Faja

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362914/bmid_faja-8xX-362914.jpg 5 3345 821

Naslouchač série

Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Teredo
25.05.2019 5 z 5

První díl jsem přečetla v noci ze čtvrtka na pátek. V pátek jsem běžela do knihkupectví a Faju přečetla během soboty. Po Enderově hře snad první série, která mě úplně pohltila. Faja má možná o něco větší švih než první díl, pořád se něco děje, dochází k rozuzlování tajemství, objevují se další a vše je úžasně propojené. Vztah s kapitánem a Ilan se pořád vyvíjí, ti dva si k sobě pořád snaží najít cestu a sledovat jejich snahu je napínavé a fascinující. Za mě nejlepší fantasy, jaké jsem kdy četla.

Lily-fairy
16.05.2019 3 z 5

Uuuu, to byla nuda. Samozdřejmě, ten konec to vytáhl, ale za mě obrovské zklamání. Mnohem horší než první díl.

Mysias
14.05.2019 5 z 5

Druhý díl naprosto úžasného Naslouchače. A zase naprosto úžasná kniha. Já se prostě zamilovala. Už bude třetí díl??? :-) Naprosto bezkonkurenční Petra Stehlíková a Young adult a já jako natěšený dospělák :-D

Jessybelle
11.05.2019 5 z 5

Sice je to kniha pro mládež, nečetla jsem první díl (nevýhoda malých knihoven) a je to první kniha této autorky, ale musím říct, že jako supr! Svět, který autorka stvořila, je báječný i děsivý zároveň...
Každopádně mě zaujal tak, že si seženu první díl a posléze i poslední...

Jossie
09.05.2019 5 z 5

Druhý díl mě na ten větší obsah chvílemi nudil, hlavně když stále navštěvovali další sklenařská města, to bylo opravdu zdlouhavé a nudné. Jinak samozřejmě skvělá fantasy, ale kdybych věděla, že to je na pokračování a třetí díl v nedohlednu a kdoví, jestli bude poslední, tak bych to popravdě nečetla. Tyhle věci čtu na jeden zátah, když jsou série uzavřené.

martin6849
07.05.2019 4 z 5

Faja je minimálně o řád lepší, než první díl (a přesto to na mé evidentně logaritmické stupnici není na pátou hvězdičku ;-) ). Jo, některé věci tam jsou trošku hloupé, nebo nelogické, ale co, je to jen pohádka (tedy pardon - fantasy) a čte se to dobře. Maličko se mi nelíbil závěr, ale uvidíme, co z toho vyleze ve třetím díle.

tichoslapek_
05.05.2019 5 z 5

Autorka nás opět zavedla do světa sklenařů a lidí z nížin, a opět mi zůstával rozum stát nad tím, jak úžasný svět dokázala vytvořit. A tak jsem četla a četla a četla a zase četla a najednou přišel konec...a já se prostě nemůžu dočkat třetího dílu. Jak to celé bude dál? Každopádně už teď se autorka řadí k mým nejoblíbenějším ve fantasy žánru!

DuncanIdaho
04.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Svět Naslouchače je tu doplněn, vyvíjí se vztahy Ilan z pětadvacítkou, dozvíme se i nové informace z minulosti. Děj knihy a hlavně její závěr navozuje další napínavé i fantazijní pokračování. Už teď se těším na další díl.

Safira7
04.05.2019 5 z 5

Naprosto doporučuji tuto knihu, daleko lepší jak jednička, nemohla jsem se odtrhnout, pořád na děj musím myslet... Jednoznačně jedna z TOP, těším se na pokračování

maja11231
02.05.2019 5 z 5

Super kniha. Víc napětí, vzrušení no prostě víc všeho. Co víc dodat super kniha

Alíša236
30.04.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je zde více akce a více napětí, jen prvních dvoustovku stran je třeba trochu protrpět, protože zase spoustu nových výrazů, vysvětlování...a nic se neděje. Výhrady co jsem měla k prvnímu dílu trvají, přesto za větší čtivost a napínavost přidávám hvězdičku. Čtení mě bavilo i když mi nesedí, že Ilan má pořád takové štěstí a všechno jí velice rychle dojde a oproti tomu slavná pětadvacítka za celé dva díly nic pořádného nedokázala...

Hoshi
30.04.2019 5 z 5

Jsem nespokojená, rozladěná, naštvaná. Nene, příběh byl opět brilantní, velmi snadno se četl, rychle ubíhal. Dostali jsme hlouběji do tohoto krutého, přesto zajímavého světa a spolu s Ilan se dozvídáme něco málo o minulosti. Jsem nespokojená, rozladěná a naštvaná, protože další pokračování je v nedohlednu.

katka94
23.04.2019 5 z 5

Skvělé pokračování skvělého příběhu!

Gilnien
18.04.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu se mi tento líbil mnohem více. Ale úplně nesnáším otevřené konce a další díl v nedohlednu! :-D

Jittka
09.04.2019 5 z 5

Třetí díl - hned - absťák !

SarahRoyalAss
09.04.2019 5 z 5

Myslela jsem si, že nemůžu číst větší dokonalost, než byl první díl. A ono tohle. ♥
S druhým dílem se více ponořujeme do toho krutého světa a jsou nám z něj odhalena malá tajemství a kousky historie. Ilan se učí novým věcem, vyvíjí své schopnosti, poznává nížiny, zjišťuje děsivé a smutné pravdy a hlavně poznává sama sebe.
Přiblížila se nám také celá pětadvacítka a projevili se další charaktery. Strašně moc mi hřálo u srdce, jak se vyvíjí přátelství 25tky a Ilan. (v jednu chvíli jsem chtěla všem nabančit ale to rychle přešlo)
Už dlouho se nestalo, abych měla tak strašný absťák po pokračování, Stehlíková je prostě skvost České Fantasy. ♥

ladycatelyn
07.04.2019 5 z 5

výborné stejně jako první díl, dokážu si to představit i na filmovém plátně, těším se na třetí díl.

MOmoMO
07.04.2019 5 z 5

*****Jsem spokojená :) druhý díl mě nezklamal a nedočkavě budu čekat na díl třetí. *****

Dida86
06.04.2019 5 z 5

Geniální druhý díl, parádní vývoj příběhu Ilan, doufám že takhle to přece nemůže skončit.Takže se teším a doufám v pokračování.

krovacek
05.04.2019 5 z 5

Prvni dil me asi zaujal vic, ale ani od tohohle jsem se nemohla odtrhnout, takze dobry:)