Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Iva-JU-KA
10.06.2014 5 z 5

Útlá knížečka, která se zhltne jedna radost. Téma stojí za zamyšlení. Doporučuji přečíst 2x :-)!

Telurie
11.05.2014

V jednoduchosti je krása....

Manifest blech
27.03.2014 4 z 5

Úžasná knížka. Občas žasnu na pasážemi. Pravda, že některé pravdy řečené ve knize jsou obecně známé, jen je nutné si na ně přijít postupně. Například skrze tuto knihu.

Citát: "... nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít."

Aldenan
07.03.2014 5 z 5

Velmi příjemná kniha. Byla jsem s ní hotová ani ne za jeden den a to i přesto, že jsem měla na práci mnohem důležitější věci. Prostě mě zajímalo, kam se až hlavní postava může v rámci sebe sama dostat. Někdo by to mohl brát jako návod k existenci. Moc hezky se sice čte o tom, jak si někdo přizpůsobí život vlastním vizím a snům. Dokonce ihned po přečtení jsem měla pocit, že je to vlastně úplně jednoduché. Ale bohužel, praxe je mnohdy úplně jiná. :)

regi1
01.03.2014 3 z 5

Hezké,lehké,jistě poučné, oddechové čtení,s většinou myšlenek se ztotožňuji,ale asi jsem podle hodnocení očekávala od knihy až přespříliš,pro mě to na více jak na 3 hvězdy není.

pekatra
01.02.2014 5 z 5

Moc hezky napsané,kvůli určitým myšlenkám bych to zařadila do povinné školní četby.

LiLinka
05.09.2013 4 z 5

Moc pěkná knížka, hezky se čte a myšlenky jsou zde opravdu velmi pravdivé :)

Evelin
17.08.2013 5 z 5

Autor mě opět nezklamal, knížka se četla oddychově - lehce...s některými myšlenkami se ztotožňuji :)

Makrela Liška
07.08.2013 4 z 5

Ač mě knížka mnoha myšlenkami zasáhla, celkově se s jejím poselstvím příliš nedokážu ztotožnit. Chyběla mi větší dávka kritičnosti, hrdina vše přijal až příliš snadno a otevřeně a jeho prozření tak ve výsledku vyznělo trochu lacině a naivně, škoda.

Lidka
29.07.2013 4 z 5

Ono je asi dost těžké napsat vyloženě filosofickou knížku a ty myšlenky vmáčknout do nějakého čtenářky přitažlivého děje. Ale bez toho děje by ta knížka zase ztratila čtenářskou přitažlivost a taky by nám nedala takovou jasnější cestu jak těmi myšlenkami obohatit svůj život. Já byla velmi potěšena a poučena mnohým a bylo mi to řečeno tak nějak lidsky a srozumitelně. Člověk nemusí přijmout úplně všechno co se tam píše, ale zajisté tam každý něco, co se jeho týká najde.

katerinn
19.06.2013 2 z 5

Koupila jsem si ji, protože jsem na ní slyšela ódy a měla moc pěkný přebal. Mé pocity z knihy. Plochá.. Na to jak vysoké měla kniha ovace, jsem nenašla žádnou inovativní myšlenku, některé rady byly dobré, ale jakoby vše už bylo napsáno jinými dříve a poutavěji.

Ivon40
16.04.2013 5 z 5

Milujem knihy, po ktorých prečítaní má človek pocit, že dokáže "hory prenášať". Doporučujem každému, kto má pocit, že jeho život stagnuje a nič nové ho už nečaká. Dávam 5 hviezdičiek.

Vercik
23.02.2013 5 z 5

Moc pěkná a pozitivní knížka na zamyšlení. Každému doporučuji.

zdtrader
08.07.2012 5 z 5

Krásná kniha, scéna kde potká slečnu v kavárně je naprosto strhující a fascinující, neuvěřitelný zážitek! Doporučuji každému!

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Knížka z žánru duchovní literatura, za mě takový střed. Je to klasická příběh tohoto žánru, obyčejný člověk versus léčitel, který jej "uvede do obrazu". Knížku jsem přečetla během pár hodin, je to zajímavé čtení, i svým způsobem poučné, ale nic jsem si neodnesla, žádné moudro mi dlouhodobě v hlavě nezůstalo, takže pro mě to opravdu nebyla až tak dobrá knížka, četla jsem určitě lepší. Každopádně přečtení nelituji a moooožná ještě někdy zkusím druhý pokus.

st.me
08.04.2012 5 z 5

Jednoduše a srozumitelně napsaná. Poselství, moudra, rady (nehodící se škrtněte) je podáváno přímo a logicky, dá-li se to tak nazvat.
Mě se líbila.
Moc!

Sasak
29.02.2012 5 z 5

Děj se odvíjí v odlehčeném tónu, vyvrcholení ,ale stojí za přečtení....

Moares
22.01.2012 5 z 5

Velmi ctiva a inspirujici kniha..urcite stoji za precteni a zamysleni nad sebou samym.

Pavo.Klima
19.08.2011 3 z 5

Kniha patří do pseudopsychologických knih... Jako oddechovka, proč ne.... Ale na vyšší ambice to není... I když dnešní svět potřebuje ukazovat, že nejdál se dostaneme skrze sebe, svá přání, uvědomění sebe a realizaci snů....

Alma-Nacida
30.11.-0001 3 z 5

Z knihy jsem spíš rozpačitá, čtivá je, ale "mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou" bych ji teda nezařadila, něco v tomto duchu jsem četla od Shakti Gawain asi před 20. lety.