Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457318/bmid_mlha-nad-shadow-sands-KUP-457318.png 4 1969 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

hs777
15.11.2020 5 z 5

Také nejsem úplně objektivní a případy Kate Marshall nebo Eriky Foster doslova zhltnu nejdéle za dva dny, tentokrát mi stačil jen jeden. Každá je trochu jiná, každá se vyrovnává po svém s nelehkou minulostí, ale jedno mají společné - jejich autor píše geniálně.

Awča
15.11.2020 5 z 5

Od přečtení předchozího dílu uplynul již nějaký čas, naštěstí není těžké naskočit znovu do příběhu Kate a jejího soukromí, díly na sebe navazují právě tak akorát, něco je zmíněno, aby se čtenář dostal do obrazu, ale není toho tolik, aby to zdržovalo od nového děje. Ten pěkně ubíhá, postav je tak akorát, aby si čtenář utvořil své vlastní teorie, které se posléze zbortí a nutí číst dál a dál.
V představách vidím knihy autora zfilmované, moc ráda bych se na ně dívala. Zvláště na ty králičí bačkůrky :-)
Přiznám se, nejsem objektivní a "bryndzovky" prostě "žeru".

Martiiiik
15.11.2020 5 z 5

Super knížka :-) jako obvykle je čas komentáře určitým ukazatelem (4:45) :-D bylo to, jako u autora ostatně vždy, velmi čtivé, napínavé, neodložitelné :-) a také hezky zamotané, fakt jsem do konce netušila, kdo z nich to je :-) a Kate si získala také trochu větší sympatie :-) celá atmosféra byla během čtení ještě skvěle dokreslena venkovním počasím.. brrr.. :-D tak snad nás Robert potěší co nejdříve znovu :-)

Danago
14.11.2020 4 z 5

Knížka navazuje vedlejším příběhem na první díl. Je fajn , že nám autor osvěží paměť tím, že některé souvislosti z minulosti znovu připomíná. Takže se čtenář v pohodě chytí.
Kate je stále stejně zarputilá a jde si za svým , i když už u policie není. Katino vyšetřování je velmi logické a zajímavé. Knížka má spád a je velmi čtivá.
Ale celkově oproti Kanibalovi mi přišla zápletka slabší. Jednání policie, bohatá rodina... vše tak trochu průhledné. Myšlení pachatele a jeho motiv nebyl pro mě nijak zvlášť originální ani překvapivý.
Vedlejší příběh ze života Kate pokračuje a je velmi zajímavý . Navíc se v tomto díle rozšířil o životní epizodu jejího asistenta Tristana.
Závěr knihy nám jasně napovídá, že další díl série na sebe určitě dlouho čekat nenechá. A já se na něj moc těším.
Kdo má rád detektivní série Roberta Bryndzy ten určitě musí být nadšený. Styl autora se nezapře.
I když pro mě byl tento díl trošku slabší další díl si určitě ujít nenechám.

PS: Můj osobní názor po přečtení tohoto dílu je , že tuto detektivní sérii ocení více ženy.

Andrea7272
11.11.2020 5 z 5

Jak jinak než plný počet :-)
Moc se mi líbila a můžu jen doporučit na skvělou jízdu :-)

Irsaf
08.11.2020 5 z 5

Tady nejde jinak, než dát knize od Roberta plný počet hvězd...
To zase byla parádní jízda...

nada3314
06.11.2020 5 z 5

Boží, boží, boží ❤️ Tohle chci číst pořád! Nechápu jak to ten chlap dělá, ale já mu to žeru od první stránky. První díl s Kate byl skvělý, ale tento díl byl ještě lepší! Propracované, vyšperkované do posledního detailu! Opět čteno jedním dechem.

Višnička
06.11.2020 5 z 5

Druhý díl série ještě lepší než první, moc doporučuji!

Jenny46
05.11.2020 5 z 5

Za mě určitě zajímavá zápletka, děj se rozvíjel slibně. Pro mě určitě druhý případ byl lepší a těším se na další poutavé vyšetřování Kate a Tristana, doporučuji .o)

xluke
05.11.2020 5 z 5

Opět jsem v knize dostal to co jsem očekával. Stejně jako u ostatních knih Roberta Bryndzy. Doufám, že bude další díl :-)

blanche11
05.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha jako vždy, vřele doporučuji!

veronika3141
05.11.2020 5 z 5

Skvela kniha od Riobertajako vzdy :)opet nesklamal.