Modrá ako zafír

Modrá ako zafír https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457729/bmid_modra-ako-zafir-lzQ-457729.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Nová láska aj snaha odhaliť najväčšie tajomstvo ľudsva? To už je priveľa! Prichádza druhá časť úspešnej série Drahokamy od obľúbenej autorky Kerstin Gierovej. Skákať so svojou novou láskou do minulosti nemusí byť vždy dobrý nápad – to si aspoň myslí šestnásťročná Gwendolyn, novopečená cestovateľka v čase. Ona a Gideon majú predsa úplne iné problémy. Napríklad to, ako zachrániť svet. Alebo ako sa naučiť menuet. (A ani jedno z toho nie je vôbec jednoduché!) A keď sa navyše Gideon začne správať akosi čudne, Gwen pochopí, že musí svoje hormóny dostať pod kontrolu – lebo inak nebude z lásky naprieč storočiami nič! Obľúbená autorka Kerstin Gierová vo svojej úspešnej trilógii oživila najkrajší cit na svete! Romantický, vtipný a jedinečný príbeh. Dobrodružstvá Gideona a Gwen čitateľov doslova uchvátia – a to v každej dobe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

bezzink
15.01.2017 4 z 5

Rozhodne je to hodne ctive, a to uz mi fakt neni nact! :) Chrlic 2. dil krasne ozivil, nekolikrat me rozesmal nahlas! Ta laska mezi Gideonem a Gwen je jeste takova naivni a roztekana, snad uz se ve tretim dile dohodnou co chteji. ;) Nebylo by spatne pouzit u teto trilogie take vypraveni z pohledu Gideona. Kdo se v nem ma vyznat!

Napůlanděl
14.01.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl...Gwendolym mě dokázala několikrát rozesmát a Gideon se občas choval nesnesitelně...ale i tak to bylo krásné a opět i hodně promyšlené...

brzda.
12.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Asi stokrát lepší než první díl.

Nikolka001
05.01.2017 4 z 5

Vtipnost chrliče Xemeriuse mě těšila po celou dobu čtení. Gideon střídal nálady z minuty na minutu a Gwen mě nejednou rozesmála (opravdu nahlas). Ačkoliv byl první díl průměrný, tak o Modré jako safír mohu s radostí říci, že takovou dávku humoru jsem opravdu potřebovala. Velmi doporučuji.

Laputika_3
28.12.2016 5 z 5

Tenhle díl mám asi ještě stokrát radši než první i třetí dohromady. Xemerius je postava hodna zapsání do dějin, protože pokud mě něco v téhle knížce dostávalo víc než hlášky Gwen, tak to byly ty jeho. No a Gideon... Musím se o tom vůbec rozepisovat? Já bych řekla, že většina z nás vnímá tuhle knížku stejně :D

Akemi4
12.12.2016 4 z 5

Jedna hvězdička dolů za to, že mě nesmírně štve Gideon. :D

MotorkaN
11.12.2016 2 z 5

Tuhle knihu jsem dočetla asi do půlky, ale vůbec mě to nebavilo. Stránky se táhly a vůbec to neubývalo. Myslím, že do třetího dílu už se asi nevrhnu.

cukrovka
21.10.2016 5 z 5

I druhý díl byl velmi čtivý. Děj je stále svižný a zajímavý. Autorka nás po celou dobu udržuje v napětí, takže se hned pouštím do dalšího pokračování.

girdi
03.10.2016 5 z 5

Druhý díl rozhodně zapadl do dobře vyjetých kolejí a za mě díky svižnému ději předčil i jedničku. Doporučuji všem, kteří si chtějí zpříjemnit pár hodin s pohodovými hrdiny, výlety do minulosti a rozuzlováním jedné menší záhady.

Tenebien
01.10.2016 5 z 5

Xemeria bych chtěla taky jako kamaráda. :-)

Lalina3
27.09.2016 5 z 5

Opět úžasná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Gideona jsem neměla ráda, ale pomalu jsem si ho oblíbila. Na konci této knihy (a začátku 3.knihy) jsem ho začala opět nesnášet.
Gwendolyn patří mezi mé celkově nejoblíbenější hrdinky, i když mi celkem vadilo, jak se vůbec nevyjádřila k tomu....co jí řekl Gideon na konci.
Jinak doporučuji. :)

TheMelorry
24.09.2016 5 z 5

Druhý díl je stejně skvělý jako ten první. Moc jsem si knihu užila, děj je stále zajímavý. Skvěle se čte a děj rychle ubíhá. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

venacava
15.09.2016 2 z 5

Pěkné, milé, romantické, při této knize jsem si oddychla od reality :)

KateChatt
10.09.2016

I přes moje zmatky v čase a rodové linii, musím říct že je to úžasná série.

AnetaM
05.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka, o trošku lepší než první díl...
Moc jsem si zamilovala Xemeriuse i celý děj, knížka strašně utíkala...
Jediné, co bych tomu vytkla je konec...
Né! Proč?
Ps: Brecela jsem...;D

Chytuš
22.08.2016 5 z 5

Super oddechovka na dovolenou. Navíc jsem si po přečtení uvědomila, že mi zoufale chybí vlastní stejně zábavný chrlič jako je Xemerius :-)

Jakahol
19.08.2016 5 z 5

Je to čím dál lepší. Začetla jsem se tak, že jsem přečetla celou knihu naráz. Nová postava si mě opravdu získala. V knize je více akce a některé části na mě působili tak, že jsem je musela komentovat nahlas :D Teď by se mi opravdu hodila možnost dát více hvězd než pět.

Misha11
27.07.2016 5 z 5

Skvělé pokračování, moc se mi líbily pasáže z minulosti - plesy atp. Xemerius hezky osvěžil celý příběh a jeho humor mě baví. Je super i rozvíjení charakterů - o každém se čtenář dozví zase něco víc (a má víc důvodů některé ještě víc nenávidět, žejo, Charlotte? :D)

teaska
21.07.2016 5 z 5

Nadherna knizka primo bozi . moc se mi libila ale fakt moc! Charlotte je sice děsná ale Xemerius je zase fajn , takze to tak nejak vyrovnal :)
Knižka je pro mě užasna a těším se na další. Do Gwen se podle me vžije téměř každý kdo a aspon trochu "srdce z marcinu" a do Gideon stejne .
Moc super

AngieKnihomolem