Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127563/bmid_modra-jako-safir-127563.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Aaginka
11.04.2018 5 z 5

Jsem zvědavá jak to dopadne. Velmi napínavé.

Monika1128
02.04.2018 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Knížku jsem přečetla za dva dny.

Verasnížek
01.04.2018 5 z 5

Skvělé :D

milunka21
17.03.2018 5 z 5

S dalším dílem kvalita nešla dolu, jak tomu bývá. Právě naopak. :-)

JitulHa
05.03.2018 5 z 5

Vždy, když čtu nějaký příběh na díly, pokaždé se tak trochu bojím otevřít ten další, jelikož se obávám, že by pro mě mohl být oproti tomu minulému zklamáním. Ale to rozhodně NENÍ případ Modré jako safír, coby druhého pokračování trilogie Drahokamy! Tahle kniha mě totiž nadchla úplně stejným způsobem jako předchozí díl! Opět zde byly Gwendolyniny povedené slovní obraty, ve kterých jí zdatně sekundoval Xemerius, k němuž nemám co dodat, protože ten byl v knize výborným zpestřením. Stejně tak i na Gideona mohu pět jen samé ódy, přestože ani tady nezapřel svoji přirozeně panovačnou povahu, bez které by ale nejspíš ztratil kouzlo jemu vlastní. Oproti minulému dílu zde bylo více zápletek v časech minulých a s nimi větší dávka dobových kostýmů a prostě všeho, co k tomu patří. Postupně se začala odkrývat celá ta záležitost s časem, stejně jako všechna tajemství, kterými byl příběh opředený.

Rozinka28
19.02.2018 5 z 5

Sem tam mě Gideon vytáčel a nevěděla jsem, co si o něm myslet. Ale druhý díl série byl stejně povedený, jako první i třetí. Byla jsem ráda, že jsem si vypůjčila celou sérii najednou a nemusela tak čekat na pokračování příběhu, protože ten mě tak neuvěřitelně vtáhl do děje, že jsem se od knih jen velmi těžko odtrhávala. Celou sérii si moc ráda přečtu znovu.

Mergirus
12.02.2018 4 z 5

Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout. Děj má spád, jedno tajemství střídá druhé a vysvětlení nikde. Příběhu nechybí ani humor.

Venny345
08.02.2018 5 z 5

Xemerius je skvělý!
Celá kniha je výborná. :) opravdu se to začíná skvele rozjíždět!

V.Vendulii
06.02.2018 4 z 5

Lidi, co ten kód na konci knihy? Zkoumal to tu někdo nebo je to jen tak na potrápení mozkovejch závitů ze srandy?

pipa36
01.02.2018 4 z 5

Tento díl se mi líbil trošku víc, než první - velkou zásluhu na tom asi má vtipálek Xemerius, který vždycky trefně Gwendolyn uzemní...

Lee7
26.01.2018 4 z 5

Pěkný zastřený děj. Jsem otevřená a nakloněna k poslednímu dílu. Co se nakonec stane.

zuzi509
26.01.2018

Hrozně jsem se na druhý díl těšila. A měla jsem na co, protože to bylo od začátku až dokonce dokonalé. Musím říct že se mi tenhle díl líbil z celé trilogie asi nejvíce.
Nejlepší část byla jak se Gwendolyn opila na tom soaré. To bylo úžasné. No a u Gideona není co dodat. Četla jsem jedním dechem.

Onceuponthetime
25.01.2018 5 z 5

Tohle je jedna z nejlepších fantasy knih, jaké jsem kdy četla. Celá série drahokamy, je úžasná, autorka vtáhne do děje a dokáže i tak banální scénu, jako když jde hlavní hrdinka na záchod vykreslit tak, že se nenudíte a ještě se královsky bavíte. A co víc chtít.
Možná už jsem z těchto knih vyrostla, ale i tak někdy dostanu chuť se do této knihy znovu začíst.

Kiwisska
19.01.2018 5 z 5

Ačkoli je mi přes třicet, tohle mě bavilo a donutilo mě to přemýšlet :) Doporučila bych všem, kdo si chtějí po náročných tématech dát oddech a jen si tak bláznivě číst.

Ajda300
16.01.2018 5 z 5

Tahle knížka mě tak příšerně bavila! Cestování v čase-často v knihách použito, ale tentokrát velmi originálně.
PS: Film není tak dobrý jako kniha

tavysokaa
13.01.2018 5 z 5

Dnes jsem shlédla tuto knihu v filmovém podání a to samotné mne donutilo okamžitě tuto knihu vyhledat. Příběh je tak poutavý!

Shanib
12.01.2018 5 z 5

Souhlasím s názory, že tento díl je ještě lepší než ten první. Konečně se zde šlo více do detailů, a tak člověk k ději lépe přilnul. Má nejoblíbenější pasáž byla ta na plese (soaré nebo jak tomu říkali). Hodně jsem se přitom nasmála, ale také červenala, bylo to prostě super.

Peťule115
07.01.2018 4 z 5

stejně jako první kniha - palec nahoru
nemůžu se dočkat děje v posledním díle

chrastitko
03.01.2018 4 z 5

Démon Xemerius je fakt fajn jako super kamarád, kterého vidíte jenom vy a nikdo jiný a jako super rádce v situaci, kdy si nevíte rady.Gideon mě, ale zklamal!

anonym411
30.12.2017 5 z 5