Na dvore z hmly a besu

Na dvore z hmly a besu
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315299/bmid_na-dvore-z-hmly-a-besu-9Ud-315299.jpg 5 3615 3615

Druhé pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží od autorky série Trón zo skla je ešte temnejšie a fantastickejšie ako prvý diel. Po tom, čo Feyre zachránila krajinu Prythian, si čitatelia mysleli, že zazvonil zvonec a rozprávky je koniec. Feyre sa ocitla v bezpečí, obklopená bohatstvom a luxusom, pripravená na sobáš s milovanými Tamlinom, aby žili šťastne až do smrti. Feyre nikdy netúžila po osude princeznej z rozprávok, na rozdiel od svojich sestier. Feyre sa v nočných morách vracia k boju s Amaranthou, pri ktorom položila svoj ľudský život, a tým zlomila kliatbu, získala nesmrteľnosť a schopnosti férov. Doteraz nedokáže zabudnúť na hrôzy, ktoré zažila pri oslobodení Tamlina, ani na zmluvu s Rhysom, lordom Nočného dvora. Prečo sa nedokáže vložiť do obnovy Jarného dvora? Prečo sa cíti vždy naplnená, iba keď je s Rhysom? Na to nedokáže prísť ani sama. Feyre musí rýchlo spoznať svoje nové nesmrteľné telo a schopnosti, o ktorých dlho ani netušila. Na obzore sa totiž prebúdza prastarý nepriateľ, oveľa nebezpečnejší ako Amarantha, ktorý má na muške svet ľudí aj férov.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

A Court of Mist and Fury , 2016


více info...

Přidat komentář

Ticiana
11.06.2024 5 z 5

Druhy dil se nam napoji na prvni. Nejdriv me Feyre stvala, kvuli tomu, jak se chovala. Ale pak se kniha rozjela a to fakt ve velikym stylu. Tamlina bych nejradsi uskrtila, zato Rhys a jeho uzkej kruh... no to je jina. Jsem velice zvedava, jak to bude pokracovat, ale tohle radim mezi nejlepsi fantasy serie, co jsem cetla.

cotaholkacte
10.06.2024 5 z 5

Byla jsem dost skeptická po prvním díle, který mě příliš nezaujal (3,5), takže jsem pokračování dlouho odkládala, protože jsem se obávala, že se to ponese v podobném duchu. První díl je ale důležitý pro pochopení tohoto, takže určitě nevynechávat!

Z té nesympatické a nudné Freye se stává postava s obrovským vnitřním růstem a taky badass víla! Tamlin je ještě větší idiot, než v prvním díle a Rhysand… ach Rhysand, můj nový knižní manžel Skvělé jsou i vedlejší postavy, Cassian, Azriel, Mor i Amren, ale i Freyiny sestry.

První polovinu knihy se seznamujeme s Nočním dvorem, Velarsiem a jejich historií a taky se buduje vztah mezi Freye a Rhysem. Jejich škádlení a pošťuchování bylo dokonalé. Posledních 200 stran je jízda, boje, ale i spicy scény, které všichni od téhle série očekáváme a samozřejmě nejvíc otevřený konec, který vám nedá na jinou možnost než okamžitě sáhnout po dalším díle.

„Líbilo se ti, jak před tebou klečím?“

Mě tohle bavilo mnohem víc, než Čtvrté křídlo.

5*/5* MILUJU TO

IG: @cotaholkacte


Peetullka
04.06.2024 5 z 5

Tak tento díl je skvělý! Skvělý! Skvělý!

LadyD
20.05.2024 5 z 5

Jestli mě první díl uchvátil, tak tento mě srazil na kolena.! Bavilo mě to od začátku do konce. Bylo krásné sledovat, jak se vztah hlavních postav vyvíjí a prohlubuje. O neuvěřitelné zvraty nebylo nouze, vtipné popichování jakbysmet a pokud jste fanoušky peprných scén, tak si taky přijdete na své. Musím se přiznat, že občas jsem měla chuť Feyre nafackovat, aby se konečně probrala. A co se týče událostí posledních kapitol, tak to jsem teda měla srdce až v kalhotách a říkala jsem si, že to teda fakt nemůže skončit takhle. Úplně poslední dvě kapitoly naštěstí zmírnily moji paniku, ale i tak. Díky bohu, že mám hned po ruce další díl :)

Hanathor
20.05.2024 5 z 5

Wow. Prostě wow.
I přes to, kolik má kniha stran, a přes to, že se jedná o druhý díl, který většinou bývá pouze výplní... Příběh je nabitý akcí, je poutavý, napínavý a čtivý.
A konec byl podle mého gusta :)

BellaBernasconi
22.04.2024 5 z 5

Já se na tohle tak těšila!!! Upřímně se mi nejvíc líbí kapitola 54 a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

anebar
19.04.2024 5 z 5

Zhltli jste první díl a nevíte, zda jít na další? Odpověď je: ANO. Postavy jsou propracovanější a díky jednotlivým dílkům skládačky vložených do první knihy, vám při pokračování budou zapadat hezky do sebe a svět, který Maas vymyslela vám bude dávat ještě větší smysl. Prostě oddechovka i pro dospělé po náročném pracovním dny. Utečte do světa vznešených víl znovu, nebudete litovat.

Tahle kniha je prostě must have po 1. díle.

meredith6677
15.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Na druhý díl jsem se pustila hned po dočtení prvního. Prostě mi to nedalo. A mé natěšení nebylo zklamané. Kniha ještě lepší jako první díl. Líbilo se mi vývoj a odhalení charakterů postav (co si budeme, Rhysand snad většinu čtenářů přinejmenším zaujal už v prvním díle :D).
Co mi projíždí hlavou po dočtení druhého dílu?
1.) jdu hned na pokračování
2.) snad první kniha, u které bych si přála, aby vyšla i zfilmována
3.) ke knize a příběhu se brzy budu muset vrátit a to jen, abych ty dokonalé momenty mohla prožít znovu

A doporučuji si najít na netu bonusovou kapitolu Ness a Cassiana, když lord Bastardů dostane za úkol zjistit u nejstarší Archeronové novinky.

ctenarMarLnYI
08.04.2024 5 z 5

Ano je lepší než první. Miluji Rhysandra a Tamlin mě dost zklamal.

stelka_knihomol
06.04.2024 4 z 5

(SPOILER) První díl mě docela zklamal, tohle bylo ale mnohem mnohem lepší. Jediné, co mi docela vadilo, bylo, jak Feyre najednou přeskočila z miluju Tamlina na nenávidím ho. Přišlo mi to trochu přehnané. A Lucien... Vždyť ten jí nic neudělal a ještě se jí snažil pomoct! Jinak ale skvělý příběh, napětí až do samého konce.

Rézinka13
05.04.2024 5 z 5

Miluji tuhle sérii. Miluju hlavní postavy. Jsem zvědavá co bude ve 3 díle. První dva dily na mne udelaly velký dojem a jsem pohlcena při čtení.

michaelakoc
03.04.2024 3 z 5

S recenzí na druhý díl jsem cca týden otálela. Chtěla jsem si to nechat rozležet v hlavě a nechat dozrát. No, dozrálo to na lehce nadprůměrné hodnocení, pořád spíše průměrné, ta půlhvězdička navíc je za Rhysanda.

Druhý díl navazuje na události prvního a máme zde Feyre jako vílu, která se chystá na svatbu s Tamlinem. Po Rhysandovi na začátku ani stopy, ani po jejich dohodě z prvního dílu.

Feyre se, pro mě nepochopitelně, trápí kvůli smrti dvou víl, které zabila. Zajímavé, že nad vlkem, kterého zabila a byl to přítel Tamlina i Luciena, se netrápila ani na malý okamžik. Navíc má pocit, jak se na ní Amarantha strašně podepsala. Pro mě je nepochopitelné, že toto si Feyre řeší téměř celou knihu.

Pak tu máme Tamlina, který si chce svou nevěstu držet pěkně doma v bezpečí. Ano, zde souhlasím se všemi názory, že se Tamlin choval jako naprostý parchant, Lucien rovněž. Ale s ohledem na to, že mi Tamlin nebyl sympatický ani v prvním díle, mě toto také nijak nepřekvapilo.

Pak tu máme znovuzjevení Rhysanda. Ano, on je dokonalý. A všechno, co dělá, je dokonalé. A to všechno, co se o něm dozvídáme, je také dokonalé. Ale není té dokonalosti na jednoho vladaře až příliš?

A za těmito “problémy je opravdový problém, kdy král Hybernu chce zaútočit na lidský svět. Hm, ale k tomu se vlastně během druhého dílu nedostaneme.

A nejlepší vtip na konec? Skončíme tam, kde jsme začali. Uf. Celou knihu táhne pouze sexappeal Rhysanda a jeho dvůr. Třetí díl si chci přečíst, ale vím jistě, že tato série nikdy nebude patřit mezi mé TOP romantasy a rozhodně ji nebudu řadit výše jak Skleněný dvůr od stejné autorky, protože to je 100 a 1.

Ciarra
31.03.2024 5 z 5

Zhltnuto za 3 dny!
Sarah J. Maas je mistryně zvratů a ta její neuvěřitelná fantazie mě opět dostala.
Jízda ovšem nekončí, jde se na třetí díl a čtvrtý už na mě taky ve čtečce čeká. Mám v plánu pořídit i papírové vydání, tohle jednoduše potřebuju mít doma.

dzejkbeltygros
29.03.2024 5 z 5

Nejde to říct jinak, než že na nejlepší se vždycky čeká. První díl jsem si říkala WTF? Pořád mi tam něco nesedělo, celé mi to přišlo divné a byla jsem z něj upřímně trochu zklamaná. (Před tím jsem zhltla Skleněný trůn)
No a tohle? Nemám slov. Nebo jich mám až moc. Byla to totální jízda, hlavně ten konec mě vystřelil z gatí. Zažijete tu vzrušení ve všech možných smyslech, napětí, radost, strach a dokonce mi ke konci ukápla i slza, než se vše zase uvedlo na pravou míru. Okamžitě beru do ruky třetí díl!

malýčtenář
28.03.2024 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, u kterého jsem váhala, zda knížku vůbec číst, jsem se pustila do dalšího dílu. Neuvěřitelné dobrodružství, které Feyre prožívá je napínavé a myslím, že čtenáři už zde za mne napsali zkrátka vše. Vrhám se na další díly.

stejfina
26.03.2024 5 z 5

Neexistují slova, která by vystihla moje pocity z této knihy. Je to nejlepší kniha, která se mi doposud dostala do ruky. Kniha na kterou myslíš, když ji zrovna nemůžeš číst. Příběh, který nemůžeš dostat z hlavy. Pocit, že chceš pořád víc, ale bojíš se číst dál, protože nechceš aby to skončilo. Miluju ty postavy, miluju jejich charaktery a jejich osudy. Autorka je prostě nadpozemská jako kniha sama. Každou kapitolu jsem si říkala, jak mohla na tohle přijít. Skvělé detaily a promyšlený děj od A do Z. Okamžitě chci víc Rhyse, víc Feyre, víc všech a hlavně uniknout do Velaris. Miluju a děkuju

KajinaH722
20.03.2024 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal a bavil mě mnohem víc,než předchozí. Opět samé napětí, akce, boj, vzrušení a strach. Kruté co Feyre a Rhysand museli prožít a musí je to pronásledovat po zbytek života. A co měla Feyre s Rhysandem bylo neskutečné a tak krásné. Konec byl dost bolestivý a krutý až mi ukápla slza. Poslední kapitoly byly dost překvapující a první kapilota ze strany Rhysanda byla třešnička na dortu. Těším se na další díl. Doporučuji tuto sérii.

tereziehl
13.03.2024 5 z 5

Skvělé. Dynamické, krásné, vzrušující i napínavé. Těším se na další díl a jsem moc vděčná, že jsem se do série pustila. Je to přesně ta kniha o které přemýšlíte, i když ji zrovna nečtete.

VeBruLove
05.03.2024 5 z 5

Tohle byla jízda! Po pomalém prvním díle se stane toto? Jako jak má člověk žít normální život po Rhysovi?
Tamlin? Ne díky....bat bojovníci? Jasně.
Nejlepší díl z celé série, strašně jsem si všechny oblíbila, hlavně ústřední dvojici. Všechno krásně vysvětleno a posledních několik stran neuvěřitelná strhující jízda... jak je zvykem. Nemůžu hodnotit jinak než plný počet a nevím jestli ještě někdy přečtu něco lepšího.

Tereza.Fait
29.02.2024 5 z 5

Tak tady se to teprve rozjíždí.. Miluju Rhyse, vlastně celý Night court. Myslím, že do teď jsem neměla oblíbenou ženskou postavu... s Feyre soucítím a myslím, že je napsaná skvěle!
Krásné čtení přeju! Já se těším, až si to přečtu znovu.