Mrazivé vraždy

Mrazivé vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474790/bmid_mrazive-vrazdy-pPu-474790.jpeg 4 136 38

Nově sestavenou kolekci povídek od královny zločinu pojí zimní tematika – a neodmyslitelná dávka napětí. Vzduch se ochlazuje a dny se krátí… doba jako stvořená pro to, usednout do křesla před sálající oheň s knihou detektivních příběhů od té nejpovolanější autorky. Pozor však na smrtící sněhové závěje, nebezpečné dárky, otrávená jídla a záhadné návštěvy! Mrazivé historky – některé z nich s oblíbenými vyšetřovateli Herculem Poirotem a slečnou Marplovou – doplňuje úvodní spisovatelčino líčení, jak trávívala s rodinou vánoční svátky. Obsahuje: Vánoce v Abney Hall -- Bonboniéra -- Vánoční tragédie -- Pan Quin přichází -- Záhada bagdádské truhly -- Tři slepé myšky -- Dcera duchovního -- Plymouthský expres -- Potíže v zálivu Pollensa -- Útočiště -- Záhada lovecké chaty -- Na konci světa -- Mužnost Edwarda Robinsona -- Vánoční dobrodružství... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kalibr

Midwinter Murder: Fireside Tales from the Queen of Mystery , 2020

Mája777
03.07.2022 5 z 5

Tak tyhle povídky jsem četla dlouho. Ale ne proto, že by se mi nelíbily. Naopak. Dávkovala jsem si je. Vždy jednu mezi dvě knihy.
Autorčino dílo miluji. Nejvíce asi Poirota. Ale nezklamalo mě ani to další. Je to opravdu sázka na jistotu. Doporučuji do tohoto parného léta.
(3. 7. 22 - 12 276 - 27)

Modrina
20.06.2022 5 z 5

Všechny povídky známe, autorka holt už nice nenapíše, ale sáhnout po kterékoli její knížce je sázka na jistotu. Některé povídky jsou slabší, to je pravda, ale nevychutnáte si kaviár, když si někdy nedáte buřty s cibulí. :) Já jsem byla spokojená.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Vynikající sbírka! Všechny povídky jsou skvělé.

Pája699
02.05.2022 4 z 5

Agáta Christie je mistrně ve svém oboru a mě nadchla. Povídky se četli sami, svižně. Určitě atmosféra v zimě, kdy je sníh za okny, vy jste zachumlaný v dece, popíjíte čaj by to asi mělo větší kouzlo ale i tak tomu čtení neubralo na kráse .-)

alzbeta4340
10.03.2022 5 z 5

Nejlepší se mi zdála známá povídka "Tři slepé myšky", ale i většina ostatních byla opravdu dobrá. Ve svých krátkých povídkách mívá Agatha Christie jen mírně propracovanou (přiznejme si - někdy až trochu odbytou) detektivní zápletku, charaktery postav jsou ale vždy popsané téměř dokonale.

Gibis
27.02.2022 5 z 5

Většinu povídek z tohoto výběru Mrazivých vražd jsem už sice znala, ale přesto mě kniha nezklamala a čtení jsem si užila se vším všudy. Agatha Christie je moje srdeční záležitost a s jejími detektivkami ráda trávím čas v podstatě už od dětství, kdy jsem někdy ve 13 letech objevila jejich kouzlo. A i když nejraději mám Hercula Poirota, slečna Marplová a ostatní za ním o mnoho nezaostávají a já se za nimi znovu brzy ráda vypravím :)

85098211
08.02.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější autorka mne ještě nikdy nezklamala a líbila se mi samozřejmě i tato kniha. Všechny povídky zde jsou vynikající, přestože ne každá z nich má přímo detektivní zápletku. No ale určitě nejpříjemnější bylo setkání s Herculem Poirotem, slečnou Marplovou nebo panem Quinem. Povídky spojuje vánoční či zimní tematika a já jsem si opravdu užila tu příjemnou atmosféru, kterou autorka dokázala navodit. A na závěr snad ani nedokážu říct, který z příběhů byl nejlepší, každý měl totiž svoje neopakovatelné kouzlo ;-). Jako celek tedy knihu hodnotím vysoko a doporučuji všem milovníkům klasických detektivek ze staré, dobré Anglie :-).

bookcase
08.02.2022 5 z 5

Agátka mě nikdy nezklame. Příjemný soubor povídek, u kterého oceníte důmyslné zápletky, které byste jen tak nevymysleli. Některé povídky i pobaví, třeba Potíže v zálivu Pollensa.

klaraj093
24.01.2022 4 z 5

Začínám si Agathu a Hercula docela oblibovat.. Povídky se četli svižně a byly moc pěkné. Takový styl krimi mě baví občas číst.

LenkaMacak
23.01.2022 4 z 5

Milé, svižné, pro zimní večery ideální.

majík1
23.01.2022 3 z 5

Celkem se to dobře četlo,pro dlouhé zimní večery s dobrou kávou či čajem je kniha fajn.

Shardlake
22.01.2022 5 z 5

Krásných 14 povídek od skvělé autorky detektivek včetně jednoho vzpomínkového vánočního příběhu. Každou povídku jsem si užívala. Moc pěkná kniha.

VasnivaCtenarka
04.01.2022 5 z 5

Miluji Agathu Christie, miluji její styl, milují atmosféru anglického venkova i Londýna za dob pana Poirota a slečny Marplové. Knihu mohu jen a jen doporučit! Není nic, co bych mohla vytknout. Absolutně nic. Prostě.... stará dobrá Agahta. Kouzelné to bylo.

ka.dudk
02.01.2022 4 z 5

Samozřejmě znám příběhy psané Agathou Christie. Ale poprvé jsem dostala knihu a setkala se s ní mezi řádky. Všechny povídky byly skvělé a už se těším na další knihy spisovatelky, které budu číst.
Za mě první přečtená kniha letošního roku :-)

Linda007
12.12.2021 5 z 5

Stará dobrá klasika.

Jenny46
11.12.2021 5 z 5

Zachumlat se do deky, vychutnat si šálek čaje a číst mrazivé historky od Agathy Ch. je správný čas jak se svátečně naladit...
Stará dobrá klasika od královny zločinu, která nezklame .o)

Knižní střípky
25.11.2021 5 z 5

Úplně na začátku se dozvíme, jak se slavily vánoční svátky v rodině samotné autorky. A potom již následují povídky, ve kterých vystupuje Hercule Poirot po boku s věrným Hastingsem, slečna Marplová, pan Quin, Tommy se svou ženou Pentličkou, Parker Pyne.

Stará dobrá Anglie zahalená ve sněhovém hávu a s vánoční atmosférou, nějaká ta vraždička - co víc jsem si mohla přát :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Aligator805
17.11.2021 5 z 5

Velice milé čtení na podzimní nebo zimní večer.