Na neVěčné časy

Na neVěčné časy
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529665/bmid_na-nevecne-casy-659ae2f5529d6.jpg 5 97 97

Ponořte se do světa romantiky a magie. Osm příběhů o druhých šancích, které vám ukáží, kde všude je možné najít svou spřízněnou duši, pravou lásku nebo sílu začít znovu. Poznejte magický realismus, který si ve světě získal tisíce srdcí a v této jedinečné sbírce máte možnost se s ním seznámit i vy. Autorky: Štěpánka Horáková, Rina Vevesi, Martina Holešinská, Júlia Matulová, Marie Domská, Tereza Kadečková, Rosana Zvelebilová, Leandra Sold.... celý text

Schmetti
včera 5 z 5

Četli jste už nějakou sbírku povídek? Mně se před měsícem dostala do rukou česká antologie, která obsahuje 8 příběhů. Všechny ypovídají o druhých šancích a spřízněných duších. Jsou protkané magií a romantickou, což zahřeje na duši a vy máte chuť číst dál a dál.

Mně osobně se líbilo všech 8 povídek, jsou moc pěkně napsané a nesou v sobě poselství. V některých se i něco, možná nového, dozvíte. Avšak musím vyzdvihnout ty, které mě oslovily nejvíce: Polibek smrti od Leandry Sold, Tvůj hlas od Riny Vevesi, Karma od Martiny Holešinké a Kdo neumí milovat od Marie Domské.

Miluji číst o démonech, spřízněných duších a lásce ke stejnému pohlaví, proto jsem vybrala právě tyto.

Abych vám přiblížila, o čem příběhy jsou, napíšu sem malé shrnutí a mé emoce ke každé z nich.

NEJVĚTŠÍ TALENT - Štěpánka Horáková
„Každý z nás je něčím výjimečný. David navíc žije ve světě, kde svatbou automaticky získáte největší talent toho druhého. Otázkou je, jak najít tu pravou.“ Tohle byl naprosto skvělý nápad! Připomíná mi seriál Black Mirror na Netflixu, znáte ho? Představte si, že s někým uzavřete sňatek a najednou máte jeho talent, i když se k vám jeho schopnost vůbec nehodí nebo vás nezajímá. Tím nemusí být zrovna vlohy pro malování nebo zpívání. Co třeba… vyprávění veselých historek nebo uklízení?
Povídka mě bavila a líbilo se mi rozuzlení na konci. Láska dělá zázraky.

TVŮJ HLAS - Rina Vevesi
„Příběh Rebeky a Nikoly, které žijí ve společnosti, kde můžete zaslechnout hlas své spřízněné duše. Jenže žít s vědomím, že jste jedni z mála, kteří ho nikdy nepotkali nebo naopak ztratili, může být ubíjející. Navíc když se blíží nejromantičtější období roku, Vánoce.“
Ach, tak kouzelný vánoční příběh! V tomto světě bych si chtěla zkusit alespoň na jednu zimu žít a čekat, zda uslyším svou spřízněnou duši. Kde by se mohla nacházet? Při nákupech jídla nebo dárečků? Při procházce na vánočních trzích nebo v cukrárně? Existuje tolik možností! A Rina tento nápad zpracovala úplně božsky s třešničkou na dortu! Miluju!

KARMA - Martina Holešinská
„Artur má velké životní poslání, jednoho dne z něj bude Karma. A to není snadná věc. Znamená mnoho sebeobětování a asketického života. Jenže pak mu do života jako hurikán vletí David.“
Skvělá povídka, která ve mně z části vyvolávala podobné pocity jako thriller Zpovědi, který jsem nedávno četla ve SČ #dobrachallenge24 od KD. Úžasné! Tento příběh byl úplně jiný, než všechny ostatní. Detektivní zápletka a LGBT, nádhera. Chci celou knihu!

NA STOPĚ MINULOSTI - Júlia Matulová
„Sebastián a Olívie se kdysi milovali. Nějakou dobu po rozchodu je náhoda opět svede dohromady a oni mají šanci si uvědomit, jak se za dobu odloučení změnili. A jak s tím vším souvisí magické kočky?“
Roztomilý příběh ze života, který spoustě čtenářů může připomenout jejich vlastní zkušenosti. Myslím, že hodně lidí si při čtení bude přát, aby se i jim stalo to, co Sebastiánovi a Olívii. A pokud milujete kočky, není co dodat, navíc tyhle jsou kouzelné!

KDO NEUMÍ MILOVAT - Marie Domská
„Svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných a zároveň den zúčtování pro ty, kdo neumí milovat. Démon Wyren má úspěšný večer, dokud mu malá záměna a záhadná kráska nezmění život.“
Ano, ano, tohle mě extra bavilo! Jak jsem říkala, baví mě vše možné o démonech a v tomto případě jsem dostala ještě navíc romantiku a erotiku! Jo, opravdu, povídka je spicy! Prostředí, vykreslená atmosféra a Wyrenovo myšlení, skvělá kombinace.

PĚT OTÁZEK - Tereza Kadečková
„Někdo potřebuje panáka na kuráž, aby oslovil holku. Andrés potřebuje pár mincí, lepicí pásku a pět otázek.“
Další naprosto vyčuhující povídka! Zamotá vám hlavu, nebudete vědět, co se děje (což tu je velké plus), budete chtít víc informací a přijít na kloub této nebezpečné cestě. Trochu thriller, trochu psycho a detektivka. Paráda!

MASO A KVĚTINA - Rosana Zvelebilová
„Rastimir se domníval, že je odsouzen k životu v osamění. Vždycky věděl, že není jako všichni ostatní, proto se stranil lidí. Dokud jednoho dne nezjistí, že i na ten nejpodivnější hrnec se vždycky najde poklička.“
Název povídky vypovídá o všem, ale dokud si ji nepřečtete, nebudete chápat. Tento příběh byl ze všech nejkratší. Vtáhne vás do květinářství a k drsňačce s fialovými vlasy. Maso nebo květina? Nebo oboje dohromady?

POLIBEK SMRTI - Leandra Sold
„Kamiel má před sebou volbu: záchraní život ženy, kterou miluje, nebo vlastní duši před peklem.“
Dokonalost! Miluju. Prosím taky o dlouhou knihu. Zamilovala jsem si všechny postavy, záleželo mi na nich, četla jsem tak rychle a užívala si úplně všechno. V tomto příběhu se dozvídáme i informace mezi nebem a zemí, peklem a nebem, o andělech a padlých andělech. Nemám slov.

Potřebuji ze všech povídek knihu. I když mě některé zaujaly více, tak jsou opravdu všechny dobré. To mě znovu usvědčuje v tom, že čeští autoři píší sakra dobře.

Děkuji moc za eknihu Rině. Užila jsem si ji a doporučuji všem. Každý si najde to své.

Četli jste tuto knihu?

Hodnocení: 5/ 5

Najdete mě na:
IG: @terischmetti_books
Blog: http://blumensprache.hikaru.cz/

Zuzunda
včera 4 z 5

Příjemná sbírka povídek, příjemné čtení. U mě rozhodně vyhrála povídka Kdo neumí milovat.

Knihomol_ka
31.05.2024 5 z 5

Na první pohled máme dech beroucí obálku, která je krásná jak z přední strany, tak i ze zadní.
Měla jsem z ní pocit, že se bude jednat o fantasy příběh, ale ono je tady vlastně více příběhů od více autorek.

Je to sbírka hned osmi povídek, za kterými se skrývají krásné příběhy. Je to hlavně čtivé a opravdu krásně napsané. Příběhy jsou plné nejen romantiky, ale také magie, která se tu objevuje. Opravdu jsem byla mile překvapená po dočtení této povídky. Je to psáno zajímavým stylem, ale je to poutavé a tvrdím si říct, že i návykové.

Příběhy jsou ideální, když si zrovna potřebujete oddechnout od náročného čtení nebo prostě chcete jen takovou jednohubku na jedno odpoledne.
Věřím, že vás povídky zaujmou a budete rádi, že jste se do ní pustili.

Já se přiznám, že kdyby mě autorka neoslovila, tak ani nevím, že něco takového je! Což je škoda, že povídka nejde skoro nikde vidět, tak doufám, že po této recenzi Vás aspoň nalákám.

Katka.Val
30.05.2024 5 z 5

Na první pohled mě nadchla nádherná oboustranná obálka a celkové zpracování knihy. Sborník v sobě skrývá osm povídek o druhých šancích.
Sbírka je opravdu pestrá, myslím, že každý si tam najde něco pro něj. Příběhy jsou plné romantiky a magie. Láska, dobro, peklo, démoni, spřízněné hlasy, kouzelné kočky…
Jako čtenářka jsem dlouho nezažila takovou touhu, aby příběh pokračoval, a u několika povídek v této knize se mi to stalo. (Konkrétně Kdo neumí milovat a Tvůj hlas.)
Fantazie autorek je opravdu působivá a pro milovníky krátkých příběhu je to ideální čtení.
Osobně mě víc uchvátila strana s kostlivcem, povídky měli temnější ráz, ale líbilo se mi to i jako celek.

Peta.volna
28.05.2024 5 z 5

Autorky u nás mají talent a umí psát skvělé příběhy, což je paráda. Kniha je tenká, takže ideální na jeden den, a všude na mě poslední dobou vyskakovala – teď už chápu proč.

DreamerX9
22.05.2024 2 z 5

Kniha na první pohled zaujala překrásnou obálkou, a tudíž jsem čekala že stejně kouzelný bude i obsah ale bohužel za mě to tak není. Povídky mi připadaly příliš všední skoro jako by se veškeré barvy vyčerpaly na obálku. Samozřejmě jsem si v knize našla i jednu nebo dvě povídky které mě zaujaly ale u zbytku mám pocit jako by na nebi nerozsvítily dostatek hvězd.

Cteme_s_Terkou
22.05.2024 5 z 5

Vítám vás u dnešní, po dlouhé době zase trochu netradiční recenze.
Toto hodnocení vzniklo ve spolupráci s tuzemským nakladatelstvím Canc, kterému tímto moc děkuji za poskytnutí nejen knihy, ale i záložek a placky.
Tato recenze bude poněkud kratší, protože se jedná o sborník povídek od osmi nadaných autorek. Proto zde nebudu hodnotit postavy.
Ale pojďme už na to.

Tento sborník jsem přečetla za jedno odpoledne.
Jedná se o kratičkou jednohubku, ve které nalezneme povídky jak se veselým, tak s trochu temnějším motivem, což je krásně vyjádřeno i barevným rozlišením. Část stran je totiž světlá a ta druhá je tmavá. No v každé povídce se nějakým způsobem objevuje dobro a v každé z nich zvítězí.
Osobně se mi nejvíce líbila poslední povídka, protože démony a anděly já miluju.
V knize je, dle mého, hlavním tematem láska, proto se s ní setkáme snad v každé povídce. Potkáme zde ale i démony, smrťáky, anděly, karmu a mnoho dalšího.

Komu bych tento sborník doporučila?
Všem, kteří mají rádi psaní o různých formách lásky, těm, kdo mají rádi tuzemské autorky, těm, kdo hledají oddechové čtení a konečně těm, kteří chtějí při knize strávit příjemné chvíle a nemuset nad ní moc přemýšlet.

Více najdete na:

Timina.girl
22.05.2024 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila svou originalitou a rozmanitostí. Osm povídek, které autorky vytvořily, nabízí pestrou paletu romantických příběhů s jemnými fantasy prvky a netradičními zápletkami. Ilustrace knihu krásně doplňují.

MollyCornelia
20.05.2024

3,5*/5*
Kniha mě zaujala obálkou a nakonec se mi hodila do Čtenářské výzvy. Povídky mám celkem ráda, takže jsem neodolala.
Na malém rozsahu se dostáváme do spousty promyšlených světů, všude je kapka magie i romantiky. Nejvíce mě zaujaly povídky Největší talent a Kdo neumí milovat.
Karma a Pět otázek mi mezi ostatní žánrově moc nezapadaly (moc thrillerové/detektivní).
Po grafické stránce je kniha vymazlená, a zadní strana... no pecka :)
Celkově jsem spokojená, doporučuji milovníkům povídek.

nakavusterezou
18.05.2024 4 z 5

Když mě oslovila jedna z autorek (jedná se o povídkovou knihu), jakmile jsem viděla obálku, měla jsem jasno - tuhle knihu chci! :D

Jedná se o mix žánrů romantiky a magie, celkem netradiční, ale věřte, že to dává smysl:)

Mám tu nějaké fanoušky seriálu Black mirror? Jestli ano, kniha Na nevěrné časy se seriálu - nepatrně - podobá. Čím? Tím, že jsou příběhy zasazené do našeho světa, ale v případě knihy do našeho života zasahuje - v každé povídce jinak - magie a ovlivňuje lidské životy. (Co se BM týče, tak do běžného života zasahuje vyspělá technologie).

Až na jednu povídku, která mě moc nezaujala, se mi všechny povídky líbily a s čistým srdcem vám knihu mohu doporučit:) škoda, že kniha není víc vidět, zaslouží si to:)

SedllY
16.05.2024 3 z 5

Průměrná sbírka povídek. Znovu bych si přečetl jen Tvůj hlas a Pět otázek.

Misa.Michalkova
10.05.2024 5 z 5

Krásné čtení, romantické lehce okořeněné fantasy. Za mě super, mohlo to být klidně delší. Obálky jsou prostě nádherné.

Jarmila.ruzicka
04.05.2024 5 z 5

Začala jsem z té tmavší strany a jsem ráda, oslovila mě víc. Ne, že by ta druhá byla vyloženě špatná, ale asi mám blíž k démonům, než k dobrým koncům. Všech osm povídek bylo rozhodně originálních a dávám plusové body za ilustrace. Také jsem potěšená, že i v našich kopcích máme autorky, které umí vytvořit tak fantaskní příběh. Kniha, spíš knížka, je docela tenká, na mě poslední dobou všude vyskakovala a musím říct, že oprávněně. Povídky jsem ohodnotila i samostatně, ale dohromady za grafické zpracování a rozmanitost, jakou autorky předvedly, dávám plný počet.

Jajiinka
02.05.2024 4 z 5

Celkově je kniha plná zajímavých příběhů, které mi ke konceptu knihy a tématu seděly. Některé povídky byly lepší a některé horší. Každopádně každá z nich byla osobitá a sdělila co měla. Jediné, co bych vytkla, že některé povídky byly příliš krátké, což je škoda, protože neměly čas dosáhnout plného potenciálu.

_________________________ Celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA ČESKOU ANTOLOGII NA TÉMA MAGICKÝ REALISMUS / fantasyscifisvet.com / Janča _____________________________

TetaMadla
01.05.2024 4 z 5

Na tuhle recenzi jsem se opravdu těšila, protože v podstatě všechny autorky znám "skoro osobně".
Antologie osmi povídek o druhých šancích svedla dohromady osm mladých autorek a nabízí tedy osm různých pohledů na toto téma. Protože se ale jedná o podtitul "s kapkou magie", o různé neobyčejné jevy tu není nouze. Aniž bych tím chtěla snižovat úroveň textů, mně antologie připadala výrazně víc o těch kapkách magie než o druhých šancích. Ale to nevadilo.
Jednu či dvě povídky bych hodnotila jako mírně slabší, některé jako vynikající a některé si přímo žadoní o delší formát - o pokračování. Celkově se sbírka četla lehce, hezky a moc mě potěšila i přítomnost takového "druhoplánového" humoru. Každopádně nutno ocenit moře fantazie, které autorky osvědčily v míře vrchovaté. Pro příznivce krátkých formátů a magie je to ideální čtení.
Bohužel jsem měla k dispozici jen e-verzi a byla jsem tak ochuzena o možnost číst z obou stran, což mi připadá jako naprosto geniální nápad.
Jednu hvězdičku strhávám za tu jednu či dvě povídky, které mi nesedly. Ale i tak jsou NeVěčné časy prima jednohubka ke smlsnutí!

traceybeegee
29.04.2024 5 z 5

Co o této krásné knížce napsat....

NA NE VĚČNÉ ČASY
autorky Štěpánka Horáková, Rina Vevesi , Martina Holešinská, @Júlia Matulova, Marie Domská , Tereza Kadet Kadečková , Rosana Zvelebilová a Leandra Sold

154 STRAN rozdělených na 2 poloviny tak, že knihu můžete číst ze předu i ze zadu.

Knihu doplňují a vizdvihuji nádherné ilustrace.

Tak teď si pěkně sedněte na zadečky, protože toto je jízda 8 magických povídek.

Když se vám bude zdát nějaký ten typek v baru hodně zvláštní, tak je to možná jeden z povídek.
Pozor na zvláštní nápoje a drinky.... Můžou se pak dít opravdu hodně zvláštní věci....

Svatba, to je tak krásný magický den... Ale můžeme tím získat nebo ztratit???

Zdá se vám, že slyšíte růst stromy??? Tak to se nemylite. Někdo umí o ně a kytky pečovat a druhý je klidně spálí na uhel....

Vánoce, ty snad miluje každý... O Vánocích můžete také zaslechnout volání svých spřízněných duší. Je to dobré nebo špatné?
Rina Vevesi vám zaručí, že žít s vědomím, že jste jedni z mála vyvolených, kteří slyší spřízněné duše je výjimečné...

Může se démon zamilovat??? Já myslím, že jo, když potká tu, která se ho opravdu nebojí a jejich spojení může být opravdu fascinující..
A to nám v jednom z temných příběhů nabídla Marie Domská. Svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných a nebo den zúčtování...

Miluju kočky a jejich schopnost jsou opravdu hodně magické a pro mnoho z nás zvláštní.
A ty sehrály roli i v příběhu od Júlia Matulova.
Sebastian a Olivie kdysi tvořili pár, který se opravdu miloval... Už je to pryč, ale náhoda je svede dohromady a dostávají druhou šanci, aby si uvědomili, jak se každý z nich změnil.
K lepšímu??? Tak to si musite sami přečíst.

Tak se vydejte na cestu za bytostmi, které jen tak na ulici nepotkáte.
Přeji Vám nevšední zážitek z knížky.
Dávám 5 z 5 a doporučuji si ji přečíst.

Juklanka
28.04.2024 4 z 5

Knížku jsem dočetla a můžu doporučit všem, co mají rádi romantické povídky.
Ze začátku jsem si nebyla jistá, co od podtitulu s kapkou magie čekat, ale už první povídka Kdo neumí milovat, mě přesvědčila, že to bude můj šálek čaje.
Příběhů je v knize víc a každý je jiný a něčím originální. To, že je kniha rozdělená na dvě strany, je za mě asi nejhezčí zpracování, jaké jsem za poslední dobu viděla. Nemůžu úplně jen chválit, asi dvě povídky se mi netrefily do vkusu, nejspíš jsou určené pro mladší čtenáře, nevím. Ale hodnotila bych 4 hvězdičky z pěti.
Každopádně jsem ale každou dočetla a u některých si říkala, že mohly být opravdu delší. Díky tomu jsem poznala pár nových, českých autorek a jsem opravdu ráda, že i u nás máme spisovatelky, co dokáží přijít s tak pěkným příběhem

Z.Z.Cte
26.04.2024 5 z 5

Romantika, kterou jsem přečetla na jeden zátah a jsem mile nadšená. Je to zvláštní kombinace, ale já se tak cítila. Bylo mi mile a byla jsem nadšená.

Celkem je zde osm povídek, a kniha se dělí na temnou a světlou stranu. Povídky jsou zajímavé, zjišťuju, že romantika okořeněná magií nebo fantasy mě moc baví.

Navíc hned první dvě povídky, mě tak nadchly, že jsem nad tím světem, který popisují, ještě přemýšlela v noci a došla jsem k jedinému výsledku, chci víc!

Druhá půlka, ta temnější, měla správnou míru tajemna, napětí a šimravého znepokojení. Tady se mi asi nejvíc líbilo Pět otázek.

Rozhodně ale super čtení, a že povídky moc nemusím, tady to nevadilo, a jak jsem již psala, klidně bych toho brala víc, pokud vyjde další díl, jdu si pro něj.

katkatuckova
22.04.2024 5 z 5

Hledala jsem něco oddechového, ale aniž bych měla pocit, že to čtu jen tréningově, a šáhla po téhle knížce. Nemohla jsem vybrat líp, zhltla jsem ji takřka jedním dechem, protože jsem se nemohla odtrhnout. Velmi mě překvapila originalita jednotlivých povídek.

Radka.karasova
12.04.2024 5 z 5

Zaujala mě krásná obálka a vnitřní ilustrace. Je to útlá knížka, přečetla jsem jí za dva večery. Ale líbila se mi. Některé povídky byly slabší, třeba hned ta první má trošku šroubovaný styl, ale jiné se mi zase moc líbili. Maso a květina mě dostali nejvíc. Palec nahoru za doprovodné ilustrace, dnes se téměř nedělají a tady se mi moc líbili, dokreslovali atmosféru povídek.