Na neVěčné časy

Na neVěčné časy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529665/bmid_na-nevecne-casy-659ae2f5529d6.jpg 5 74 38

Ponořte se do světa romantiky a magie. Osm příběhů o druhých šancích, které vám ukáží, kde všude je možné najít svou spřízněnou duši, pravou lásku nebo sílu začít znovu. Poznejte magický realismus, který si ve světě získal tisíce srdcí a v této jedinečné sbírce máte možnost se s ním seznámit i vy. Autorky: Štěpánka Horáková, Rina Vevesi, Martina Holešinská, Júlia Matulová, Marie Domská, Tereza Kadečková, Rosana Zvelebilová, Leandra Sold.... celý text

kaczka79
08.03.2024 5 z 5

Povídky s trochou magie a romantiky. Skvělá odpočinková kniha, u které nemusíte moc přemýšlet, stačí se jen unášet pohodou, která vysloveně z příběhů čiší.

pogmanka
08.03.2024 5 z 5

Osvěžující a zajímavé povídky nabízí sborník Na neVěcné časy, takže byste ho neměli minout. Obsahuje přesně 8 povídek, což za mě bylo naprosto ideální množství. Ani málo ani moc. Často se mi stává u povídkových sbírek, že už je tam těch povídek moc a jsem toho přehlcena a ztrácím chuť číst dál, i když věřím, že by tam mohly být další poklady. Tady se mi to však nestalo.

Každá povídka byla svým způsobem originální a mě úplně překvapovalo, jak to ti autoři mohli vymyslet. Opravdu zajímavé náměty. Bylo super, jak se každý zakousl z jiné stránky do magického realismu.

Pro mě osobně byly nejlepší povídky Karma, Pět otázek a Maso a květina. Nejvíce mi sedly příběhem, zpracováním a atmosférou. To však neznamená, že by ostatní povídky byly špatné, to rozhodně ne. Jen mě tolik neokouzlily, nebo mi v nich něco málo chybělo k úplné spokojenosti.

Povídka Karma si mě prostě získala nápadem práce Karmy a jeho pojetím a vlastně i propletením s případem. Artura si nešlo neoblíbit, na rozdíl od jeho otce. U Pěti otázek bylo hezké, jak to vypadalo, že to jde jedním směrem a pak se to najednou obrátilo a člověk si říkal, aha, tak takhle to je. A Maso a květina? To nám k sobě přitáhlo dva opravdu zvláštní lidi.

Za mě příjemná sbírka povídek, která vás oblaží neobvyklými náměty a zpracováními. Asi jsem něco takového ještě nečetla. Proto si myslím, že je super, že se taková sbírka od českých autorů vydala.

A co říct na úplný konec? Že si nešlo nezamilovat naprosto úžasnou obálku, která se za mě opravdu povedla. Zaujala mě na první pohled a už jen tím mě sbírka nalákala.

HelcaKoudova
08.03.2024 5 z 5

Povidky me velmi mile prekvapily. Chvilemi jsem zapominala, ze se jedna o tuzemske autorky. Vsechny mely prekvapivou pointu a prvek magicna se mi moc libil. Stridani stylu a svetu me vazne bavilo, presto je vse na jedne vlne. Po precteni jsem mela pocit prazdna, ktery prichazi po dobre knize, kdy si clovek rika, chci jeste vic.

AlenaInfy
07.03.2024 5 z 5

Je vidět, že se autorky snažily oslovit co nejširší publikum a sborník je dle toho koncipován. Nicméně, když pominu povídky spíše pro mladší čtenáře, nebo ty, kteří vyloženě vyhledávají klasická romantická klišé, přišla jsem si na své. Jak u sborníků bývá, některé povídky se mi líbily víc, některé méně, ale všechny měly velmi zajímavý námět. Na tuzemské poměry celkem nevšední dílo. Oboustranná obálka se povedla, plus mě velmi potěšily vnitřní ilustrace, kterých je v knihách v poslední době jako šafránu. Dohromady je to příjemné dílko na pár večerů.

petulkapeta
05.03.2024 5 z 5

Všechny příběhy byly super,ale nejvíc mě nadchnul Tvůj hlas a Kdo neumí milovat. O nich bych si klidně přečetla celou knihu...a jinak ta obálka prostě wau

andrejci
02.03.2024 4 z 5

Já si tuto knížku otevřela s 0 očekáváním a musím říct, že to bylo úžasné překvapení. Některé povídky mě moc bavili a dokázala bych si představit dostat i knížku z daného světa. Některé mě tak nenadchly, ale všechny i tak byly super. Za mě to je rozhodně zajímavá knížka

anetaKiwg
26.02.2024 5 z 5

Zatím nemám co dodat. Byla jsem pohlcena

Maud22
23.02.2024 5 z 5

Vždycky říkám, že mám ráda povídky. Platí to i o těchto osmi, které v sobě skrývají motiv druhé šance a lásky v různých podobách. Najdeme tu romantiku, dobrodružný příběh, trochu nostalgie, něco magie a tajemna i nádech smutku, ale také vtip. Vystupují zde lidé s neobyčejnými schopnostmi, démoni i kočky. Co víc si přát.

veronika6781
18.02.2024 5 z 5

Kniha, Na neVěčné časy, ma v prvom rade zaujala svojou anotáciou. Ide o súbor ôsmich poviedok o druhých šanciach, ktoré vám ukážu, kde všade je možné nájsť svoju spriaznenú dušu, pravú lásku alebo silu začať znova.

Následne, keď som objavila obálku, tak ma kniha ešte viac zaujala. O to väčšie bolo moje potešenie keď som zistila, že kniha má vlastne dve obálky. Jednu z prednej strany a druhú zo zadnej. Spracované je to takto z toho dôvodu, že knihu môžete čítať z oboch strán, zo svetlej či tmavej. Je iba na vás, ktorou stranou začnete a či si najskôr prečítate zimnú romantiku, alebo poviedky z podsvetia.

Do tretice ma na knihe zaujal štýl, do ktorého je kniha ladená a to je magický realizmus. Kníh s touto témou som zatiaľ nečítala veľa, avšak aj tých pár si hneď získalo moje srdce. Som rada, že sa táto téma dostáva viac do popredia a objavuje sa aj v knihách slovenských, či českých autoriek. Reálny svet so štipku mágie, totiž nikdy nie je zlý.

Čo sa týka samotných poviedok, tak niektoré sa mi páčili viac, niektoré menej. Poviedky však nemajú mnoho strán a preto sa čítajú rýchlo. Každá poviedka vás vtiahne rovno do príbehu a rozhodne nebudete mať čas sa pri nich nudiť. Niektoré poviedky sa mi zapáčili natoľko, že by som si vedela predstaviť ich prepracovanie na celý román. Dúfam, že autorky poviedok si povedia toto isté a raz sa niečo také uskutoční.

Knihu určite odporúčam všetkým milovníkom romantiky a mágie. Dúfam, že sa vám bude páčiť rovnako ako mne.

HankaKonadra
16.02.2024 5 z 5

Nemam co dodat, vse uz je tu napsane. Jsem rada, ze se mi tahle sbirka dostala do rukou. Snad nekdy vyjde dalsi dil.

kattykitty5451
16.02.2024 5 z 5

Osem nádherných príbehov , ktoré sa čítajú samé , plne svetlá i tmy , lásky , mágie , kouzel,nádherná obalka, možnosť čítať z oboch strán dáva knihe svoju jedinečnú pečať, príbehy , ktoré vás vtiahnu a knihu neodlozite kým nedočítate , krásny darček pre milovanú osobu i pre seba

barboraDZoS
15.02.2024 5 z 5

Krásné pohlazení na duši. U každé povídky jsem si říkala, že bych chtěla vědět víc, ale vlastně byla každá zakončena tak perfektně, že nemám co vytknout. Na to že mám ráda víc temnější žanr, tak me více uchvátily povídky ze světlé strany. Je to jedinečné a určitě ji přečtu znovu.

Miri10
15.02.2024 5 z 5

Pro mě osobně byl tenhle sborník jako první rande s novým žánrem. Naštěstí dopadlo nad očekávání.

Dílo obsahuje hned 8 povídek s romantickým podtónem na téma druhých šancí a ukrývá v sobě i nádhernou grafiku a jedinečné obrázky. To dokazuje i samotná obálka knihy, která je prostě bezkonkurenční. Některé povídky jsou temné jako hořká čokoláda, jiné je vyvažují něžností, všechny do jedné jsou ale perfektně napsané a řemeslně zpracované.

Do Největšího talentu jsem se bezpodmínečně zamilovala a ráda bych, kdyby autorka dílko rozvedla do celé knihy. V povídce Tvůj hlas si užijeme vánoční atmosféru a překvapení. Karma od Martiny Holešinské nás nechá nakouknout pod pokličku spravedlnosti z druhé strany a v povídce Na stopě minulosti prožijeme lásku na ,,druhý pohled". Pokud stále ještě tápete, jestli si sborník přečíst, co takhle erotiku? A ne jen tak ledajakou, ale rovnou s démonem v povídce Kdo neumí milovat. Následuje Pět otázek. Přestože jsem citlivá něžná duše, tuhle jízdu v tarantino-mafiánském stylu jsem hltala jako divá. A celé dílko zakončují povídky Maso a květina od úžasné Rosany Zvelebilové a Polibek smrti, kde se seznámíte se samotným andělem smrti.

Není nutné nic dalšího dodávat. Pokud hledáte něco neobvyklého, jedinečného a 100% čtivého, už na nic nečekejte a sborník si přečtěte. Já ho můžu jen a jen doporučit!!!

MarusKra
15.02.2024 5 z 5

Zajímavé, něco nového, laskavého a hlavně romantického. Láska a magie mě moc bavila a palec nahoru za oboustrannou obálku. Bylo to, jako si vybírat mezi bílou a hořkou čokoládou, podle toho, na co mám zrovna chuť. Povídka každá krásný originál a u některých bych si dal klidně víc.

Textařka
15.02.2024 5 z 5

Příjemný sborník, který potěší každou romantickou duši. Jako u každého sborníku jsem narazila na povídky, které mi nesedly, ale o to víc jsem si užila ty zbylé. Celkově je kniha dobře řemeslně zpracovaná a určitě stojí za pozornost.

TOP povídky: Kdo neumí milovat, Tvůj hlas, Pět otázek.
TOP námět: Největší talent

janca6129
14.02.2024 5 z 5

Příjemná a čtivá jednohubka o různých podobách lásky. Pohladí na duši, pobaví, potěší nápaditostí. <3 Já se rozhodně zamilovala!

Daisy21
09.02.2024 5 z 5

Nejlepší sborník z těch, co mi v posledních letech prošly rukama. Autorkám se podařilo poskládat pestrou směsici povídek, které jsou tak různé, a přitom je spojuje jedno téma. Bude nejspíš subjektivní, které komu přijdou nejsilnější a které snad o něco slabší, mými favority jsou Pět otázek a Kdo neumí milovat, kde oceňuji jak nápad, tak vyzrálý autorský styl, ale věřím, že tento soubor povídek každému nabídne něco, co ho okouzlí. Za mě opravdu moc povedená práce!

Matri
06.02.2024 4 z 5

Táto kniha ma totálne uchvátila prekrásnou obálkou - úplný top strop!!! A rovnako krásne je aj prevedenie celej knihy, ktorej súčasťou je 8 poviedok doplnených o ilustrácie ku každej z nich.
Ako uvádza už obálka, ide o romantické príbehy z moderného sveta, ktoré sú šmrncnuté určitou dávkou fantasy prvkov.
Príbehy sú vcelku svižné, každý je iný a určite som si našla aj svoje obľúbené.
Čo sa týka poviedok, bola to moja knižná prvotina, nemám s čím porovnať, a teda ani neviem ako ohodnotiť, nakoľko niečo sa mi páčilo viac, niečo menej...
Každopádne je to krásna kniha a ja som spokojná ;-)