Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Márinka
29.02.2016 4 z 5

Tento drobný příběh nás může přimět zamyslet se nad svými postoji. Z úvodního citátu "Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět." je patrno, že již Buddha znal (mimo jiné) to, co dnes nazýváme psychosomatikou. Škoda, že alopatie stále vítězí.

suezie
26.02.2016 4 z 5

Moudrá toť kniha...

Nikol117
20.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která dokáže svým způsobem mnohým lidem v životě pomoci. Místy avšak příliš zdlouhavá. To nic nemění na tom, že bych ji doporučila každému. Takže přej a bude ti přáno!

Zuzana08
14.02.2016 3 z 5

Po prvních stránkách jsem byla nadšená ze všech těch životních mouder. Nicméně s každou další stránkou jsem se začínala nudit. Pořád to samé dokola.........určitě jsem mnohé pochytila "jak být šťastnější" nicméně dalo by se to shrnout na deset stran.

8.mia
05.02.2016 5 z 5

Včera koupena - dnes dočtena a to se považuji se za naprostého anti-čtenáře (který, se to rozhodl změnit), ale příběh mě na tolik pohltil, že nešlo přestat. Zařadím k Alchymistovi a Malému princi jak top knížky k zamyšlení, rozhodně doporučuji přečíst. Já se k ní jistě ještě nejednou vrátím :)

lailaj
02.02.2016 5 z 5

knížka se mi moc dobře četla a má pár opravdu dobrých myšlenek.
Nebrala jsem ji čistě jako motivační knihu, spíše jako příběh se zamyšlením pro čtenáře. kniha se nesnaží čtenáře měnit nebo poučovat, prostě zaznamenává rozhovor dvou lidí a následující myšlenky jednoho.
Rozhodně doporučuji pro přečtení

evelýny
26.01.2016

Já zatím nehodnotím, protože jsem nedočetla. Absolutně jsem se nemohla soustředit. Že by ještě frustrace z Vánoc?!

Cumil
13.01.2016 2 z 5

Kniha na mě působí jako nedotažený koncept. Obsahuje sice zajímavé myšlenky a popisuje, jak se změnit, změnit svůj život, a jak nalézt cestu vedoucí ke štěstí... Avšak jednotlivostem je věnováno příliš málo prostoru. Je zde snaha říci vše, obsáhnout celé autorovo vědění, ale tato snaha je v důsledku kontraproduktivní. Celý příběh tak působí kýčovitě, nepravděpodobně, jistým způsobem vykonstruovaně. Ale nejvíce do očí bijící je až dětská naivita hlavního hrdiny, která pak ve čtenáři vyvolává dojem, že si z něj autor občas utahuje...

Četl jsme ji až po Gounellově nejnovější knize "Den, kdy jsem se naučil žít" a posun je opravdu markantní. Psychologie postav je v ní propracovanější, příběh zajímavější, věrohodnější a ucelenější. Jedná se ve všech směrech o mnohem vyzrálejší dílo.

sonroll
10.01.2016 4 z 5

Tento typ knihy by si měl přečíst každý!
Čtu již několikátou motivační knihu a pravda je, že hlavní myšlenka se zkrátka opakuje, což ovšem není na škodu a jen to znamená, že pokud na ni člověk přistoupí a začne se jí řídit, může být opravdu spokojený.

Zkrátka jestli chcete být šťastní, tak se konečně přestaňte vymlouvat, hledat neustálé důvodu proč něco nejde, svádět vinu na druhé a začněte si plnit své sny (cíle)!

Laviedete
09.01.2016 5 z 5

Pro někoho možná příliš banální, já jí četla nejspíš v pravý čas na správném místě a moc mi pomohla. Doporučuji pěti ⭐️ a ráda se k ní vracím.

jiri77
27.12.2015 5 z 5

Krásná knížka ,která se dá přečíst za jeden den ,ale z jejího obsahu se dá čerpat celý život.

tevanko
24.11.2015 3 z 5

Je to jedna z motivačních knížek sebepoznání. Lehce se čte. Jinak je kniha přínosná pro lidi, kteří knihu podobného žánru čtou poprvé. Nečekejte od ní však nic nového. Je v ní pár přínosných a hezkých myšlenek.

denisa8
16.11.2015 5 z 5

Mně osobně se knížka strašně moc líbila a nutno říct, že jsem v ní našla spoustu myšlenek a rad, které mi pomohly najít cestu k sobě.
Změní vám to pohled na váš život. Opravdu nádherná kniha. Doporučuju přečíst:)

SMITH
13.11.2015 4 z 5

Ale jo , dá sa :-) Nie je tam nič čo by človek ešte nepočul , nevidel a nezažil ... Stačí sa len trocha zastaviť ...

Nikuskaaa
08.11.2015 5 z 5

První mi knížka přišla trochu prvoplanova a připomínala mi knihu jíst, meditovat, milovat, ale nakonec mám z knihy perfektní pocit, je úžasná. Nejde tam v tak úplně o děj, ale spíš o to, k čemu vás kniha dovede.

radekk33
08.10.2015 3 z 5

Kniha se velmi pěkně a rychle čte. Myšlenky jsou v podstatě správné, ale tak nějak nezapadají do celkového rámce. Postava šamana působí v kontextu velmi kýčovitě. Vyvrcholením celého příběhu je, že se člověk, který nemá o psychologii ani anung, stane takřka za týden psychologem.

viladora
17.09.2015 5 z 5

Skvělá. Nejde o děj jako takový, ale o to, co se v tom skrývá. Každý hledám sám sebe a spousta z nás žije tak, jak uvnitř sebe ví, že žít nechce.....Co si budeme nalhávat. DOPORUČUJI.

v.nova
09.09.2015 3 z 5

Knížka není špatná, ale čekala sem od ní něco víc. Postrádám děj, je to jako jít k psychologovi - otázka, pěkná odpověď, otázka...jen místo psychologa je zde dosazen mistr.
V knize Den, kdy jsem se naučil žít dokázal autor skloubit děj s problémy světa, zde se mu to, myslím, moc nepovedlo. Proto jen 3 hvězdičky.
Nicméně si troufnu říct, že každého něčím obohatí, proto stojí za to číst :)

TyraB
20.08.2015 4 z 5

Pěkná knížka, co se dobře čte. Obsahuje mnoho zajímavých myšlenek a rad, ke kterým se člověk může vrátit. V porovnání s autorovou knihou Bůh chodí po světě vždycky inkognito je však z mého pohledu slabší. Muž, který chtěl být šťastný je spíše souborem mouder, na který je, možná trošku uměle, naroubován jednoduchý děj. V knize Bůh chodí po světě vždycky inkognito je naopak tahounem zajímavý příběh, jehož jsou moudra velmi přirozenou součástí.

bzung
17.08.2015 4 z 5

Pěkná motivační knížka. Sice kdybych chtěl zhodnotit jedním slovem, jako první mě napadne "naivní". Autor chtěl na pár nosných myšlenek našroubovat mílý příběh, místy to vyvolává nechtěný úsměv, ale možná v té jednoduchosti je právě to kouzlo. Stejně jako se stará moudra předávala v jednoduchých bajkách, i tohle zapůsobí, a dobře se zapamatuje. Věřím, že někomu právě tahle kniha může pomoct vykročit tím správným směrem.