Modrá ako zafír

Modrá ako zafír https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457729/bmid_modra-ako-zafir-lzQ-457729.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Nová láska aj snaha odhaliť najväčšie tajomstvo ľudsva? To už je priveľa! Prichádza druhá časť úspešnej série Drahokamy od obľúbenej autorky Kerstin Gierovej. Skákať so svojou novou láskou do minulosti nemusí byť vždy dobrý nápad – to si aspoň myslí šestnásťročná Gwendolyn, novopečená cestovateľka v čase. Ona a Gideon majú predsa úplne iné problémy. Napríklad to, ako zachrániť svet. Alebo ako sa naučiť menuet. (A ani jedno z toho nie je vôbec jednoduché!) A keď sa navyše Gideon začne správať akosi čudne, Gwen pochopí, že musí svoje hormóny dostať pod kontrolu – lebo inak nebude z lásky naprieč storočiami nič! Obľúbená autorka Kerstin Gierová vo svojej úspešnej trilógii oživila najkrajší cit na svete! Romantický, vtipný a jedinečný príbeh. Dobrodružstvá Gideona a Gwen čitateľov doslova uchvátia – a to v každej dobe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

TerraNova
18.07.2016 5 z 5

Opravdu povedený díl. Oproti prvnímu je v tomhle víc akce. :) Za což jsem vážně ráda. Nemůžu se dočkat, až si tuhle trilogii dočtu. Takže hned zítra (no jo, dneska je za třičtvrtě hodiny půlnoc, to už nedávám :D) se pustím i do závěrečného dílu. Doufám, že mě nezklame. Určitě vás tenhle díl nezklame, až se prokousáte Rubínem...pokud vás teda vůbec zklamal první, což mě ne. :) A už jenom za Xemeriuse bych dala pět hvězd. :D

Luciluc
06.07.2016 4 z 5

Pokračování se mi líbilo a už se těším na další díl, konce jsou vždy nejvíce napínavé... Čekala jsem však trochu víc informací ohledně Paula a Lucy (podle názvu knihy..). Xemerius byl skvělý, zpestřoval děj a jeho hlášky byly super :) Zpočátku jsem byla mírně zmatená z Gideonova chování ke Gwen, ale jinak skvělé čtení.

Jůšo
04.07.2016 5 z 5

Nádherné pokračování. Gideon mě sice trošku rozčiloval, ale Xemerius to všechno napravil. Je úžasný. :)

zuzana4291
21.06.2016 5 z 5

I druhý díl zatím nezklamal, většinou mají trilogie sestupný charakter, ale tato zatím nemá. Jsem moc zvědavá, jak to celé skončí.

l001
07.06.2016 5 z 5

jsem hrozně napjatá jak to bude pokračovat!
hrozně se těším, jak to dopadne v posledním díle!

A TAKY JÍ DOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!

AnetaM
24.05.2016 5 z 5

Ale né-ten konec.
Brečela jsem, ale tak nějak jsem to čekala podle toho, co je u posledního dílu...
Jinak zase super, možná i víc než ta první.
Doporučuji i film, akorát je v němčině a je tam i kousek z třetího dílu.
Nemůžu se dočkat na poslední díl, ale stejně nechápu, jak se to autorce povede zakončit. Vždyť tam je tolik zápletek a důležitých věcí...

EliaBooks
22.05.2016 5 z 5

Trochu jsem se bála, že druhý díl už nebude tak dobrý jako první. U anděla, ještě nikdy jsem se tak nespletla. Druhý díl úplně stejně úžasný jako první. A láska ke Gideonovi a Gwendolyn u mě ještě stoupla.

Posli
21.05.2016 4 z 5

Druhý díl pro mě byl mnohem lepší a zábavnější než první. Postava Xemeria byla úžasná a dost příběhu přidala. Gwendolyn zde byla vtipnější a příběh se tak moc hezky četl. Jen tak dál!

KnihomolAnn
07.05.2016 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto úúúžasnýýýýýýýýý! Celou triologii jsem zhltla během jednoho víkendu a jsem naprosto nadšená! V této knize mi ale Charlotte lezla ještě víc na nervy, už několikrát jsem měla chuť skočit do toho příběhu protože byla tak neskutečně namyšlená a prostě fuj, stejně jako její matka! :D A samozřejmě jako všichni jsem se ,,zamilovala" do Xemeriuse protože je to prostě borec! :D

Arya26
30.03.2016 5 z 5

Druhý díl byl skvělý stejně jako první. Plus Xamerius je boží ( Friends will be friends :D), upřímě řečeno ten tam chyběl. On totiž všechno zabije :D !

simi28
28.03.2016 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal, protože byl také úplně úžasný. Líbil se mi možná ještě víc než první, protože je tam Xemerius, kterého mám moc ráda a je to moje nejoblíbenější postava z celé trilogie!!!

Fantýna
26.03.2016 5 z 5

Tato knížka je dobrá úplně stejně jako 1. díl.

annamc
24.03.2016 5 z 5

Úžasné,knížka skončila otevřeně a já už chci číst třetí díl!!!!!

Ditules
17.03.2016 4 z 5

Série si udržuje kvalitu. A Xemerius je zkrátka bezvadný!

Áňa 998
08.03.2016 4 z 5

Začínám mít tuhle sérii fakt ráda ;)

vermac
14.02.2016 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Doporučuji.

verulik196
27.01.2016 4 z 5

I druhý díl se mi líbil, ale tak nějak se to nikam neposunulo. Přijde mi, že Gwen toho ví zhruba stejně jako v minulém díle, takže předpokládám, že poslední díl bude nabytý novými informacemi.

alwa
25.01.2016 5 z 5

Dalsi uzasna kniha. Jenom mi prislo, ze se tam v podstate nestalo nic noveho, ale ten chrlic byl super.:-)

SelkaNika
19.01.2016 5 z 5

Příběh Gwendolyn postupně graduje, Xemerius mě baví, i když jsem si myslela, že v příběhu zahraje významější roli. Ač problematika cestování v čase je dost složitá, autorka to zvládla bravurně, obzvláště se mi líbil kontrast historického prostředí a chování se současností. Za zmínku stojí i zajímavé prokládání děje různými úryvky z knih a zápisků strážců nebo úryvky jiných autorů zasazené do kontextu knihy.

Sofi_123
15.01.2016 5 z 5

Tady tahle série je naprosto úžasná, všem doporučuji. Gwendolyn jsem si strašně oblíbila a Gideon ten mě někdy trochu štval,ale nakonec jsem si také naprosto oblíbila. Chvíli jsem přemýšlela jestli v této sérii najdu něco negativního, ale nic jsem nenašla, proto dávám 5/5.