Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3061 715

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

dencazrnu
31.08.2023 4 z 5

Za sebe musím říci, že u této knihy přišlo lehce zklamání. Ale asi to bylo tím, jak mi knihu všichni vychvalovali a říkali, že to je nejlepší, co autorka napsala. Prostě jsem měla od knihy až příliš velká očekávání, která se nenaplnila. To ale neznamená, že kniha byla špatná, to vůbec ne. Opět se ukázalo, že autorka umí zahrát na city a i když jsem se necítila tak mizerně, jako třeba u knihy Vzpomínky na něj, i tak to byl skvělý čtenářský zážitek. Jsou chvíle, kdy se vám chce křičet, protože některé situace v knize byly šílené. Obzvláště pak vzpomínky na minulost byly krušné. Autorčin styl psaní mi sedí a určitě se pustím i do dalších knih, které mi od ní zbývají.

dam.si.knihu
31.08.2023 5 z 5

Je spousta knih, u kterých si řekneme: jo, tohle byl jeden z nejlepších příběhů, který jsem četl/a, ale je jen málo z nich, které si opravdu zapamatujeme a neustále se nám vkrádají do mysli. Já sama často píšu, že tohle byl skvělý nebo opravdu jeden z nejlepších příběhů. Jenže teď si říkám, opravdu byly všechny ty příběhy tak skvělé? Mám za sebou další Colleen Hoover, která absolutně nabourala moji mysl tím, že její příběh, byť Vám zlomí srdce, je jeden z těch, který nikdy nezapomenete a budete nad ním přemýšlet neustále dokola, protože ani vy sami nevíte, na jaké straně Vaše srdce stojí a jak to celé dopadne.

Já vím, všichni jste to psali, ale dokud si čtenář její knihy nepřečte, tak nemůže dát na názor ostatních, protože co je často tak vyhypované, Vám pak nemusí dát to, co očekáváte. Ale já vám říkám, že jestliže chcete skvělý příběh, který je plný lásky, ale také bolesti a sebepoznání, tak do toho jděte. Zlomí Vám to srdce, budete brečet a možná budete jako já a stále nevědět na čí straně pořádně stát, tak už si ji konečně přečtěte.

Tohle byl vynikající příběh, který Vás na svých 360 stránkách dostane. Autorka řeší silné téma a nemůžu než jen tleskat, jak bravurně to dokázala dostat do jednoho příběhu a dám hlavním hrdinům reálnost. DĚKUJU, MILUJU.

Lenni_3006
29.08.2023 4 z 5

Moje prvé stretnutie s autorkou a je to fajn. Možno som čakala viac, ale okrem podivného začiatku knihe nemám čo vytknúť. Možno len to, že bola mierne predvídateľná, no nevadilo mi to. Pokračovanie som prečítala okamžite a úprimne? Bavilo ma viac ako prvá kniha, takže odporúčam. Obe knihy odporúčam.

monishek
28.08.2023 5 z 5

Tak mam takove smisene pocity po precteni. Byl to vlastne krasny pribeh, i kdyz uplne na zadek jsem si nesedla. Nevim, co mi chybělo, ale nejake to wow postrádám. Slza mi neukapla, i kdyz emoce v pribehu nechyběly. Četlo se to jedním dechem, urcite doporucuji. Za sebe hodnotim 4,5 hvezdy. Urcite si poridim i dalsi dil.

kockazereknizky
27.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Kniha Námi je mým prvním setkáním s autorkou, která na mě v poslední době vyskakuje ze všech stran.
Protože příliš nečtu americké autory a "holčičáky - romanťárny", neměla jsem od knihy velké očekávání. A ze začátku knihy se mi to potvrdilo: spousta scén mi přišla jako klišé, u některých pasáží a dialogů jsem skřípala zuby a říkala si, že po další knížce už nesáhnu. Kdybych nevěděla, že se v v příběhu objevuje téma domácího násilí, bývala bych zřejmě velmi brzy odložila i tuto.

Zhruba ve dvou třetinách knihy se to ale celkem zlomilo, zvykla jsem si na styl psaní a autorka začala více rozebírat myšlenkové pochody postav a odhalovala více informací o problematice fyzického i psychického týrání a jeho důsledcích pro celou rodinu. A když jsem se v doslovu dočetla, že autorka čerpá ze své rané dětské zkušenosti, vzala jsem tuto knihu na milost.

A možná si přece jen to pokračování přečtu...

Dardos
20.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha je mou druhou přečtenou knihou od této autorky. Líbila se mi moc. Občas jsem si musela dávat pauzu od čtení, občas jsem si poplakala. Dokázala mě krásně vtáhnout do děje.
Autorka dané téma vystihla velmi dobře, přesvědčivě. A díky Bohu za šťastný konec.. ty já potřebuji :)!

NelaZáhrobská
17.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Moc hezká kniha popisující život mladé ženy, potýkající se s reálným problémem jisté menšiny žen.
Myslím si, že by si tuto knihu měla přečíst každá dívka, protože se člověk dokáže vcítit do obětí domácího násilí.
Dojemný a za mě i celkem šťastný konec, který se mi moc líbil.

Lucyeinstory
14.08.2023 5 z 5

Přiznávám, že jsem se této knihy celkem bála, protože se v ní nachází celkem silné téma a spoustě lidem z ní nebylo zrovna nejlépe. Myslím, že všichni ví o čem kniha je, proto tu děj nebudu nijak zdlouhavě rozebírat.

Kniha se četla sama. Měla jsem ji přečtenou za necelé dva dny, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. S koncem jsem byla opravdu spokojená, protože hlavní hrdinka se zachovala tak, jak by se v její situaci měla zachovat každá žena. Líbí se mi, že nám autorka ukázala, že vzhled může klamat, a že PAN dokonalý někdy není nejlepší cesta ke štěstí.

Nebudu lhát, hlavní hrdinky mi bylo moc líto. Sama jsem si několikrát říkala, jak bych se v takové situaci asi zachovala. Protože jak se dočtete v knížce, každý máme svoje limity, které si myslíme, že jen tak nepřekročíme. Ale opak je pravdou a často jsme schopni je posouvat, což v tomto případě rozhodně není dobře.

Knížku by si podle mě měla přečíst každá dívka nebo žena, protože se v ní dočtete spoustu věcí na které si ve vztahu dávat pozor. A i do jakých extrémů to může zajít.

Kira283
11.08.2023 5 z 5

(SPOILER) SPOILER:
Zhltla jsem knihu jedním dechem. Jedná se opravdu o silný příběh o silných ženách. Líbí se mi myšlenka, proč se vždy okolí pozastavuje nad tím, proč žena od násilnického partnera noedejde a ne nad tím, proč to vlastně ten muž dělá. Brilatní idea, protože je tomu opravdu tak...

Neměla jsem na konci daleko k slzám a obrazně jsem tleskala k rozhodnutí hlavní hrdinky.

Těším se na pokračování, které na mě čeká doma na poličce :)

Terezk-a
09.08.2023 5 z 5

Opravdu jsem do poslední kapitoly netušila jak příběh skončí, jak se hlavní hrdinka rozhodne a vůbec, jak to všechno dopadne...
Opravdu silný příběh ve kterém je zachycena láska, přátelství, kariéra, mládí i stáří.
Colleen moc ti fandím a děkuji za to, že plně žiješ svůj talent a píšeš báječné knihy!

LillyM.
07.08.2023 3 z 5

Kniha mě opravdu zasáhla. Na první pohled působí jako typická slaďárna na parní letní dny, ale nenechte se zmýlit. Kniha má mnohem hlubší význam než by kdokoli z nás řekl, a mně se líbila.

isabokmal
06.08.2023 5 z 5

Upřímně lituju, že jsem po této knize od CoHo nesáhla dříve. Dlouho jsem po ní koukala, každý jí četl a já možná i kvůli tomu tolik odolávala. Což byla rozhodně chyba! Popravdě.. zřejmě jsem se i bála, že budu zklamaná, protože ano - čekala jsem od ní opravdu hodně. Sociální sítě ji vychválily do nebes!

Do Helu! Upřímně?! Ani trochu jsem nebyla zklamaná! It Ends with Us mne totálně odrovnalo. Autorka nabídla víc, než jsem vůbec očekávala. Kniha mne nenechala ani chvíli v klidu. Cítila jsem zlobu, lítost, lásku, pochopení, avšak i bolest a strach.
Tušila jsem, že to bude náročné čtení, hlavně emočně, kvůli tématice, na kterou tady autorka ukazuje. Jenže tam měla ještě jeden prvek, který mne též odrovnal a nad kterým jsem se opravdu dost často zamýšlela. Jaký? Děti.
Vy, co jste to četli, jistě víte. A já nebudu lhát, na toto téma jsem hodně citlivá. Možná kvůli tomu, že mám doma takovýho malýho špunta a udělala bych pro něj cokoliv, aby měl třeba jen o krapet lepší život než já (neříkám, že ho mám špatný).

Ale, i přes tak náročné téma, jsem si knihu zamilovala a vím, že u ní jistě později proběhne re-reading. Též, že se brzy vrhnu na druhý díl či že toto určitě není poslední kniha, kterou jsem si od CoHo přečetla.

Doporučuji všemi deseti, ale pozor! - kapesníčky jsou povinné!

ČETLA JSEM V ANGLIČTINĚ
- Originál jsem zvolila, protože mi hodně lidí právě CoHo doporučovali pro takové to první čtení.
- Angličtina opravdu nebyla složitá. Začátkem jsem si slovíčka hledala a překládala něco málo, ale jakmile jsem se do toho dostala, na slovník jsem se vykašlala, protože jsem rozhodně chápala smysl textu (O to jde!).

natalie-p6706
30.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět slzy, opět kniha přehltaná za 3 dny (mám malé dítě, takže čtu v každý možný moment)...jako já nevím, kde se Colleen se svými majstrštyky přede mnou schovávala, ale jsem moc ráda, že už ji znám! Často jsem někde četla, že tahle kniha od ní je TOP a že Lily a Atlas Forever ..no když jsem knihu četla, tak jsem to nechápala, protože jako sorry, ale Ryle je prostě wau...no ve druhé části knihy jsem to pochopila hodně rychle... Je zajímavé jak se za 15 vteřin může změnit někomu celý život, i jak se může tak rychle změnit můj názor na lásku ...

ZuzullaM
30.07.2023 3 z 5

Zaujímavá kniha, veľmi ťažká téma. Na začiatku bolo všetko ružové, čo sa týka teda zoznámenia Lili a Ryleho. A v tom najsladšom to nabralo úplne iný smer. Knihu som potom nemohla pustiť z ruky a čakala ako sa Lili rozhodne, čo urobí a bola teda veľmi statočná a silná. Autorkine slová na konci dali knihe ešte väčšiu skutočnosť.

galinek
22.07.2023 5 z 5

První kniha od této autorky, zpočátku se mi zdála až dost sladká, nicméně to tak muselo být, .... ALE líbila se mi a přemýšlím o ní, o lásce i životě, jak se to někdy zamotá a život je těžký, za dva dny jsem přečetla, také ji ráda brala do ruky, protože je to také KRÁSNÁ kniha...... .

Lovana
20.07.2023 5 z 5

Další kniha od známé autorky, od autorky už jsem pár knih četla a věděla jsem do čeho jdu. Opět jsem dostala silný příběh, emoční jízdu, která mi zlomila srdce a způsobila mi slzy v očích.
Asi jedinou výtku k této knize bych měla k začátku knihy, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ze začátku mě kniha moc nebavila, ale poté se to změnilo a čím více jsem se blížila ke konci tím méně jsem chtěla knihu odkládat.
Hlavní hrdinku Lily jsem si rychle oblíbila, byla skvělá. Velmi jsem si oblíbila Allysu, i když se jejich přátelství vyvinulo možná až moc rychle. Stejně tak se rychle vyvinul i vztah s Rylem. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah Lily s Rylem a také jaký byl vztah s Atlasem. Mrzelo mě, že Atlas nedostal více prostoru, ale to je v pořádku, tento příběh nebyl o něm.
Tato kniha rozhodně není jednoduché čtení, na druhou stranu, pokud už jste nějakou knihu autorky četli, tak asi víte, že autorka se složitým tématům nevyhýbá.
A dostala mě i poznámka autorky, ta byla také hodně silná.
Přestože jsem u této knihy ze začátku měla trochu problém se začíst, tak se mi kniha hodně líbila a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Těším se až si přečtu pokračování.

Hodnocení 4,75*/5*

Wewe111
16.07.2023 5 z 5

Krásná knížka, ve které se řeší těžké téma. Nechtěla bych se dostat do situace, když někoho milujete, ale "nemůžete" s ním dál zůstat. Hrozně jsem hlavní hrdince fandila, aby situaci vyřešila správně. Úplně mě dostala, když Rylea konfrontovala v nemocnici a objasnila mu situaci:(

Už se nemůžu dočkat na pokračování, myslím, že nás všechny zajímá jak to bude dál :))

Vikinka224
13.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Zatím nejlepší kniha od Colleen z těch, které jsem četla. Příběh byl šokující, s Lily jsme soucítila od začátku do konce. Rylea jsem měla ze začátku ráda, ale jakmile se zase objevil Atlas a Ryle se začal chovat tak, jak se choval, přestala jsme mu fandit. Jeho chování se sice dalo tak nějak pochopit, ale co jsem nechápala je to, proč teda nezačal chodit na terapii, už jenom kvůli Lily.
Jediné, co bych vytkla je ta láska mezi Lily a Rylem. Vznikla tak rychle, že mi to nepřišlo jako láska, ale jako chtíč. Zatímco Atlase milovala, Rylea chtěla spíš tělesně. Nebo aspoň tak to na mě působilo.

Ronnieve
10.07.2023 5 z 5

Konečně jsem knihu dočetla, četla jsem ji od Vánoc do teď. Ale určitě to nebylo tím, že by kniha nebyla zajímavá. Prostě a jednoduše jsem měla jakousi čtenářskou prokrastinaci. Každopádně příběh je úžasný, podle mě to může hodně ženám pomoci a dát jim co přesně potřebují. Doporučuji všema deseti.

dani.mertova
10.07.2023 5 z 5

Opravdu velmi povedená kniha. O lásce a všech jejich podobách. O lásce přátelské, rodinné a především k sobě samému.