Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127563/bmid_modra-jako-safir-127563.jpg 5 2192 2192

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

klarinka9974
29.05.2017 5 z 5

Ani u druhého dílu se nudit nebudete. Zažijete nové dobrodružství, zavítáte opět do minulosti a budete doufat v lásku mezi Gideonem a Gwen. Navíc tento díl je skvěle obohacený duchem Xemeriusem, který dělá knihu veselejší a s ním se i zasmějete :)

hadris
21.05.2017 5 z 5

Druhý díl Drahokamů pomalu rozplétá zamotaný příběh, jen Gideon mi nějak čím dál více vadí... Xemeria bych chtěla mít doma :)
Těším se, jak to celé dopadne...

Lorej
16.05.2017 5 z 5

Naprosto famózní. Konečně jsem pochopila, proč autorku všichni chválí a s radostí se přidávám na jejich stranu. Nemůžu se dočkat, jak série dopadne. Doufám, že se autorka překoná (i když si nastavila touto knihou vysokou laťku).

Etule
21.04.2017 4 z 5

I druhý díl jsem si skvěle užila. Musím říct, že postava Xemeriuse je prostě dokonalá, moc se autorce povedla. :) Četlo se to tak plynule, že jsem si pak překvapeně uvědomila, že mi chybí už jenom pár stránek ke konci.
Super. Jdu na další díl. :D

Olga.S
07.04.2017 5 z 5

Opět znamenité. Hned se musím pustit do třetího dílu. :-)

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Krásná kniha. Podařené pokračování prvního dílu. Člověk to čte, čte, dokud ji neodloží.

KaileyBlot
05.04.2017 5 z 5

Druhý díl a další dávka zmatených události a naprosto šílených informací, které vám zamotají hlavu ještě víc, než jste ji měli po prvním díle. To prostě čtete a vůbec nechápete proč se co děje a to se mi na tom líbí nejvíc. Nevím, co víc říct k tomuto zamotanému příběhu, než jen že je naprosto úchvatný! (Stejně jako Xemerius :D)

Tofinka
30.03.2017 4 z 5

I když ode mě kniha dostala 4* , byla svělá stejně jako celá tato trilogie. Nemám knize co vytknout... Nejspíš bych knize dala také 5* jako prvnímu dílu, ale přišlo mi to spíše na 4,5* a oproti prvnímu dílu... prostě jsem musela dát 4*.
Celou trilogii určitě doporučuji všem co mají rádi romantické fantasy knihy :).

notsohappyanny
26.03.2017 5 z 5

Myslim že stačí říct jedno. Chci. Svého. Chrliče!!! :D

Luci_in_books
24.03.2017 5 z 5

Druhé pokračování naprosto skvělé trilogie se mi líbilo ještě o něco více než první díl. Knize není co vytknout - skvělý příběh, sympatické postavy. Ačkoliv nepatřím do věkové kategorie, které je kniha primárně určena, kniha mě moc bavila. Doporučuji.

Dindi
19.03.2017 4 z 5

Trochu mě mrzí ty gramatické chyby, ale jinak je příběh celkem fajn.

lucie2952
16.03.2017 odpad!

Nuda, nuda a nuda. Horší jak první díl

dancadragneel
06.03.2017 4 z 5

Druhý díl knihy, který je rozhodně skvělý stejně jako předchozí.

Atuin
24.02.2017 5 z 5

Není nad to spřáhnout se s ukecaným chrličem ( démonem:-)). Hned bych ho brala jako domácího mazlíčka.Nesmírně se u Drahokamů bavím, po grafické stránce je knížka nádherná a úplně pasuje k žánru.

martinkaLLL
08.02.2017 5 z 5

No teda jedu nonstop, protože tohle je prostě super, boží a nejlepší. Hned začínám poslední díl. Od prvního jedu jen s přestávkami na jídlo a trochu krátkého spánku.

Pavlina.13
05.02.2017 4 z 5

I u tohoto dílu musím velmi pochválit grafické zpracování obálky, které je opět kouzelné. Co se samotné knihy týče, čte se velmi rychle, děj má spád, žádné velké zbytečnosti co by nudily. Jedinou protivnou věcí mi bylo neustálé vysvětlování věcí, které se udály v prvním dílu série. Pro někoho, kdo si mezi čtením jednotlivých dílů nechává velký časový prostor nebo kdo by nečetl první díl a začal rovnou tímto, je to asi dobré, ale ne pokud čtete celou sérii během pár dní. Pak je to celkem otravné. Naopak, co se mi velmi líbí, jsou různé citáty před každou kapitolou, které samozřejmě souvisí s dějem a baví mě nad nimi chvilku přemýšlet a třeba si je i několikrát přečíst, abych měla pocit, že jim rozumím. x)

Kačkaknihomol
05.02.2017 5 z 5

Tahle kniha je možná JEŠTĚ lepší než Rudá jako rubín!!!!!!!!
Ty obálky jsou prostě krásné a, jsou jedním z důvodů proč jsem si knihu koupila. K minulému dílu jsem psala, že je děj rozjezdový. Tedˇ k ději nemám co vytknout. Postavy byly taky v pohodě až na Gideona, který byl neuvěřitelně náladový a lezl mi na nervy.
Filmy jsou hezké, ale knížky jsou prostě lepší. :D

lulu28501
24.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha.
Gideona jsem si oblíbila ale potom mě celkem zklamal.
Xemerius je úžasnej,ja toho chrliče zbožňuji.
Doporučuji přečíst a proto jsem se hned vrhla na další díl.
Prostě TOP kniha.

BarkaS
17.01.2017 4 z 5

Je to zábavné, chvílemi trochu naivní (až blbé), ale člověk se u toho zasměje a má to švih. Miluju chrliče, takže Xemeria taky!

wesulle
15.01.2017 5 z 5

Krásná YA kniha o cestování časem. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem během asi 3 dní.