Námi to začíná

Námi to začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514834/bmid_nami-to-zacina-oXJ-514834.jpg 4 580 122

Lily se po rozvodu snaží vycházet s bývalým manželem Rylem co nejlíp, aby se oba mohli podílet na výchově téměř roční dcerky Emerson. Poté, co se na ulici náhodou setká s Atlasem a nechá se od něj pozvat na rande, se věci začínají komplikovat. Atlas Corrigan je jediný muž, kterého Ryle v blízkosti své bývalé ženy a dcery bude vždycky nesnášet. A Lily si až moc dobře uvědomuje, že ačkoli už nejsou manželé, bude Ryle součástí jejich životů už napořád. Tam, kde skončil epilog bestsellerového fenoménu Námi to končí, pokračuje kniha Námi to začíná. Lily dostala od života druhou šanci na pravou lásku, ale její žárlivý exmanžel jí to příliš neusnadňuje. Dokáže tomu všemu Lily čelit a se svou nově nabytou možností správně naložit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Starts with Us , 2022

katee21
23.10.2023 5 z 5

Námi to končí byla kniha, která mě přivedla ke čtení. Proto, když se objevily první zmínky o pokračování, nemohla jsem se dočkat. A když nakonec vyšla den před mými narozeninami, byl to ten nejlepší dárek.

Je to zas a opět dokonalé. Mám podezření, že Colleen to ani jinak psát neumí.

Vidět ty dva spolu šťastné je něco, co musí pohladit po duši každého. Dopisy mi vždycky navozovaly husí kůži, ten poslední mě rozbrečel. Theo i Josh do příběhu tak skvěle zapadli. A to že Ryle je prostě Ryle asi zmiňovat nemusím. Je to knížka, ke které se budu ráda vracet a rozhodně to nebylo naposledy, co jsem ji četla.

P. S. Buď na vždy má rybička, a teď přijde hubička.

kytarka
22.10.2023 5 z 5

Jsem ráda, že vzniklo pokračování prvního dílu. Tento díl je opět skvělý. Osobně bych si představila i třetí díl. Tahle dvojice je dokonalá. CoHo je stvořila skvěle. Knihu jsem zhltla za pár hodin. Teď jen lituji, že ji mám již přečtenou.

Pitbullka
22.10.2023 5 z 5

Mně se to líbilo stejně jako první díl, Atlas je prostě láska a tady se mi líbil i Josh a Theo. Za den přečteno a přesně tohle je Colleen, která mě neskutečně baví.

Knihomolka_176
21.10.2023 5 z 5

Tak dlouho jsem na tuhle knížku čekala a když jsem ji konečně držela v ruce, byla jsem strašně šťastná. Hltala jsem každé slovo, dojímala se a smála a najednou jsem byla na poslední stránce.
Už když kniha vyšla v angličtině, četla jsem na ni spoustu rozporuplných recenzí s tím, že už byl druhý díl zbytečný. Já nemůžu být víc proti.
Nebyl to jednoduchý příběh zalitý sluncem, bylo tam spoustu důležitých momentů stejně jako v prvním díle. Navíc v tomhle díle dostal mnohem víc prostoru Atlas, což byla paráda.
Pokud jste četli první díl, druhý díl je nutností.

Wabinka
21.10.2023 5 z 5

Jsem ráda, že nám CH nabídla pokračování příběhu s Lily a Atlasem. Atlas je naprosto dokonalý jako princ z pohádky a mě se celý příběh moc líbil.
Jen ten konec mě trošinku asi zklamal. Cítím to stejně jako Dizzy3 v komentáři pode mnou.

Dizzy3
19.10.2023 5 z 5

Kdo se zamiloval do Lily a Atlase, tak si tohle prostě musí přečíst..je to takové uzavření celé jejich cesty. Líbilo se mi, že to bylo hlavně o nich a nebylo tam žádné zbytečné drama navíc. Klidně tam toho o nich mohlo být mnohem víc. Přece jenom je tahle kniha přímo vymodlená, takže čím víc Atlase s Lily , tím líp. Přiznám se, nebylo to tak epický jak bych si přála, ale vědomí, že jsou spolu i na papíře a ne jenom v mé hlavě je zkrátka parádní :)
4,5*

SPOILER
P.S. jsem trochu zklamaná - žádnej popis žádosti o ruku, svatby ani miminko???! na tohle jsem se totiž fakt tešila... + teda nejhorší svatební slib co jsem kdy četla, snad mi to ani nepřišlo jako Atlas..

FejKýý
08.10.2023 5 z 5

Já jsem zase ohromená. Colleen mě vždy prostě potěší. Sice se v téhle knize nic moc nestane, ale já jsem strašně ráda, že jsem se znovu mohla podívat do světa za Lily a Atlasem. Jen byl pro mě ten příběh strašně krátký. Byla jsem překvapená, že už je konec protože jsem cítila, jak kdybych teprve byla ve třetině knihy. Tahle kniha může být zbytečná pro lidi, co už čekají od Colleen, že v ní bude i nějaké to hlubší téma a také co jí úplně né zrovna "milují" jak já. Já bych si od ní přečetla fakt vše a proto mi hrozně sedl i tento příběh. Já bych dala klidně i trojku. To už by možná nikdo nečetl, ale já klidně.

janahuba
07.10.2023 4 z 5

(SPOILER) A mně se kniha líbila. Ano, není to nic moc napínavého, děj se dá lehce odhadnout. Ale já jsem za pokračování ráda. První kniha zůstala celkem otevřená, a i když jsem si vlastně domyslela to, co jsem se teď dočetla v knize Námi to začíná, jsem ráda, že se mi potvrdilo, že se Lily s Atlasem dočkali svého šťastného konce. A nebýt knihy, neseznámili bychom se s dvanáctiletým terapeutem Theem, který mě tedy dost bavil. Já jsem ráda, že kniha vznikla, a že jsem s Lily a Atlasem mohla prožít jejich začátek společné budoucnosti.

kkubelkova
11.09.2023 1 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, ale hrozně mě zklamala. 300 stránek v podstatě o ničem.

Lenni_3006
29.08.2023 5 z 5

Prvu knihu som precitala za tri dni. Túto za menej ako 24 hodin odkedy som ju kupila. Citam komentare ku knihe a velmi sa cudujem, pretoze mne osobne sa pokracovanie pacilo viac, ako prva kniha. S autorkou som sa pri tychto knihách stretla prvy raz - a nie posledny -, neviem teda aky styl pisania inak ma. Pribeh sa mi ale velmi pacil, druha cast specialne.

isabokmal
06.08.2023 5 z 5

Asi začnu větou: Děkuju za moji odvahu začít číst v angličtině! - Proč? - Protože si nedokážu představit, že bych na tuhle CoHo měla čekat s překladem.
Ano, ze začátku jsem měla problém se do příběhu dostat, opět si zvyknout na angličtinu a pochytit novou slovní zásobu, aby mi text dával smysl, ale věřte, že to stálo za to! Po pár stranách se to zlomilo a šlo to jako po másle.

Ačkoliv je tato kniha dost často označovaná jako zcela zbytečná, jsem ráda, že se jí nakonec autorka na popud čtenářů rozhodla napsat. Jelikož já jsem neskutečně vděčná za to, co vše dobrého Lily nakonec "získala" po první knize, kde mi jí bylo neskutečně líto.
Vřele jsem vítala kolik prostoru dostal Atlas i to, že jsme měli šanci ho mnohem víc poznat a na plno situací a chvil se podívat z jeho pohledu. Naprosto jsem se do něj zamilovala!

Já jsem za tuto knihu moc ráda, užila jsem si jí. Hlavně mi to opět připomnělo hromadu věcí, kterých si ve svým životě cením, protože ne vždy jsou samozřejmostí. Ne každý miluje bezpodmínečně!

Hermiona419
13.07.2023 3 z 5

Tohle mě nebavilo. Asi zatím nejhorší, co jsem od Colleen četla. Ale velmi oceňuji krásnou obálku, ta je naprosto dechberoucí.

Anna195
10.07.2023 5 z 5

Končí sa to nami je kniha, ktorá ma zatiaľ zasiahla od Colleen najviac, preto som sa nesmierne tešila na pokračovanie ich príbehu. Možno si niekto povie, že pokračovanie nemuselo byť, ale ja patrím k tým čitateľom, ktorí túžili dozvedieť sa viac o Lily a Atlasovi, no najmä o tom, ako pokračuje ich veľký príbeh lásky.

V tomto príbehu nájdete úprimnú a čistú lásku. Áno, presne o takejto láske vás presvedčia Lily s Atlasom. Ešte v žiadnej knihe som nečítala o takej krásnej láske, akú mali medzi sebou oni dvaja. Ak čakáte prehnané zvraty, ktoré ich príbeh lásky ešte viac skomplikujú čakáte márne. Autorka nám skôr ponúka nazrieť do ich postupne vyvíjajúceho vzťahu, no najmä do ich rodinných vzťahov či rodinných problémov. Ja nemôžem byť viac spokojná, pretože presne toto som očakávala, chcela som zistiť, ako Lily a Atlas naložili so svojimi životmi a ako pokračujú spolu.

Som nadšená, že nám autorka dopriala oba pohľady, vďaka tomu som sa vedela do nich aspoň čiastočne vcítiť. V tejto časti môžeme nazrieť viac do Atlasovej minulosti, do jeho rozhodnutí, jednoducho do jeho sveta. Tu som pochopila, akú nesmiernu lásku stále cítia jeden k druhému, ktorá každým okamihom len prekvitala.

Niekoľkokrát som opäť pri ich príbehu vyronila slzičku. Veľakrát ma k tomu dohnali, práve Atlasove listy pre Lily, keď si prečítate celý ich príbeh až do konca, tak pochopíte, aký je ich príbeh krásny a vzácny zároveň.

A tak, ako som vám odporúčala Končí sa to nami, tak vám budem odporúčať aj Začína sa to nami, pretože jedna časť by nemohla byť bez druhej.

terikus
10.07.2023 5 z 5

Je třeba k příběhu přistupovat trošku jinak, než jako k ostatním knihám od Colleen. Mně se to moc líbilo, jsem ráda, že jsme dostali šanci zjistit, jak to vlastně dopadlo.

Martiiiik
07.07.2023 5 z 5

Velmi oceňuji autorku, že vyslyšela prosby svých čtenářů a ačkoliv to vůbec nebylo původně v plánu, napsala pokračování :-) Protože většinou od tohoto žánru očekáváme "žili šťastně až navěky" :-) a konec prvního dílu toto úplně neuspokojoval :-) chtěli jsme prostě víc :-) a v této knize je to s plnou parádou.. ačkoliv to není celé růžové, naši dva hlavní hrdinové musí čelit mnoha problémům, očekávaným i překvapivým, jejich vzájemná láska, tak pevná před lety i dnes, jim pomůže vše přestát a být silnějšími.. :-) možná jsem to čekala malinko akčnější, od Rylea :-) ale nevadí :-) na konci i slzička ukápla a pak další, protože další díl už nebude :-) a ode mě velké poděkování autorce, odteď už nebudu vždy čekat na překlad :-)

_Knihomolka_
07.07.2023 3 z 5

"I can draw a seedling with two tiny branches. Yours and mine. We will be on our own brand-new, tiny family tree - one that starts with us."
Lily a Atlase mám opravdu moc ráda, ale musím bohužel souhlasit s názorem valné většiny. Ačkoli i pokračování na mě působilo mile, úsměvně a trošku nostalgicky a stránky si zachovaly krásnou angličtinou, přišel mi to jako zbytečně strávený čas ze strany autorky.

MarKy95
01.07.2023 2 z 5

Bohužel, dle mého názoru docela nešťastně zbytečná kniha.

tereza5844
27.06.2023 2 z 5

It ends with us jsem hodnotila dvěma hvězdami a stejně tak hodnotím pokračování románu. Tato kniha je však ještě trochu slabší. Je to čistý fanouškovský servis těm, kteří první díl milovali. I sama autorka zmiňuje, ze se rozhodla pokračování napsat až potom co první díl dostal obrovský hype na Tiktoku. Já četla ze zvědavosti a bohužel, kniha je pro náročnějších čtenáře opravdu velice slabý průměr.

Kateřina259
27.06.2023 5 z 5

Od této knihy moc nečekejte, je to spíše třešnička na dortu k "Námi to končí". Pokud jste si zamilovali postavu Atlase, musíte si toto přečíst. Příběh funguje spíše na bázi "a žili šťastně až do smrti", věřím však že dokáže zaujmout a přinést něco nového. Za mě to byla nutnost, protože po tom všem, čím si hlavní postavy prošly, si zaslouží pěkný konec.

katasokolov
25.06.2023 3 z 5

3,5/5*

Čteno v aj.

Spousta recenzentů tuhle knihu haní s tím, že nepřináší nic nového, což není, ruku na srdce, úplně pravdivé tvrzení.

Příběh nám začíná přesně v momentě, kde končil první díl a v průběhu četby se nám dostane finálního rozuzlení cesty Lily a Atlase, pričemž po téhle spletité výpravě potkáme staré známé, ale i nové hráče, kteří ovlivní putování hlavní dvojice. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala a už se nemůžu dočkat filmu s Blake Lively.

Pokud se Vám líbila jednička a naštvalo vás, stejně jako mě, že tehdy nebyl úplně dořešen vztah Lily/Atlas, pak si knihu určitě pořiďte.