Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Hendrychova.K
02.02.2017 4 z 5

"Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět."

Knihomolkaa
31.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha obsahující nespočet nádherných myšlenek. Knihy čtete s úsměvem na rtech a zamýšlíte se při tom nad svým vlastním životem, který se po přečtení této knihy určitě bude zdát trošku barevnější. :)

Leniii
28.01.2017 5 z 5

Knížka se velmi snadno a dobře čte...je v ní mnoho zajímavých myšlenek, se kterými se ztotožňuji..každý z nás je totiž autorem svého života, možnost volby je vždy na člověku samotném! Tuto knížku by si měl přečíst každý...

Rolland
21.01.2017 4 z 5

Vyborna knizka, ktera se snadno cte a pritom prinasi dost zasadni poselstvi. Jak nase mysleni a myslenkove stereotypy utvareji nas zivot a nasi realitu.

Jako vsechno nove to chce svuj cas, pro samotne pochopeni a mozne prijeti, Ale samotne poselstvi je skutecne silne (jakkoli fadne muze znit) a muze skutecne byt prvnim krokem ke zdravemu a stastnemu zivotu.

Nikdy jsem necetl knizky tohoto typu, ale dlouhy zdravotni obtize me prinutily prehodnotit pristup k memu zivotu a k okoli.

tucnak7
03.01.2017 3 z 5

V knize najdete zajímavé myšlenky, ale přijde mi, že se to tam všechno točí jenom kolem povolání a penězích, chybí mi tam hlubší zamyšlení a taky se tam nerozebírá vůbec láska, dle mého i láska je klíčová pro to, aby se člověk cítil šťastný.

witko
15.12.2016 5 z 5

Hezký příběh co nám má hodně dát.

lucie7492
15.12.2016 4 z 5

výborná, k zamyšlení

Pistácie
09.12.2016 4 z 5

Zajímavé čtení, ve kterém stojí každá myšlenka a názor na zamyšlení. Hodně duchovní kniha, která by se nemusela líbit každému, ale myslím, že se v ní skrývá hodně skvělých názorů, které by si měl každý uvědomit. Do knihy jsem se ihned začetla.

vandalka
22.11.2016 1 z 5

Můj problém s touhle knihou netkví v tom, o čem pojednává, dobře jsem věděla do čeho jdu a měla jsem chuť si přečíst nějakou feel-good knihu o nenaplněném člověku s problémy prvního světa, kterak si polepší ;) Nicméně příběh tohoto Muže, který chtěl být šťastný bohužel postrádá jakoukoliv originalitu, napětí, poutavost, prostě je to přímočaré jako self-help příručka ale naivní jako Princezna na hrášku. Nakonec si neužijete ani literární stránku a obsah taky nic nového nepřinese.

iva23
17.10.2016 2 z 5

Polopatické, naivní. Mám raději, když je myšlenka ukrytá v příběhu, než když mi ji někdo takto naservíruje. Celé je to takové hrr, hlavní hrdina chce poslouchat svého učitele, ale hned druhý den "stávkuje", ale za pár dní procitne a už ví.. Jedna hvězda za úkol "nasbírej 5 x ne" a druhá za to, že věřím, že někoho tento příběh může nakopnout a začít se dívat na svět jinak. Literární dojem bohužel žádný.

Lucky_one
05.10.2016 5 z 5

Úžasná knížka, našla si mne v pravý čas. :) Už když ji člověk čte, má pocit, že se jeho život mění. :)

fina3210
19.08.2016 5 z 5

Kniha mne velice nadchla. Možná proto, že jsem ji četla ve správný moment. Lidé by neměli opomínat čas od čas otevřít knihu tohoto typu.Vzbudí ve vás chuť do života a odblokuje některé zbytečné myšlenky.

Ann_i_em
06.08.2016 5 z 5

Velmi poučná a inspirující kniha.

klingi
31.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Určitě budu v knihách od autora pokračovat. Mile napsaná, žádné násilné "nucení" ke změně chování, ale příklady ukázáno, jak by se člověk chovat měl. Prostě ideální odpočinek s přidanou hodnotou.

Caithlyn
30.07.2016 5 z 5

Po přečtení knížky máte pocit, že jste šťastní :) Určitě stojí za přečtení :)

lupidoly
05.07.2016 3 z 5

Zajímavá kniha plná hlubokých myšlenek.

Knišíl
29.06.2016

Nepatřím mezi fanoušky tohoto žánru knih, (např. Cesta pokojného bojovníka mě bavila o dost víc), nicméně nechci ani tuto knihu shazovat, četla se opravdu dobře a hlavní myšlenky knihy si zaslouží pozornost. Osobně dávám radši prostor příběhovým románům (např. Na východ od ráje - timšel), kde je čtenář podvědomě "vzděláván" na základě příběhu a chování jednotlivých charakterů. Takové to polopatické vysvětlování pro mě osobně nemá takový účinek, jako když si dokážu sám odůvodnit a pochopit chování postav na základě příběhu, každopádně i to je součástí této knihy - vysvětlení, že pokud chcete něco opravdu pochopit musíte jít sami ke zdroji informací a dopátrat se správného řešení, takže tato kniha, když už nic jiného, tak mě dovedla k takto formulovanému komentáři.

Lusik88
17.06.2016 5 z 5

Úžasná, neuvěřitelně motivační!!! ,,Náhodu" výběru této knihy beru jako znamení...

petrucha86
05.06.2016 5 z 5

Má první a určitě ne poslední kniha od tohoto autora! Krásné a inspirativní čtení.

qydko
31.03.2016 5 z 5

Jedna z těch knih, která vám opravdu může pomoct, pokud chcete změnit svůj život :)