Muž jménem Ove

Muž jménem Ove https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191816/bmid_muz-jmenem-ove-Joe-191816.jpg 5 4432 1240

Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku. Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

En man som heter Ove , 2012

Vik40
03.08.2018 5 z 5

Pro mne (četl jsem už dříve, asi před rokem) je to jedna z nejkrásnějších knih. Lidská, hluboká, ze života.
Všem doporučuji.

jaroiva
01.08.2018 1 z 5

Vydržela jsem 4 kapitoly a stačilo. Starej nerudnej dědek a to má být vtipné? Ano, znám ze svého okolí pár takových dědků. Čekala jsem humor, pro mě se moc nedostavil. Pokračovat ve čtení považuji za ztrátu času. Hodnotím podle procent, co jsem vydržela přečíst, tj. 11%.

Zuzana08
27.07.2018 5 z 5

Kniha ve mě vyvolávala na střídačku emoce smíchu x lítosti x pláče. Výborná kniha.

attila1
25.07.2018 5 z 5

" Seňor Saab " tady nejde dát jinak než 5 hvězdiček. Nasmála jsem se i pobrečela. Určitě se k této knížce někdy zase vrátím.

pauele
24.07.2018 5 z 5

Že sa dá uhundrať k zaujímavému a plnohodnotnému životu? Snáď áno. Aspoň podľa tejto knihy o ide. Miestami vtipné, miestami k zamysleniu. Príjemná oddychovka.

MirkaProk
24.07.2018 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Říkám ji laskavá kniha. Ove je můj oblíbenec. Určitě si ji někdy přečtu znovu

vojteska70
22.07.2018 5 z 5

Prvních 30 stran jsem se divila co to čtu. Pak mne to “vzalo”. Je to super

lenkycka
19.07.2018 5 z 5

Mimořádná dávka a humoru se sladkobolnym zavěrem. V kategorii "kniha na pláž nebo do vlaku" těžko najde konkurenci.

Nehraje si na nic víc a žánr naplňuje více než vrchovatě.

Evule81
09.07.2018 5 z 5

Jednoznačně 5 hvězdiček. Škoda, že není víc lidí jako Ove

Didi15
09.07.2018 5 z 5

Tuto knihu mi půjčila kolegyně a já jí za to moc děkuji. Úžasná kniha, smála jsem a nakonec i plakala. Owe mi byl sympatický , víc takových knih. Rozhodně stojí za přečtení.

kamca4151
08.07.2018 5 z 5

Asi jedna z knížek u které se můžete zasmát a potom hned plakat.

AlisekPac
02.07.2018 4 z 5

Přečetla jsem na doporučení a ano líbila se mi. Jde o oddechovou četbu, u které se zasmějete. Nevím proč, ale tomu bručounovi jsem prostě fandila!

Fazolka2017
02.07.2018 5 z 5

Ze začátku mě ten nerudný děda dost štval, ale postupně se z toho vyklubalo skvělé čtení, humor, úžasné postavy a tvrdohlavý odvážný kocour.

Mardou19
29.06.2018 5 z 5

Moc krasna kniha, chtelo se mi u ni plakat i smat. Ove si me hned ziskal a jeho laska k zesnule ze ne je uzasna.Byla bych rada, kdyby me v zivote neco takoveho taky potkalo.

lestfe
24.06.2018

Občas mě Ove štval svojí nerudností. Stejne tak mě občas už vytáčelo přeskakování v čase. Ale celkově se mi kniha moc líbila. Dobře se četla, měla pointu i humor.
Závěr překvapivě dojemný. Kocour byl super, ten me opravdu bavil!

Madluska
21.06.2018 5 z 5

Existují knihy, ke kterým se dostanete ve správný čas. Přesně takový byl pro mě Ove - chlápek, který zkoumá kvalitu věcí jejich okopáváním a se kterým by mě pojila tak maximálně nevraživost vůči kočkám (alespoň do jisté doby), přesto jsem si ho i s jeho příběhem zamilovala. Smála jsem se, obtěžovala své okolí neustálými poznámkami o aktuálním dění kolem Oveho, brečela, jednoduše s knihou prožila krásné 4 dny a mrzelo mě, že už jsem ji dočetla. Nesmírně mě potěšilo civilní zpracování i drobné poznámky na okraj, které se nakonec ukázaly být nosnými pro celý příběh. Potěšilo mě i postupné odhalování životních osudů jednotlivých hrdinů (zejména tedy titulního). Bavily mě názvy jednotlivých kapitol. Prostě se to sešlo všechno. Kdybych měla něco vytknout, byl by to na můj vkus dost "syntetizující" závěr - spletenců se tam na můj vkus objevilo až přespříliš. Celkový dojem ale ani toto nezkazilo a těším se na další knihy autora. P.S. Malý spoiler k mé první větě: ano, mám červené šaty. :-)

PetraBery
17.06.2018 5 z 5

Neuvěřitelně výjimečný příběh muže jménem Ove. Smutná, dojemná, vtipná, chytlavá a lidská kniha, kterou rozhodně chci mít ve své knihovně, protože se ke všem hrdinům určitě chci vracet. Přesně takové knihy jsou důvod, proč stojí za to trávit volný čas čtením. Neskutečný zážitek, pohlazení na duši, uvědomění si síly přátelství a lásky. Rozhodně doporučuji všem!

Gaara1
16.06.2018 5 z 5

Pěkný příběh o staříkovi, který prochází těžkým obdobím a pere se s celým světem a sám se sebou. Ove má svá pravidla, je pracovitý, čestný a spravedlivý, občas se zdá, že nikoho nemá rád, ale čas ukáže, jaké má dobrosrdečné srdce.
5 hvězd.

lalanka
14.06.2018 4 z 5

Pekna kniha. Aj ked som s nou najskor bojovala a citala som ju cez rok. Bola mi doporucena kamaratkou ako skvela kniha. Ale ja som v nej zozaciatku tu skvelu knihu nevedela objavit.
Asi ma uplne nebavia knihy, ktore si pisane stale tym istym sposobom, stylom ( t.z. ze niektore reakcie Ova sa dali uz predpokladat).
Ale koniec bol dobry, ukapla slzicka pri docitani knihy.

hapac
04.06.2018 5 z 5

Moc hezky se četlo - možná byl Ove nerudný, ale zároveň to byl poctivec se smyslem pro spravedlonost. Docela jsem ho chápala, chvílemi jsem se usmívala, chvílemi mi bylo smutno.....