím i Petru Stehlíkovou - každá je úplně jiná a všechny jsou báječné!

Halka2
27.12.2017 5 z 5

Tato série je úžasná. Naslouchač je první a naprosto jedinečný a Faja? Ten je ještě lepší, zralejší. Na jedné straně se rozplétají jednotlivé nitky tajemství, rozehraná v prvním díle a na straně druhé autorka chytře rozvijí další, daleko temnější a fantastičtější, na jejichž rozuzlení si budete muset počkat. Zkrátka Faja vám nedá vydechnout. A ten konec!
Je to jak na divoké řece. Jste stále v napětí a když projedete peřejemi a myslíte, že máte všechno za sebou, tak vplujete do vodopádů a..... musíte si počkat na další díl.
Těším se na třetí díl této série a na další díla, co autorka ještě napíše.