Mlsná huba

Mlsná huba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431559/bmid_mlsna-huba-Chi-431559.jpeg 4 144 55

Mlsná huba je restaurace, kterou si v 90. letech otevřeli v Kolíně manželé Reinovi. Jitka a Bohdan si sami zvolili restauraci jako svůj životní cíl. Jitka odmítla jít v medicínských stopách svých rodičů a zajímalo ji jen vaření a Bohdan se po jiných možnostech podnikaní ani nerozhlédl, protože s čerstvým inženýrským diplomem přivedl Jitku do jiného stavu. O čtvrt století později se Bohdan potká s Laurou Navarovou. Tato oslňující kráska se mstí chlapům za to, jak ji oklamal jeden barový muzikant,..... celý text

Aivlis
09.12.2020 1 z 5

Tak som nejak na rozpakoch... Hodne nelogické chovanie - ktosi sklame ženskú a ona sa za to mstí celému svetu? Keby sa mstila tomu, kto ju ponížil, ešte snáď pochopím, ale toto? Chovanie majiteľov Mlsnej huby a ich už dospelých detí - toľko blbcov na relatívne malom priestore je už moc. Vybudujem podnik, ktorý ma slušne živí a nechám si ho rozklížiť jednou osobou. To naozaj nikto nemal štipku chochmesu? Keď zrovnám s knižkami autorky ako je Pavouk v síti, S tváří beránka, prípadne Past, je Mlsná huba slabý fusaklový odvar. Pobavila ma hláška typu: staří dávají dobré rady, když už nemohou dávat špatný příklad :-)

Joyce24
28.11.2020 4 z 5

Po delší době jsem si přečetla knížku od mé oblíbené autorky. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu jsem už od ni četla lepší knížky. Prostě příběh o jedné mrše, která komplikuje život druhým.

Janča089
31.10.2020 3 z 5

Příběh z českého prostředí, hodně oddychový, žádný velký trhák. Mnoho situací v něm mi nepřišlo uvěřitelných (takhle jednoduše a hladce to v životě přece nechodí) až jsem si několikrát řekla, jestli to je všechno??
Ale ještě od autorky určitě něco přečtu, toto bylo moje první setkání s ní.

petrarka72
12.10.2020 4 z 5

Paní Váňová změkla a hodně slevila ze sarkasmu, který na jejích ženských románech bavil vlastně nejvíc. Posledních šest let píše čisté pohádky pro dospělé. Nicméně proč ne? Jsou sladké jako sachr a výživné jako dršťkovka, tráví se bez pocitu, že jejich příprava byla ošizena (u Mlsné huby vztahový příběh dobře namíchaný a tři z postav vysloveně k sežrání, ty podrobnosti o moderním kuchyňském zařízení nejsou vycucané z prstu - a kuchařky čerpající recepty z beletrie zaplesají) a čtenář-strávník dostane přesně to, co čeká. Přinejmenším přiměřenou výživu na dvě odpoledne.

Mark26
29.09.2020 2 z 5

Nemohla jsem se dočkat, až knihu dočtu. Pro mě trochu nudný příběh, kdy celá rodina s nadšením pracuje 30 let v restauraci, hrozně je baví pracovat 7 dní v týdnu od rána do večera, k tomu vychovali 3 děti... no nevím. A postava Laury, ze které se po "velkém zklamání" stává protřelá mrcha, nejdřív lusknutím prstu získá byt a potom jde dělat pomocnou sílu do kuchyně ... nějak mi to nesedělo. Příběh mě nebavil.

4xbabča
21.09.2020 5 z 5

Moc příjemné čtení, a zdá se, že číst knihy paní Vaňove
je opravdu sázka na jistotu. Mlsná huba je příběh, který baví, dobře se čte, a mohu jen doporučit.

Janule08
19.09.2020 4 z 5

Super česká oddechovka.

regulax
17.09.2020 3 z 5

Oddechovka. Klasika Váňová.

hapac
08.09.2020 4 z 5

Pěkný příběh z českého prostředí.

ErikaJ
16.08.2020 5 z 5

Opět parádní příběh!!!

JaKa1974
10.08.2020 5 z 5

Paní Váňová opět nezklamala, kniha se čte sama. Udržuje vás v napětí až do konce, jak to všechno dopadne. Krásná kniha...

Ála1968
10.08.2020 4 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ.Krásný příběh jedné rodiny a jejich starostí a strastí.Určitě doporučuji přečíst

JancaMia
07.08.2020 3 z 5

Citlivá sonda do života jedné rodiny na malém městě ve vyhlášené hospodě a jak s nimi dokáže zamavat člověk zvenčí ... věřila jsem téměř vše

danče
29.07.2020 5 z 5

Skoro rok, možná víc jsem jsem se těšila na novou "Váňovou" ! Vždy mě někam zatáhne, tentokrát do zákulisí jedné hospodské kuchyně a do kusu života jedné rodiny. Bavilo mě to, dobře se četlo a vše jsem jim věřila, i na tu držkovou jsem dostala chuť. Když bych se dobře rozhlédla, určitě na nějakou Lauru narazím, ale teď už aspoň vím, že si mám dát pozor :) Paní
Váňová, chci si pořídit novou knihovnu, můžete psát dál, bude tam místa dost.

i.stefany
26.07.2020 5 z 5

Mlsná huba je typický produkt paní Váňové. Od nejpodivnějších jmen hlavních postav, přes jejich charakterové rysy a vlastnosti, propracovaný děj a nečekané rozuzlení. Tak jako ve všech jejích knihách jsou i zde postavy kladné i záporné, naivní i mstivé a dokonce i moudré. Příběh se svižně čte a baví vás.

josska
12.07.2020 5 z 5

Spisovatelku mám hodně načtenou z dřívějška a moc se mě líbila,po delší době jsem se k ní vrátila a baví mě pořad,,je to čtivé,,má to spád.....

pinar
10.07.2020 2 z 5

Mám ráda Magdu Váňovou, tuto knihu ale považuji za její zatím nejslabší. Dobře se čte, to je velká přednost autorky, ale tentokrát děj nemá podle mého názoru pointu, Laura jako osoba mstící se za utrpěnou křivdu na všech chlapech to provádí tak, že otročí v hospodě jako pomocná kuchařka - no nevím. Konec mě s knížkou hodně smířil, byl pro mě nečekaný, zajímavý a aspon postava Arnošta se zachovala konzistentně, i když pro mě nepředvídateně. Takže jako oddechová četba asi ano, pokud nečekáte silný motiv a nevadí vám trochu nelogické chování hlavní hrdinky Laury.

jan6775
02.07.2020 3 z 5

příběh jedné zrazené krásné ženy, která se stává potvorou a snaží se z opačného pohlaví vyždímat co nejvíce.

Mandlevest
22.06.2020 4 z 5

Magdu Váňovou mám ráda. Její ,často trochu feministicky podané, vyprávění o životě mě baví. A také její invence při hledání jmen hrdinů jejich knih. Ani v Mlsné hubě nezklamala, hrdinové knihy Bohdan Rein a Laura Navarová jsou toho ,myslím, dobrým příkladem. Román se čte velmi dobře, čtivost je hlavním atributem autorčiných knih, ale za mě v poslední třetině kniha trochu ztrácela na tempu a zkrácení o několik desítek stran by jí pomohlo. Přesto jsem se při životních peripetiích jedné české rodiny, jejich snech, radostech i strastech dobře pobavila a jako odpočinkovou četbu určitě doporučuji.

Knižní střípky
21.06.2020 4 z 5

Paní Váňové se opět povedlo to, co vždy u jejích knih. Vzbudila ve mně spoustu emocí jak negativních, tak pozitivních. V MLSNÉ HUBĚ jsem měla své oblíbence, kterým jsem fandila. A potom přišlo na řadu pár postav, které jsem nesnášela, nerozuměla jsem jejich povaze, neschvalovala jsem to, co dělali, jak bezohledně ubližovali svému okolí. Některé situace mi sice přišly trochu přitažené za vlasy, ale pořád se jedná o román, toto bych odpustila. Charaktery postav jsou zde zachyceny velice dobře. Autorka opravdu detailně popisuje jak povahové rysy protagonistů, tak všechny důležité životní události, které je potkaly a formovaly je. Román je poctivou sondou do jejich životů, někomu by možná mohl připadat trochu zdlouhavý, ale já jsem spokojená.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky