Modrá ako zafír

Modrá ako zafír https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457729/bmid_modra-ako-zafir-lzQ-457729.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Nová láska aj snaha odhaliť najväčšie tajomstvo ľudsva? To už je priveľa! Prichádza druhá časť úspešnej série Drahokamy od obľúbenej autorky Kerstin Gierovej. Skákať so svojou novou láskou do minulosti nemusí byť vždy dobrý nápad – to si aspoň myslí šestnásťročná Gwendolyn, novopečená cestovateľka v čase. Ona a Gideon majú predsa úplne iné problémy. Napríklad to, ako zachrániť svet. Alebo ako sa naučiť menuet. (A ani jedno z toho nie je vôbec jednoduché!) A keď sa navyše Gideon začne správať akosi čudne, Gwen pochopí, že musí svoje hormóny dostať pod kontrolu – lebo inak nebude z lásky naprieč storočiami nič! Obľúbená autorka Kerstin Gierová vo svojej úspešnej trilógii oživila najkrajší cit na svete! Romantický, vtipný a jedinečný príbeh. Dobrodružstvá Gideona a Gwen čitateľov doslova uchvátia – a to v každej dobe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

elyonka9643
12.09.2014 4 z 5

Prvotní nadšení mně při čtení druhého dílu poněkud opustilo. Nicméně příběh je pořád zajímavý a pomalu se vyvíjí dál. Jediné co mi vyloženě vadilo bylo místy zdlouhavé opakování a vysvětlování už známých faktů z prvního dílu. To mě vyloženě nudilo. Přesto je to super knížka a jsem hrozně zvědavá, jak to celé dopadne.

Půca4
13.08.2014 5 z 5

Na knihu jsem často narážela a rozhodně nelituji, že jsem si jí přečetla!

Kyta
11.08.2014 5 z 5

Druhý díl mě nadchl snad ještě víc než první!! Po Rubínu, který končil hodně otevřeně, jsem se nemohla dočkat, až začnu číst pokračování a (přesně jak jsem si myslela) - nezklamal mě!! Docela se mi zamlouvalo, že kniha začínala přesně tam, kde končil první díl, což hodně oceňuji, jelikož takhle začíná málokterá kniha. Často jsem si ale musela připomínat, co se v předešlém díle stalo.

Na téhle se mi knize hodně líbila postava Xemerius, který tuhle knihu úplně oživil a hlavně díky němu je kniha o tolik vtipnější. U jeho hlášek a poznámek jsem se hodně nasmála. I další postavy mě příjemně překvapily. Gwen jsem si oblíbila ještě víc, i když se tenhle díl stáčí hodně k její naivitě a lásce ke Gideonovi. A Gideon... Někdy jsem nechápala jeho tajnůstkářské chování ke Gwen, samozřejmě dokud jsem nepochopila příčinu. Po jeho konečném přiznání jsem si o něm nemyslela to nejlepší, ovšem po dočtení Epilogu se to zase změnilo. Charlotte je přesně ten typ namyšlené sestřenice - i mě při každé scéně lezla na nervy! Líbilo se mi, že se tady vystřídaly všelijaké lidské povahy a vlastnosti.

Kniha opět plná zábavy, akce, úžasné čtivosti a hlavně tajemství! Myslím, že od prvního dílu se tady ani nic moc nevyřešilo, spíš se vše krásně zkomplikovalo. Díky konci (ani mě nepřekvapilo, že byl otevřený) jsem neskutečně zvědavá na rozuzlení závěrečného dílu!!

esussi
04.08.2014 4 z 5

Asi nejlepší díl ze série. Pořád si to drží slušné tempo a příběh se začíná zajímavě vyvíjet.

muchomurka
31.07.2014 5 z 5

Může obsahovat spoilery.
Druhý díl toho sice moc nevyřešil, spíše ještě zamotal, ale jsem napnutá, jak to celé dopadne.
Naprosto mě dostal Xemerius, skvěle jsem se bavila u jeho hlášek a proslovů. (Díky tomu si kniha vysloužila pět hvězdiček).
A co jsem doufala, že se konečně Gwen postaví své tetě a Charlotte, nebo je aspoň setře, mohly to být docela vtipné scény...
No a Gideon... Je pravda, že mě už začínalo štvát, jak se z ní v jeho přítomnosti stává želé a nerozhodná, jak kdyby bez vlastní vůle. Škoda, že někdy nepřemýšlí, ale chápu, je zamilovaná, ale vyslechnout si ho mohla, míň by se třeba trápila. A to, že jí maminka pořád říká, že nikomu nemá věřit, ani své intuici, a pak po jedné schůzce uvěří řečem markýze (nebo to byl hrabě?), ze kterého má hrůzu, že to s Gideonem nahrál a domluvil, že ji sbalí... Občas nafackovat. Rozhodně jsem však napnutá na další díl a i tyto "nedostatky" nic neubírají na čtivosti a napínavosti příběhu.

TheB
30.07.2014 5 z 5

Super, strašně dobře se to čte. Líbilo se mi, když se tam objevil Xemerius, ten to skvěle oživil :)

mmmisulka.r
21.07.2014 5 z 5

Moc pěkné pokračování. Je to zařazeno do četby pro mladé. Mě je 31 a opravdu mě to moc bavilo. Těším se na třetí díl.

kvapsv
13.07.2014 5 z 5

Po Rudé jako rubín výborné pokračování! Mnohé série podle mne druhým dílem zklamou..což není případ Modré jako safír. :) V týdnu mi přijde 3 díl a už se nemůžu dočkat jak příběh dopadne. :)

Wolfinéria
08.07.2014 5 z 5

Mám tuto knihu shrnout jedním slovem? Úžasné!!!!!! Opravdu nejlepší knížka, kterou jsem doposud četla. Čekala jsem sice trochu více romantiky (:D), ale s tím se nedá nic dělat, akorát můžu doufat, že to příští díl napraví :D. Jinak jsem si naprosto zamilovala postavu Xemeriuse a obzvlášť jeho poznámku "kupa sena" :'D z toho ještě furt nemůžu :'D. Ale nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože to prostě jaksi nechápu, jak to myslel a jak to teda s ním je, no :D. Jinak upozorňuju: vážně návyková četba!!!!!!! Četla jsem si tuto knížku u kadeřnice a za tu 1.5 hodiny, co jsem tam strávila, jsem dostala asi 5 záchvatů smíchu :D Gwendolyn a Gideon ♥

mirrab
29.06.2014 5 z 5

V této knížce je už více romantiky, ale pořád se to solidně vyrovnává. U mě mě je to naprosto stejné hodnocení jako u prvního dílu. 500 stránek dám za dvě hodiny a vůbec u této série nevnímám čas..

FreckledCathy
27.06.2014 4 z 5

Rozhodně lepší jak první díl, pěkně se to čte, ale vadilo mi, jak autorka neustále vysvětlovala a opakovala něco, co už čtenář po prvním díle věděl. Pochybuju, že někdo začíná druhým dílem.

alwaysbelieve
24.06.2014 5 z 5

Druhý díl se mi opravdu moc líbil, snad ještě víc než první díl. :) No a po tom zakončení se nemůžu dočkat, až začnu číst poslední díl :)

Canney
02.06.2014 4 z 5

Modrá jako safír se mi líbila o malinko víc než první díl a z části je to díky Xemeriusovi. Toho jsem si zamilovala ve chvíli, kdy se v knížce objevil. A navíc ty jeho hlášky jsou nezapomenutelné! Hned se vrhnu na čtení Zelené ať vím, jak to všechno skončí :)

Christie
30.05.2014 4 z 5

Po první knize jsem šáhla po druhém dílu jenom proto, že jsem chtěla vědět, jak přívěh skončí. Druhý díl je ale ještě lepší než ten první. Hlavní postavu jsem si sice nijak extra nezamilovala a neobdivuju a styl psaní je to opravdu lehký, ale pokud od knihy ani víc nečekáte, je to příjemné oddechové čtení. Taková super rychlá letní knížka k vodě. A musím říct, že je to strašně napínavé, četlo se to jedním dechem a přečetla jsem to během jediného dne!

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Lepší než první díl. více romantiky, děj zábavný tak proč si to nepřečíst ?? :) :) :)

Ivanule
05.05.2014 5 z 5

Tak a protože se stěhujeme,tak jsem tuhle knížku četla skoro celý měsíc,za což se stydím,protože když jsem se do ní znovu začetla,měla jsem jí během tři dnů dočtenou:) Tak autorka si opět to napětí nechává až skoro na závěr knihy,ale na to už jsem si zvykla.Xemerius byl výborný,zvlášť jeho chrlení :D Čekala jsem jestli zase použije to svoje kouzlo hrabě,ale naštěstí se nestalo,jen mě mrzelo,co se dozvěděla Gwen o Gideonovi,no ale myslím,že zase to tak horké nebude a nakonec to dopadne podle očekávání:) Už se těším na poslední díl,který jsem si zamluvila v knihovně,protože minule byl půjčený,a konečně se dozvím jak to celé dopadne.Držím Gwen a Gideonovi palce,a doufám,že se konečně víc dozvím,proč Paul a Lucy udělali,to co udělali...:)

ElisR1
03.05.2014 5 z 5

Druhý díl opět nezklamal. Obzvlášť Xemerius si zaslouží palec nahoru. Nemám co vytknout, snad jen to, že už mi do konce série zbývá pouze jeden díl.

lucull
01.05.2014 4 z 5

Před přečtením druhého dílu jsem si říkala, že si dám od "Drahokamů" na chvíli pauzu, že se vrhnu na jinou knihu, kterou si chci přečíst. Ale jak jsem se dostala ke konci, tak zajímavě a neočekávaně se to rozuzlilo, že musím sáhnout po třetím díle!

BettyLiss
14.04.2014 5 z 5

Xemerius: snad nejlepší oživení děje. Tenhle duch chrliče mě často rozesmál. Po přečtení tohoto dílu, jsem se nemohla dockat, jak to skončí.

Denaille
14.03.2014 5 z 5

Druhý díl mě ani v nejmenším nezklamal, spíš je ještě mnohem více nadchl. I když se tu mnohem více než v prvním díle řeší láska hlavní hrdinky a nepatrně se do toho přimýchává i třetí postava, oceňuji, že se děj nestočil do nějakého hloupého love story s trojúhelníkem. Druhá kniha mi přišla také o nějaké dva stupně vtipnější - velmi jsem si oblíbila ducha chrliče, který mě trochu vrátil do časů Bartimea (což mi připomíná, že bych se ty knihy měla konečně koupit). I co se zápletky týče, začíná to být stále více zamotanější a stále jsme se pořádně nic nedozvěděli. Během dvou dní jsem přečetla první a druhý díl (jedna kniha na jeden den :D) a třetí snad zvládnu ještě rychleji než ty předchozí. Dlouho mě u sebe žádná kniha takhle nedržela... nechce se mi skončit, dokud nebudu vědět, jak to dopadne.