Modrá ako zafír

Modrá ako zafír https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457729/bmid_modra-ako-zafir-lzQ-457729.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Nová láska aj snaha odhaliť najväčšie tajomstvo ľudsva? To už je priveľa! Prichádza druhá časť úspešnej série Drahokamy od obľúbenej autorky Kerstin Gierovej. Skákať so svojou novou láskou do minulosti nemusí byť vždy dobrý nápad – to si aspoň myslí šestnásťročná Gwendolyn, novopečená cestovateľka v čase. Ona a Gideon majú predsa úplne iné problémy. Napríklad to, ako zachrániť svet. Alebo ako sa naučiť menuet. (A ani jedno z toho nie je vôbec jednoduché!) A keď sa navyše Gideon začne správať akosi čudne, Gwen pochopí, že musí svoje hormóny dostať pod kontrolu – lebo inak nebude z lásky naprieč storočiami nič! Obľúbená autorka Kerstin Gierová vo svojej úspešnej trilógii oživila najkrajší cit na svete! Romantický, vtipný a jedinečný príbeh. Dobrodružstvá Gideona a Gwen čitateľov doslova uchvátia – a to v každej dobe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

tereza7712
10.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha všem doporučuji :-)

Xena011
05.01.2016 5 z 5

Krásná a hodně propracovaná kniha, plná různých informací a otázek. Cestování časem bylo úžasné. Nemůžu na knize najít žádnou chybu, plno napětí, vtipu, šatů a krásný vztah hlavních hrdinů s různými přešlapy. Nejlepší postava Xemerius, který sršel energií a vtipem a celou knihu významně zpestřoval. Gideon mě taky uchátil, nejen svým talentem (co neuměl?). Moc se mi líbilo vylíčení plesů, prostředí a šatů minulosti. Všechno tak propracované a krásné. Kniha se příjemně četla, téměř bez přestávky.

berta8308
05.01.2016

Úžasné, miluji tuto sérii knih.

Mark2000
17.12.2015

Po prvním dílu jsem čekala opravdovou bombu, a ta také přišla. Děj byl snad ještě povedenější, než v prvním díle. Postavy jsou vylíčeny tak skvěle, že jsem se všemi z nich velmi soucítila. Mohu jen doporučit.

Dym
03.12.2015 4 z 5

Knížka se mi opět moc líbila a docela jsem Gwendolin obdivovala, kdyby se něco podobného dělo mě nezvládala bych to tak dobře. Ale musím přiznat že se docela obávám konce dalšího dílu, jen doufám že to neskončí Gweninou smrtí jak by si ještě Sant Germain přál.

EvaSupovic
20.11.2015 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Rozhodně mě ještě více upoutal a už čtu třetí díl a jsem napnutá, zatím parádní zážitek :-D

Haňulec
10.11.2015 5 z 5

Knihu jsem otevřela hned po prvním dílů a byla jsem nadšená. Příběh je opravdu velmi napínavý a nenechá čtenáře, aby se nudil. Hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila, ikdyz mě občas velmi štvali svým chováním k sobě. Knihu mohu jen doporučit. :-)

Ivuska.09
11.10.2015 4 z 5

Příjemné čtení, které mi trochu připomíná tajemný svět Harryho Pottra - ačkoli spolu tyto knihy nemají téměř nic společného, cítím podobnou zvědavost, co se stane dál, jako v dětství u Harryho ;)

Liduka
14.09.2015 4 z 5

kniha se mi moc líbila, kostýmy, prolínání minulosti a budoucnosti a samozřejmě trocha té ramontiky - co víc si přát. Moc se těším na poslední díl, až to do sebe všechno zapadne....

Emma8
01.09.2015 5 z 5

Tento díl byl stejně dobrý jako ten první.Četl se jedním dechem.Zamilovala jsem si snad skoro všechny postavy (hlavně Xemeriuse).

Véča
31.08.2015 5 z 5

I druhý díl se mi hrozně moc líbil, opět čtení, se kterým nebudete moci přestat! Ideální pro všechny milovníky fantasy se zamilovanými prvky.
Akorát jsem trochu zmatená z názvu - proč se to jmenuje Modrá jako safír, když o Lucy tam není skoro ani zmínka? A jmenuje se série Láska nezná čas nebo Drahokamy? :D
Všem moc doporučuji a nemůžu se dočkat, až se začtu do 3. dílu. :)

Samira
19.08.2015 5 z 5

Nádhera, už tak dost vysoká laťka prvního dílu byla druhým vyzvednuta do výšin. Knihu bych klidně četla místo spánku, kdyby to jen lidské tělo dovolilo. Ačkoli jsem ji dočetla teprve dnes, vím, že se k ní budu vracet. Nadčasové, inteligentní, okouzlující a vtipné, především chrlič Xemerius je miláček. Okamžitě se začítám do posledního dílu, doporučuji!

helena19
18.08.2015 5 z 5

Podle mě byl lepší první díl..ale bez tohoto dílu bychom nepoznali Xemeriuse, což by byla škoda :D

Niikis
15.08.2015 5 z 5

Líbilo se mi to. Určité stoji za přečtení :)

Laurel
29.06.2015 5 z 5

Takže jedním dechem. Strašně jsem si tuhle sérii zamilovala:3 A Gideon byl úplně... prostě... a pak... Pfff. Moc komplikovaný :D A nechci spoilerovat. Řekněme, že už čtu další díl. ♥

LucaMera
22.06.2015 5 z 5

Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první! U téhle série se prostě nejde nudit :D Autorka knihu vždy ukončí v tom nejzajímavějším, takže potom úplně prahnete po dalším dílu abyste se konečně dozvěděli jak to bude dál....Jinak dějová linie je naprosto super a já se prostě nemůžu dočkat až si přečtu třetí a závěrečný díl (z toho mám trochu depku, jako vždy když dočítám oblíbenou sérii :D). Odvažuji se tvrdit že to bude opět pecka, stejně jako předchozí díly...

Apoli
08.06.2015 5 z 5

Nádherná kniha! Stejně super je i rubín a smaragd. Vřele všem, co to ještě nečetli, doporučuji!

viky.rella
04.06.2015 5 z 5

Super kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AnnieBarming
28.05.2015 4 z 5

Stejně čtivá jako 1. díl. Nejlepší postava byl jednoznačně Xamerius :)

Always a reader
18.05.2015 5 z 5

Nádherné...
Xemeriuse jsem si oblíbila.