Na dvore z hmly a besu

Na dvore z hmly a besu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315299/bmid_na-dvore-z-hmly-a-besu-9Ud-315299.jpg 5 3558 737

Druhé pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží od autorky série Trón zo skla je ešte temnejšie a fantastickejšie ako prvý diel. Po tom, čo Feyre zachránila krajinu Prythian, si čitatelia mysleli, že zazvonil zvonec a rozprávky je koniec. Feyre sa ocitla v bezpečí, obklopená bohatstvom a luxusom, pripravená na sobáš s milovanými Tamlinom, aby žili šťastne až do smrti. Feyre nikdy netúžila po osude princeznej z rozprávok, na rozdiel od svojich sestier. Feyre sa v nočných morách vracia k boju s Amaranthou, pri ktorom položila svoj ľudský život, a tým zlomila kliatbu, získala nesmrteľnosť a schopnosti férov. Doteraz nedokáže zabudnúť na hrôzy, ktoré zažila pri oslobodení Tamlina, ani na zmluvu s Rhysom, lordom Nočného dvora. Prečo sa nedokáže vložiť do obnovy Jarného dvora? Prečo sa cíti vždy naplnená, iba keď je s Rhysom? Na to nedokáže prísť ani sama. Feyre musí rýchlo spoznať svoje nové nesmrteľné telo a schopnosti, o ktorých dlho ani netušila. Na obzore sa totiž prebúdza prastarý nepriateľ, oveľa nebezpečnejší ako Amarantha, ktorý má na muške svet ľudí aj férov.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Mist and Fury , 2016

Kukicka
12.05.2018 5 z 5

Za poslední 2 roky jsem na mateřské přečetla více jak 100 knih a tohle byla nejlepší z nich !!! Doporučuji všemi deseti

teri1003
08.05.2018 5 z 5

Tak tohle bylo něco neuvěřitelného. Začetla jsem se do toho mnohem mnohem více než do prvního dílu... tenhle byl prostě 1000x lepší. Rhysandovi jsem úplně propadla, myslela jsem si, že nic, než Tamlin v 1.díle být nemůže ale teď? Beru všechno zpátky. Způsob, jak vás autorka dokáže napínát je neuvěřitelný, momenty, ke ketrým se vracíte aby jste všechno pochopili a uvědomili mě snad ještě přemlouvá, abych si první díl přečetla znova. Téhle knize jsem doslova propadla a hned potřebuju třetí díl.

Gabriellam
06.05.2018 5 z 5

Uf, až teď jsem popadla dech! Ale ty dvě probdělé noci rozhodně stály za to. A ty poslední kapitoly! Nejen, že mě úplně šokovaly, ale jak malá holka jsem se bála a vztekala spolu s Feyre. Prostě dokonalost.
Říkám si, jestli se svět zboří, kdybych si teď hned běžela lehnout k dalšímu dílu...

Lussi2345
02.05.2018 5 z 5

Krásný příběh. Mohu všem jen doporučit.

TerryDee
29.04.2018 5 z 5

Opravdu velmi čtivé a poutavé. Líbilo se mi, jak Sarah J. Maas zcela posunula příběh. Abych řekla pravdu, tak jsem to po prvním díle nečekala. Myslela jsem si, že se bude držet toho, co náčrtla, ale ona to jedním tahem změnila (za co jsem opravdu ráda). Rhysanda jsem si oblíbila už na konci jedničky, takže jsem čekala jak se jeho postava v tomto díle vyvine. A jsem ráda, jaký směrem to bylo. Musím uznat, že mě to nadchlo. A jsem natěšená na další díl, který mám akorát před sebou.

Er.es
29.04.2018 4 z 5

!!SPOILER!!
Na začátku knihy bezmezně milujete zlatou.
Aniž byste po tom toužili, začne se vám do srdce vkrádat fialová. Docela nevinně. Těsně za polovinou si přítomnost fialové uvědomíte a začnete za střízliva kroutit hlavou a marně se snažíte volat: „zlatá! Zlatá!.“ V 75% knihy prásk! A milujete fialovou….
Ó jak my ženy jsme přelétavé…. Ale nic s tím nezmůžeme, fialová vládne světu a zlatá sedí zarmouceně v koutku. !!KONEC SPOILERU!!
O tomhle je kniha :-) Pro mě slabší díl, nebaví mě nekonečné výlety kamsi, kde vám něco řeknou, tak jdete zpátky, vyměníte garde a jdete na druhou stranu. Konec knihy opět nezklamal a nebudete tomu věřit.
Zase mi vadila autorčina oblíbená slova, to vážně musí pořád "zvedat chřípí" a neustále "zvracet" do čehokoliv?
Luxusní sérka, opravdu si ji upřímně užívám :-)

A235711
29.04.2018 4 z 5

SPOILERY!
Tenhle díl mi rozhodně přišel lepší než Dvůr trnů a růží. První třičtvrtě knížky jsem dokonce zvažovala, že dám dokonce i 5*. Vztah mezi Feyre a Tamliem měl zajímavý, ale uvěřitelný konec. Naopak mezi Feyre a Rhyse vznikalo příjemné napětí. Nové postavy jsem si naprosto zamilovala a stejně tak i Velaris.
Krach celého příběhu nastal ve chvíli, kdy zjistili, že jsou svými druhy. Naprosto nechápu, co s tím Maas pořád má, vždyť to naprosto ničí pocitu vtahů, když už víš ten a ten ti je souzený a když s ním zůstaneš, tak budeš navěky šťastná. To, že jsou ke všemu Lucien a Elain též druhý, mi přišlo vyloženě zbytečné. Vůbec nevím jestli budu číst další díl, asi nevidím nic co by mě na něm lákalo.
PS. Mohla by Maas alespoň jednou říct, když se dva lidi vezmou, a neoznamovat to až o několik dní později?

vendy6619
28.04.2018 5 z 5

Panebože! Panebože! Panebože... a ještě milionkrát panebože! Protože tohle bylo tak dokonale úžasný! Pořád z toho má husinu všude úplně. Poslední dvě kapitoly mě totálně roztrhaly! A 55 kapitola! Panebože ještě jednou a znovu!
Takhle skvělou sérii jsem dlouho neměla v ruce! Na konci mi přišlo, že má málo stránek a že je potřeba víc. Člověku stačí jednou se ponořit do Prythianu a už nechce ven! Už chce tam být napořád a nikdy se nevrátit za Zeď...

mika251
28.04.2018 5 z 5

Málokedy vidím knihu z Young Adult kategorie s hodnocením cez 95%, ale tomuto počinu s potešením vrazím 5 hviezd. Prvý diel ma neprekvapil, neurazil, vinul sa vcelku predvídateľne ku klíšé konci, ale teda, čo tu na mňa vybaflo vo dvojke, to bola teda jazda :) Výborný obrat, vývoj hlavnej hrdinky, vcelku solídne vykreslená hĺbka emócií, proste fantasy ako má byť :) Vzhľadom k sexuálnym scénam to ale dcéra nedostane do ruky skor než v 17tich rokoch :) Musím ale priznať, že tie ma vcelku bavili :) Prečítané v originále. "I´ve had a long long time to think about how and where I want you,".... "I have no intention of doing it all in one night. Or in a room where I can´t even fuck you against the wall." :)) Pán je proste romantik :)

Veronika95
25.04.2018 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, musím říct, že jsem se trochu nudila. Ale pak se děj rozjel takovým stylem, že jsem zůstávala vzhůru dlouho do noci, jen abych mohla číst další a další kapitoly. V knize jsem opět našla vše, co hledám u kvalitní knihy. Je opravdu neuvěřitelné, jak mě tato série chytla a doufám, že další díl mě opět nezklame!

Lu-chanbook
18.04.2018 4 z 5

Uuuuuu....hurá už je tu další skvělý díl od slíbené triologie Dvůr...... Autorka mě opět nesklamala, jak svými spisovatelskými známostmi, tak svou kreativitou. Jsem! Ráda, že se mi tento díl dostal do ruky. Popravdě řečeno jsem se druhého dílu trochu bála, jak na něj autorka naváže ale opět mě nesklamala. Takto velký.....zvrat jsem dopravy nečekala obzvláště ze strany Rhysanda a Feyre. Uvidíme jak nám ten příběh bude pokračovat.

ewi
18.04.2018 3 z 5

prvy diel sa mi urcite pacil viac, sice je pribeh opat ctivy, ale 2.diel je cista " vykradacka" serie Skleneny tron ( ToG)...autorka vykrada samu seba, prakticky ten isty pribeh zasadeny len do inych realii ( zlomena hrdinka, ktora prejde prerodom a ziska a rozvinie svoje magicke schopnosti, 2 osudovi muzi, pradavne cihajuce zlo, chystajuce sa udriet a magicke predmety- kotlik , ktore su schopne zmenit osudy vsetkych atd..) ..zmeny charakterov postav o 180%, umelo vyvolane konflikty, kopa "vaty", kde sa akoze nieco deje , ale v podstate nic zasadne... tato seria je pre mna v porovnani s ToG sklamanim...

BeyondHorizon
16.04.2018 4 z 5

Po prvním díle? Obvykle čekám, že sequely jsou horší než první díl, ale S. J. Maas to má asi jinak. Za mě byl první díl slabší (pořád čtivý), ale beru to jako rozjezd a uvedení do světa a jeho postav. Také nás první díl měl emocionálně připnout k jistým postavám, protože celý tenhle díl je jeden velký převrat a všechno se najednou mění. Tamlin udělal otočku o 180° a konečně se ukazují jeho pravé barvy. To je ale hlavně protože Feyre prochází dalším vývojem osobnosti, už není slabá a bezmocná ve světě víl a Tamlina vidí v novém světle. Úžasná bichle, ve které se děje spoustu nových věcí, ale kniha je hlavně o romanci, spíš než o příběhu. Musím zmínit, že při erotických scénách, kterých NEBYLO MÁLO, se autorka opravdu nedržela zpátky a při některých částech jsem musela knihu zaklapnout a rozdýchávat to. A že to opravdu nebylo málokrát. Nedokážu se rozhodnout, jestli je to dobře nebo ne. Chtěla jsem si přečíst ROMANTICKOU fantasy, ne PORNOGRAFICKOU (kapitola 55 ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Je ale fakt, že se tahle série hodně podobá autorčině první sérii, Skleněnému trůnu - Feyre se stane silnou nezávislou ženou jako Aelin, neskončí s prvním, ale až s druhým přítelem, který se nakonec ukáže jako ten pravý a v OBOU případech mají nezničitelné pouto druhů, které už je předurčené.. Jasně, je to romantika, ale jako by nemohli být spolu bez nějakého předurčení. Trochu mi to vadí. Oba, Rhysand i Rowan, jsou hrozně silní a plní charakteru, ale pak jako by ustoupili do stínu jejich partnerek po tom, co je jejich vztah oficiální. Oba páry se zprvu také nesnášeli, i když u Rhyse to bylo jednostranné. Taky jsou hrozně předvídatelné všechny shipy, ale to mi až tak nevadí. Celý okruh přátel hlavní hrdinky je nejmocnější na světě a samozřejmě mají všichni ten nejlepší a nejzdravější typ přátelství, třebaže to tak zprvu není. A je fajn, že i po 500 letech existence a letech neskutečného utrpení jak emocionálního, tak fyzického, se víly nejednou chovají jako teenageři.
Jak jste ale asi poznali, i přes tyto nedostatky mě kniha bavila natolik, že jsem jí dala 4*.
Takže doporučuji.

klarinka9974
16.04.2018 4 z 5

Myslím si, že první díl byl lepší. Očekávala bych více akce a napětí a to mi dost chybělo, neříkám, že se mi kniha nelíbila, byla super a hezky se četla ale někdy byla až moc zdlouhavá. Doufám, že třetí díl nezklame.

Nifredil
13.04.2018 4 z 5

Dočteno, hotovo a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit slabším prvním dílem a dočetla dvojku. je to plnokrevné fantasy, takové jako by mělo být, epické, velkolepé. Krásné postavy, nádherně vymyšlený svět, fajn zápletka a dokonce i řada nových a prima postav. Snad jen ty sexuální scény by nemusely být tak explicitní. Chápu, že to k tomu patří, autorka je popisuje věrně, hezky, ale... no obešla bych se bez a příběhu by to neutrálu, kdyby to nebylo všechno vylíčeno tak přímo. Jinak mohu čtenářům fantasy jen doporučit, spíše tedy ženám, ale ani muži by nemuseli úplně pohrdnout, přece jen nějaké ty boje a bitvy tam taky najdou, když budou pozorně číst. ;-) A těším se na trojku, snad udrží úroveň.

pecinka21
11.04.2018 5 z 5

Výborná kniha, sice prvních 50 stran mě nebavilo a říkala jsem si, jestli bude lepší než 1. díl, ale poté se to rozjelo a hltala jsem knihu až do konce. Těším se na 3 díl rozhodně si přečtu!

Percabethka
09.04.2018 5 z 5

(Spoilery :D)
Z téhle knížky mám hrozně rozporuplné pocity - na jednu stranu se mi neskutečně líbila a nemohla jsem se od ní večer odtrhnout. Velaris, Rhysova "rodina" a to, jak nám autorka ukázala spoustu nových a zajímavých míst po celém Prythianu bylo skvělé. Rozhodně se mi tenhle díl líbil víc než první, i když mě trochu mrzelo, že tam moc není Lucien :'D Příběh měl spád a v podstatě tam nebyla žádná část, u které bych nebyla napnutá a nepotřebovala nutně vědět, jak to všechno dopadne. A Feysand je taky super :D Co mi ale vadilo, byly
1) Perverzní části. Jako pardon, ale když tam spolu 15 stránek
v kuse spí ... Kdybych chtěla číst něco takového, seženu si 50 odstínů -.- Navíc je tahle série řazena do YA, odkud jsem četla knížky už když mi bylo 11 - když si představím, že něco takového čtu v jedenácti, tak to teda potěš :D A kdyby to bylo jen jednou, jenže ono je to tam skoro pořád a když ne, tak mají aspoň všechny postavy stejně laděné řeči...
2) Feyre. Už od začátku mi nesedla a vadilo mi, že nedokázala odpustit Tamlinovi, i když všechno dělal jen z lásky k ní - i když to trochu přehnal... A pak ty její děvkovský sklony...
Kdyby Maas ty dvě věci změnila, řekla bych, že se Dvůr řadí mezi moje nejoblíbenější série, jenže tohle mi ho hrozně kazí... I tak bych ale řekla, že klady převážily zápory a já musím dat 5*, protože i když mi tam sem tam něco vadilo, je to prostě skvělý ❤ Těším se, jak se příběh vyvine v dalším díle.
P.S. ten citát "To the Stars Who Listen And the Dreams that are Answered" je úplně nádhernej ❤❤

Clarrisa
08.04.2018 5 z 5

U kotlíku! Tak tohle byla naprostá paráda! Prožívala jsem s Feyre úplně všechno...bolest, zradu, lásku. Do příběhu jsem se zamilovala a už se chystám na další díl!

l0st-g1rl
08.04.2018 5 z 5

Prostě... wow! Podle mě ještě lepší než první díl. Spoustu akce, zápletka skvělá. Rhysanda jsem si hned oblíbila, kvůli tomu jak je popsaný a všechno. Zamilovala jsem si jeho dvůr i celou tu jejich rodinu. A líbilo se mi sledovat vývoj Feyre.
Poslední kapitoly byly úplná bomba!

OxxyOyxxO
08.04.2018 5 z 5

Prostě... Bomba. První díl mě moc nenadchnul - hrozně se vlekl, zápletka byla naprosto předvídatelná a konec to největší Disney klišé. Druhý díl jsem si přečetla jenom kvůli víře v mou oblíbenou autoeku a jsem ráda, že Sarah vážně nesklamala!
Tohle prostě nemělo chybu. Konečně nějaká akce, prostor pro teorie a styl psaní, díky kterému si můžu autorčinu druhou sérii číst pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit.
Možná bych vypustila nějaké sexuální scény, ale to je spíš problém třetího dílu.
Prostě podtrženo a sečteno, jsem ráda, že za chvíli vyjde Věž svítání, protože jinak bych si do aCoFaS vyrvala všechny vlasy.