Muž mých snů

Muž mých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497875/bmid_muz-mych-snu-TJH-497875.jpeg 4 332 51

Je přirozené, že chcete někoho, koho nemůžete mít. A kam až moje paměť sahá, já tajně chtěla Jace, nejlepšího bratrova kamaráda. Byl o šest let starší a vždycky se ke mně choval jako k sestře, kterou neměl. Uběhlo deset let. Všem nám bylo něco přes dvacet. Jace se nastěhoval ke mně a mému bratrovu, abychom to po smrti našich rodičů finančně utáhli. Byli jsme jen my tři – taková zvláštní rodinná dynamika. Když Jace žil pod naší střechou, byl stejně ochranitelský a panovačný jako vždycky. Ale rozhodně už se na mě nedíval jako na svou sestru, což věci zkomplikovalo. Byla jsem neustále pod tlakem a plná úzkosti. A on nevěděl, co dělat. Nejprve to byly pouze letmé náznaky. Když jsme si třeba pouštěli filmy, jen mimochodem jsem si opřela nohu o tu jeho, on se však neodtáhl. Stejně jsem ale předpokládala, že by… tohle neudělal. Nathan by nás zabil. Sice jsme to věděli, ovšem ani to nestačilo, aby nás to zastavilo. Nakonec se naše doutnající touha rozhořela. Nebyla to však jen fyzická přitažlivost, vybudovali jsme si silné napojení. Přece nás nechytí, že ne? Znělo to jednoduše. Jenže jednoduché to rozhodně nebylo. Tohle je příběh o zakázané lásce, porušení důvěry a nečekané druhé šanci.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Baronet

The Crush , 2020

Tesset
28.08.2022 3 z 5

Celkově slabší. Většina děje se odehrávala v minulosti a byla vlastně popsaná v anotaci, takže jsem čekala, že se autorka zaměří spíš na přítomnost, které tam ale moc nebylo. Nate došel prozření dost zvláštním způsobem, kterému jsem vůbec neuvěřila. Za mě nic moc.

lucie3944
17.08.2022 3 z 5

Pokud chci něco podle šablony, něco, nad čím není nutné moc uvažovat a za pár dní zapomenu, o čem kniha je, jsou tyto příběhy sázkou na jistotu. Když mám čtecí krizi, potřebuju něco k pousmání, vím, po které spisovatelce / spisovatelkách sáhnout. A vůbec se za to nezlobím, jsem ráda, že takové knihy jsou.

ivetapl
17.08.2022 4 z 5

Tato autorka je pro mě sázka na jistotu. Ať už sama nebo ve spolupráci s Vi Keeland. Jejich knihy jsou skvěle oddechové, nenáročné a myslím, že každá z nich vás svým způsobem dostane.
Tenhle příběh byl opět tak skvěle čtivý,že ho mám za dva dny přečtený. Miluji knihy, kde je zakázaná láska. Ovšem to bolení srdce, když jsou od sebe je horší.
Tento příběh...Farrah a Jace. Farrah je ségra Nathana, který je nejlepší kamarád Jace... Ano, před ním se skrývají... A když to praskne, není to hezké. Bude vás bolet srdce. Farrah mi bylo tak strašně líto...

,,Co kdybychom o tom nějakou dobu prostě nepřemýšleli? Jenom chci být nějaký čas s tebou."
,,A potom co? Co se stane, až nám ten čas vyprší?"
,,To vyřešíme, až to přijde."
,,To zní jako návod na katastrofu."

Nathan se zachoval jako totální blbec. Chápu, že byl naštvaný, ale tohle přehnal. Chápu, že byl možná naštvaný z toho, že to tajili, ale nemůže se jim divit. Strašně mě mrzelo, jak se to semlelo.
A taky mě mrzelo, za jakých okolností se zase viděli. U Jace bylo vidět, jak ho mrzí, co se stalo. Na Farrah bylo strašně znát, jak ji to zasáhlo a změnilo. Nedivím se.
Konec je opět skvělý. Epilog mě tedy dostal úplně. Jak se během chvilky můžou věci zamotat. Ale zvládl to skvěle i Jace i Nathan, naštěstí. ️
V knize je spousta emocí. Krásná chemie a jiskření. Skvělé erotické scény, které podle mě Penelope zvládá psát vždy na jedničku.

kristy.books
13.08.2022

Uf, kde začať? Muž mých snů je nenáročná oddychovka, konkrétne ide o romantiku s tematikou sestra najlepšieho kamaráta/bratov najlepší kamarát. Príbeh bol fajn...ale to je asi tak všetko. V niektorých miestach to bola celkom nuda, čakala som, kedy príde nejaká zápletka, niečo, čo ma prekvapí...a nič.

Príbeh je rozdelený na dve časti. Prvá sa odohráva pred 3 rokmi a dozvedáme sa, ako sa začal vzťah Farrah a Jacea. Farrah doňho bola zamilovaná už od puberty, ale on ju vždy bral ako malé dievča (keďže medzi nimi bol šesťročný vekový rozdiel). Teraz má však Farrah 21 rokov a je z nej krásna mladá žena, ktorej Jace len ťažko odoláva. Zároveň si však uvedomuje, že keby si s ňou niečo začal, zničil by vzťah so svojím najlepšími kamarátom.

Nepáčilo sa mi, ako sa k Farrah správali - akoby bola nesvojprávna, museli ju stále kontrolovať a rozhodovať za ňu. Rozumiem, že po smrti rodičov cítil jej brat povinnosť postarať sa o ňu a mali len jeden druhého, ale zasa odtiaľ potiaľ. Keď ich jej brat načapal, zachoval sa ako poriadny sebec a najradšej by som ho v tej chvíli nakopala do zadku. Jace sa v tejto situácii nezachoval o nič lepšie - rozhodol za obidvoch, vôbec nebral na vedomie, čo by chcela Farrah. Vtedy mi jej bolo veľmi ľúto.

Potom tu máme skok o tri roky...a všetko sa pomerne ľahko vyrieši.

Ale aby som nebola len negatívna, bolo tu aj niekoľko pekných a emotívnych momentov, kedy som si príbeh dokázala užívať.

Príbeh nebol zlý, ale určite ho zaraďujeme k tým slabším, Penelope má aj oveľa lepšie príbehy.

Knihomolka97
09.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Některé autorky jsou pro mě sázka na jistotu, že ani nečtu anotace a rovnou kupuju, Penelope Ward je jedna z nich. Muž mých snů mě hned zaujal názvem a obálkou, jenže když jsem zjistila, že jde o vztah "mladší sestra + nejlepší kamarád staršího bráchy", byla jsem trochu zklamaná.. protože už zase? Takových knih s tímto tématem je!

Nicméně kniha mě přece jen dokázala překvapit něčím navíc. Příběh se mi líbil, bavil mě, postavy jsem si oblíbila a fandila jim. Zhruba v půlce jsem ale trochu dostala krizi, protože mi to přišlo natahované a dala si od čtení pauzu.
Po pár dnech jsem ji dočetla na jeden zátah, začalo to mít ty správné grády..
Chemie, jiskření, žhavé scény bomba.
Nechyběly smutné momenty, při kterých jsem měla slzy v očích.
Nakonec tedy jako oddechové romantické čtení určitě doporučuji.

Radka1727
07.08.2022 3 z 5

... taková nenáročná oddechovka. Co se týká sociálních témat - v tom je bezkonkurenčně nejlepší Colleen Hoover.

georginaa
07.08.2022 4 z 5

Nechyběla touha, vášeň, sex, ale i smutek, odpuštění, prostě vše co se v životě každému z nás určitě stalo. Moc pěkně napsaný příběh, když opravdu někoho chováte v srdci dlouhou dobu, nikdo jiný prostě nemá šanci. Pak je vztah tak napůl a to je vlastně škoda. Vztah by měl mít všechno a bez vášně to prostě není ono.

Jita160
31.07.2022 4 z 5

Muž mých snů....kde vězíš :-D

Farrah to poznala už jako dítě kdo to bude.
Jenže když je ta láska zakázána o to víc je lákavá, vzrušující,nebezpečná.
Moc pěkný příběh dvou milenců,kteří si museli hodně vytrpět a počkat si aby nakonec mohli být spolu.
Každý si zaslouží druhou šanci.
Tato spisovatelka prostě ví jak pohladit duši ženy.

petraLI
26.07.2022 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě bavila. Jack mi byl velmi sympatický. Farrach byla hodně otevřená a upřímná, takže ta se mi líbila také. Oddechová kniha. Doporučuji

petusska01
20.07.2022 4 z 5

Nie som ani sklamaná a ani úplne očarená, což je aj tak stále viac ako pri iných knihách. Príbeh bol jedna veľká horská dráha a viac menej sme podobný dej už niekoľkokrát čítali u iných autoriek - "najlepší kamarát môjho brata a ja, musíme sa skrývať a brat sa to dozvie". V pozadí sa však odohrávali aj ďalšie traumy jednotlivých hrdinov, zápletky a potom konečne prišlo to rozuzlenie na konci. Príbeh bol príjemný, neprišiel mi ani nudný ani nejako veľmi ma nepripútal, rovnako som si neoblúbila bohužiaľ ani žiadnu postavu. Celkovo však je toto kniha vhodná na odporúčanie, nie je to od autorky úplná topka ale nie je to ani strata času. Oceňujem však pohľad autorky na odbornú pomoc a ako sa jej hrdinovia popasovali so svojím osudom.

moma08
20.07.2022 4 z 5

Toto je ideální kniha na dovolenou, prostě oddychovka.
Určitě jsem od Penelope čekala více, ale celkově zklamaná nejsem.

havrmoni
13.07.2022 4 z 5

Docela pěkná oddechovka. Líbila se mi.

adela2230
12.07.2022 5 z 5

Kniha je super, měla jsem tedy ze začátku docela problém se začíst, ale potom co kniha dostala spád jsem se nemohla odtrhnout. Je to trochu jinak postavená kniha než obvykle, ale tento přístup je velmi osvěžující.

Kiwicatko
11.07.2022 3 z 5

Jako pribeh se mi libi. Autorka pise vzdycky velmi ctive. Jen tentokrat to ve me nezanechalo az takovy dojem jako jine knizky.

AliceTief
09.07.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po této autorce a super. Krásně napsaný příběh, žádné velké přehánění.

Andrejka91
08.07.2022 5 z 5

Po průměrných knížkách co jsem teď poslední dobou četla mě tahle moc potěšila.
Krásná knížka, nádherný příběh, silné téma, erotiky akorát, Láska jak trám a sympatické hlavní postavy.
Autorka mě tentokrát nezklamala a určitě se ráda ke knize někdy vrátím.
Doporuciji všem, rozhodně stojí za přečtení.

Literarytwins
07.07.2022 4 z 5

Tahle kniha o zakázané lásce a druhé šanci se mi opravdu líbila. Musím říct, že zprvu nepatřila do mého top výběru k přečtení, ale zlákaly mě okolní pozitivní recenze. Farrah a Jace si mě ale získali hned od začátku a oba mě velmi bavili. Líbila se mi dynamika jejich vztahu. Ani mi nevadilo rozdělení děje do dvou časových linií, krásně to vše osvětlilo a dávalo to smysl. Chaotická mi kniha tedy nepřišla. Kdo byl ale na facku, byl bratr hlavní hrdinky, toho jsem místy dost nechápala. Co mi na knize trošku ale vadilo byla zápletka, která byla dost otřepaná. Tedy jedna její polovina byla, druhý zvrat související s minulostí hlavního hrdiny se mi naopak zamlouval velmi. Knihu jsem přečetla jedním dechem a jak sama autorka uvedla, když knihu psala v covidovém období...jde o super oddechové čtení, které si myslím, že většina čtenářů dá na posezení. Příběh rozhodně neurazí a za mě je to jedna z nejlepších solo knih této autorky.

Ren95
06.07.2022 3 z 5

Ufff, tak za mě to autorka umí rozhodně líp. Vzhledem k tomu, že kniha byla psána jako oddechová v rámci covid pandemie, tak za mě byla taková beh radosti, celkem ponurá a strašně jsem se musela přemlouvat, abych ve čtení byla ochotná pokračovat.

hana1039
05.07.2022 4 z 5

Tato kniha byla napsaná v covidovém čase, jak v poděkování napsala autorka. Je to opravdu oddechovka, abychom zapomněli na starosti a prostě si jen užívali a relaxovali, a to se podle mě povedlo,takže relaxujte a zapomeňte na strasti a užijte si ji :-)

happy19
05.07.2022 5 z 5

Jeden z těch lepších kousků...,-)
I když chaotické děje jsou u autorky tou známou klasikou,-)
Tady mi to ani tak nevadilo...;-)

"První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo.“

Penelope Ward
americká, 1975