Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

teacup
16.08.2015 4 z 5

Jednoduchá, útlá a poměrně vtipná knížka z ranku návodů na šťastný a spokojený život. Jestli jste ještě nic podobného nečetli, bude se vám to líbit. Je to pozitivní, má to šmrnc a humor.

WerušBeruš
07.08.2015 4 z 5

Kniha pro ty, kteří hledají smysl života. Má jedinou nevýhodu, je hodně ´´hubená´´, takže ji máte hned přečtenou. Ráda bych si v ní početla dýl.

Anna 13
22.07.2015 5 z 5

Nechápu jak někdo mohl dát knize JEN 2 hvězdičky...

Kniha mne změnila. Strašně moc. Ukázala mi cestu. Poznala jsem samu sebe, začala si věřit. Už vím jak získat sebevědomí. Změnila můj pohled na život. Na zdraví, na štěstí, na sebe!

Poznala jsem nejúžasnější literární postavu, kterou kdy kdo složil. Už u mne nevede Jacob Black ani Augustus Waters, ale balijský léčitel Samtyang. Tak strašně moc bych si přála, aby existoval a já si s ním mohla promluvit o své duši...

Chci se vydat na Bali. Chci vidět jenom dvě místa na světě. Chci poznat lidi, kteří tu žijí a jejich svět plný štěstí a klidu.

Tahle kniha je zatím nejdůležitější knihou mého života. Přečtu ji ještě mnohokrát.

JSEM ŠŤASTNÁ!!!

arthera
18.07.2015 4 z 5

Kniha, kterou když si přečtete v ten správný čas, tak zlepší náladu, trochu namotivuje a (možná, malinko) ukáže směr. Nejsou tam až tak objevné myšlenky, ale jelikož podobný typ literatury příliš nečtu, kdybych měla někomu doporučit tři knihy pro seberozvoj, zařadila bych ji po bok Čtyř dohod a Moci přítomného okamžiku.
Chápu, že bylo třeba to zaobalit do nějaké omáčky v podobě příběhu o hledajícím učiteli...bylo to trochu jako UHO ze školní jídelny, ale co už, ne každý psycholog je spisovatel. Takže 3 a půl hvězdy by byl ideál. Hezký den všem!

Fifth Element
05.06.2015 5 z 5

Jedna z těch, ke kterým se člověk musí vracet..

helkol
15.04.2015 3 z 5

fajn motivační kniha, pro ty kteří zvažují že změní práci a chtějí dělat něco co je opravdu naplňuje.. ikdyž se neztotožňuji se všemi autorovými myšlenkami a vlastně jsem se nedozvěděla ani nic nového, příběh to byl hezký..

msjadepaton
10.04.2015 5 z 5

Moc hezky napsané. Líbilo se mi, že je to odlehčené, vtipné a svižné a přesto, se nad tím člověk zamyslí. Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Kam se hrabe Sharma, to se nedá srovnat.

kuky921
06.04.2015 3 z 5

Kniha se dobře čte, je to o hledání sebevědomí. Úplně převratná není, ale za přečtení stojí.

olma
01.04.2015 1 z 5

Je to zajímavé. Když tu knihu čtu tak se mi libí, ale do měsíce nevím o čem je. Schválně jsem si ji před 14 dny přečetla po půl roce znovu a zjišťuji, že výsledek je stejný. To Bůh...... a Fylozof...... je jiné kafe. Ty si obě pamatuji velmi dobře.

Monicay
03.03.2015 4 z 5

Na knize nejvíc oceňuji myšlenky, které léčitel předával hlavnímu hrdinovi. Ten na mě zase až takový dojem neudělal. Chápu, že v knize šlo o jeho rozvoj, přesto mě jeho vystupování a chování odrazovalo. Chvílemi mi připadal jako naprosté tele. Prostě jsem té postavě nevěřila. Myšlenky léčitele a jeho nazírání na svět pro mě byly přínosem.

PrincessAgnes
18.02.2015 2 z 5

Tak já nevím, knížka je to fajn, jsou tam zajímavé myšlenky, ale celou dobu, co jsem jí četla jsem se nemohla ubránit pocitu, že mě má autor za idiota. Prostě mi to přišlo všechno tak přehnaně obrazné a vykonstruované a rozhovory nereálné, že bych si radši přečetla soubor výzkůmů, které byly v knize zmíněny než samotnou knihu, za mě tedy zklamání :(

Kaca24
06.02.2015 5 z 5

Velmi motivační kniha s psychologickými úvahami. Skvěle se čte a donutí vás přemýšlet. Stojí za přečtení!

SaDiablo
31.01.2015 2 z 5

Kniha nic nového nenabízí, některé části jsou nudné a vleklé.

bob0985
24.11.2014 2 z 5

Esoterika není úplně oblast, která by mě bavila. Knihu jsem přečetl, myšlenky zajímavé, ale nerad bych ji přeceňoval. Před začátkem uskutečňování podnikatelských snů bych každému doporučil, aby si také přečetl nějakou literaturu o ekonomii, nejen o tom, že stačí jít za svým snem.

mschmidtova
26.09.2014 5 z 5

Moc chytrá kniha. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, je v ní hodně životního moudra. Jsem ráda, že na tohle lidé přicházejí a byla bych moc ráda, kdyby nám všem pomohla změnit život k lepšímu. Určitě vhodná pro cestu osobního rozvoje.

Pawlisman
12.09.2014 5 z 5

Jeden z průkopníků obdobné literatury v ČR. I já jsem začínal na této knize a i já jsem byl okouzlen. Spousty myšlenek vpasováno do krátkého a sympatického příběhu. Podle mého názoru skvělá kombinace a asi "nenabytější" Gounellova kniha.

Terka Č.
29.08.2014

Hezká knížka, myšlenky v ní stojí za zamyšlení...

DennieForbes
26.08.2014

Nejraději mám knihy, ze kterých se mohu něco učit. Líbí se mi nenásilné vštěpování přesvědčení, které opravdu pomáhá.
Doporučila bych ji každému, bez ohledu na věk, pohlaví i povahu.

lenka4434
13.08.2014 4 z 5

Žádná převratná kniha, ale byla milá :)

martinkaLLL
01.08.2014 4 z 5

Velice pěkně napsané, nutí to k zamyšlení nad svým životem a svou osobou. Jen mě mrzí poslední stránka, nemyslím si, že by to tak malé dítě pochopilo, ale kdo ví.