Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Měňavka
26.07.2017 5 z 5

Tato kniha se nedá prostě hodnotit. Musíte si ji sami přečíst, prožít a pochopit.... Pro mě je dokonalá a pro můj budoucí život nepostradatelná jako příručka.

JointlieKat94
19.07.2017 5 z 5

Bezvadný. Taky jsem se nad tím občas musela zamýšlet.. je to krásné a poutavé čtení. Doporučuji k přečtení. Díky za tak skvělého autora, který vás dostane do děje.

tarasnica
10.07.2017 5 z 5

Určitě příjemné čtení, které mne po celou dobu velmi bavilo a občas jsem narazil i na pasáže, u nichž jsem se na chvíli musel zamyslet. Knize by ale neškodilo trošku více stran, protože se jedná o čtení jen na pár chvil. Na druhou stranu lepší, než příběh zbytečně a uměle natahovat...

Otas17
07.07.2017 5 z 5

Kniha útlejší, ale velmi působivá. Líbí se mi, že autorovo knihy nemají pouze motivovat, ale mají i příběh.

AnnaNes
04.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Uvědomila jsem si spoustu věcí. Doporučuji přečíst.

Terezk-a
30.06.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Příběh se četl skoro sám a já jsem si mnoho věcí uvědomila.
Doporučuji.

Eldar80
23.06.2017 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale už od začátku na mě kniha působila značně lacině. Kombinace příběhu a výkladu léčitele mi prostě přišla násilná. Zkrátka mi v knize vadila snaha autora vnutit své správné názory na život čtenáři. Myslím, že to je způsobené hlavně krátkostí knihy, protože na delší rozehrání příběhu a poznání dvou hlavních postav není žádný prostor. V knize se tak střídá krátce děj a léčitelův výklad. Chápu však, že někoho může kniha zaujmout a že se v ní "najde". Na můj vkus mi toho však v knize moc chybělo. Nejspíš je to jen pro ty, kdo vědí co zhruba mají čekat. Mě to moc neoslovilo. 70%

Jessie_K
01.06.2017 3 z 5

Čekala jsem trošičku víc od tolik opěvované knihy. Chyběly mi tam takové ty, jak já tomu říkám, "aha momenty". Ty jsem zažívala například u knihy Bůh chodí po světě vždy inkognito, kterou osobně řadím do stejné žánrové skupiny. Každopádně jsem přesvědčena, že některým lidem může kniha pomoci k tomu, aby si uvědomili určité chyby v přístupu k ostatním lidem a v přístupu k životu samotnému.

000nugatovej
21.05.2017 2 z 5

Příběh vystavěný na často používaném půdorysu nespokojeného Evropana, kterému předává rady mudrc z východu. Často opakovaná banální úvaha o tom, jak se muži na rozdíl od žen ostýchají ptát na cestu kolemjdoucích, která se tu objeví hned na první straně, předznamenává celou knihu.
Román přináší směs „moudrostí“, z nichž některé mi připadají již omleté, opakované, banální, jiné přece jen pro mne nové. To je ovšem zřejmě dáno i tím, že takových knih jsem zase nepřečetl nějak moc. Možná jiný čtenář tu nenajde ani jednu originální myšlenku. Naštěstí po stránce formální autor neexperimentuje, takže se čte bez zádrhelů a dá se zvládnout na jeden zátah.

vea2416
12.05.2017 3 z 5

Pro mě trošku slabší, tuto tématiku mám ráda a zde je to napsané tak pro mě moc kostrbatě a násilně. Asi jsem měla po všech těch chvalozpěvách ale velká očekávání.

si_mi
08.05.2017 4 z 5

Ze začátku jsem ke knize byla spíše skeptická, ale nakonec milé čtení. Oproti ostatním knížkám s tímto tématem se te dobře a rychle. Oceňuji, že nepodceňuje hodnotu peněz a opravdu nestačí jen si něco přát :)

motolka
06.04.2017 3 z 5

Nevím sice, jestli tato knížka, vám změní život, ale pár rozumných rad a nějaká ta moudra se tam najít dají. Ještě je převést do praxe :o)

Četla jsem už lepší knížky na toto téma. Víceméně jsou všechny knížky hodně podobné a vykrádají se navzájem. Už dlouho jsem nečetla nějaké úplně nové nápady a myšlenky. Tahle knížka se mohla také udělat o dost lépe. Například "Mnich, který prodal své ferrari" se mi líbila mnohem víc a i jsem si z ní odnesla mnohem víc.

TheLamerek
05.04.2017 3 z 5

Zkušenějšího čtenáře, který už strávil čas čtením literatury osobního rozvoje tato kniha ničím nepřekvapí. Nicméně se vůbec nejedná o špatnou knihu a formulace některých výroků je vážně výborná.

Dějová linka vyprávějící o životem vyčerpaném muži, který směřuje za poznáním na Bali, působí poněkud směšně. Je to dáno zejména nedostatečnou hloubkou příběhu. Na druhou stranu - jaký příběh je očekáván od knížky, kterou čtenář přečte za jeden, dva večery?

Co se týče duchovní stránky, řekl bych, že se jedná o shrnutí těch nejpodstatnějších rad. Pokud si tuto knihu vybere čtenář, který se o tuto tematiku běžně nezajímá, určitě chybu neudělá.

O77
01.04.2017 2 z 5

Ve svém žánru je to spíše podprůměrné dílo. Záleží ovšem na tom, co Vás oslovuje. V podstatě tam nejsou žádné originální myšlenky, ale někdy záleží víc na tom, jak to autor říká, než na tom co říká.

katka_dv
11.03.2017 3 z 5

Čtivá knížka. Nejsem naivní, abych si myslela, že jedna kniha někoho změní, ale myslím si, že pokud někdo uvažuje např. o změně kariéry, může mu dodat odvahu nebo pomoci s obtížným rozhodnutím. Místy jsou tam celkem známé pravdy - např. už moje babička říkala: "Věř a víra tvá tě vyléčí." Nevím ale, co si myslet o části s 5x NE - co kdyby si hlavní hrdina stoupnul v Praze na "Hlaváku" s tím, že potřebuje peníze na jízdenku ...

Žurinka
09.03.2017 4 z 5

Kniha byla zajímavá, hodně věcí k zamyšlení.

Ravabi
06.03.2017 1 z 5

Vlastně ani nevím co mě přimělo přečíst tuhle, neuvěřitelně klišé knihu, až do konce.

fruitbueno
27.02.2017 4 z 5

Co věta, to perla a rána do živého. Věřím, že u mnoha čtenářů se kniha trefí a nabídne neskutečně mnoho úvah a podnětů pro běžný život. Drobné dílko, o to hodnotnější, že si nehraje na víc, než je.

Dorrinka
13.02.2017 3 z 5

Kniha mě od počátku oslovila víc, než jsem u tak "provařeného" titulu čekala. Líbil se mi lehký, čtivý styl, kterým autor popisoval svůj duchovní zápas se sebou samotným. Bohužel, musím říct, že poslední tři kapitoly mi knížku naprosto znechutily. To vážně prošel celou tu cestu, aby poznání využil k lacinému hodnocení a kritizování jiných lidí? Jako vážně... A má to druhý díl, kde se tohleto odnaučuje? :-D Víte, pro hlupáka každý hloupý, jak říkala Forrestova máma...

mishka1976
05.02.2017 5 z 5

Poutavým příběhem autor ukazuje, jak začít žít vysněný šťastný život a ne jen o něm snít. Ukazuje, jak najít cestu z vlastních představ, které nám brání ve šťastném životě. Je zde spousta inspirativních myšlenek, které budu muset ještě zpracovat :-) Určitě si knihu přečtu ještě jednou.