Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1340 433

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Gooverka
28.01.2022 3 z 5

Nevím, zda to bylo očekáváními a hypem kolem knihy, ale za mě jedno velké meh. Začátek byl skvělý, hodně mě vtáhl do děje a těšila jsem se, o čem kniha bude, ale jak jsem se dostala přes půlku a tak nějak vytušila, jak by to mohlo skončit, kniha u mě dost klesla. Bohužel můj tip byl správný a konec mě vyloženě zklamal.

lenka.plaszova
26.01.2022 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila, protože jsem čekala zase něco "jiného" - což se povedlo. Rozuzlení mě dost překvapilo - celou dobu jsem přemýšlela, jakou budou mít obě dějové linie spojitost...

marrie5227
24.01.2022 4 z 5

Kniha se mi do rukou dostala po doporučení jedné z mých kamarádek. S koupí jsem dlouho neváhala, protože mne dle popisu zaujala, ale.. prvních 120 stran jsem se vůbec nebavila. Příběh se mi zdál neskutečně zdlouhavý, chvílemi s nepodstatnými detaily a občas mě unavovalo, jak autor neustále odkazoval na Řecko a řeckou historii.
Každopádně konec jsem vůbec nečekala a byla jsem nadšená, jak se vše nakonec vyvinulo. Kolem a kolem jsem si knihu moc užila a jsem ráda, že se mi nakonec dostala do rukou.

LisaBella
22.01.2022 3 z 5

Od první stránky jsem byla docela zvědavá, jak se příběh rozvine. Nebylo to vůbec zlé, ovšem plně má očekávání nesplnila. Ale to může být tím, že jsem čekala příliš mnoho. Konec je velký, zajímavý, ale nějakou dobu už to tušíte.

99jana99
22.01.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře , konec byl opravdu překvapivý , jen některé části mi přišly směšné , nereálné a ubírá to knize na zajímavosti.

Patrik02
12.01.2022 5 z 5

Autorův debut se vyvedl na jedničku. Mlčící pacientka je skvělý thriller s dějem na pochodu, pečlivě vyprofilovanými postavami a několika příběhovými zvraty a překvapivým finále. V posledních kapitolách do sebe vše naprosto dokonale zapadlo. 5/5

Damonka12
08.01.2022 3 z 5

3,5 tak tohle byl super thriller, absolutně jsem neodhadla, co se stane. I přesto jsem v něm našla části, které se mi hůře četly a nudily mě.

Karoley
07.01.2022 5 z 5

Jen ona ví, co se stalo.. Jen já ji přiměji promluvit.
Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější.

Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Proč se skryla se za hradbu mlčení? Co skrývá?

Mlčící pacientka mě nalákala svým tajemstvím a nezklamala, čtení jsem si užila. Začátek sice trochu rozvláčný, ale spolu s Aliciiným deníkem se to slušně rozjelo a dostavilo se i lehké mrazení v zádech. Závěr mě překvapil (tohle jsem skutečně nečekala) a vytáhl hodnocení na 5 hvězd.

gordon13
05.01.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!
Po dlouhé době mě celá knížka hrozně bavila a hlavně ten famozní závěr, ten mi vytřel zrak :-) ....Musím přiznat, že jsem takové zakončení příběhu vážně nečekala. Autor mě moc potěšil, všechno si na konci nádherně sedlo. Budu se těšit na jeho další tvorbu!

Evaho73
30.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Slušný debutový psychologický thriller, ktorý som naozaj prečítala jedným dychom.
Bod uberám za úvod, ktorý mi prišiel trochu nezáživný, a preto odporúčam nevzdávať to hneď v začiatkoch.
Dej príbehu je inšpirovaný tragédiou Alcestis od Euripida a odohráva sa v prostredí psychiatrickej liečebne. Ústrednou postavou je pacientka, ktorej mlčanie sa stalo jedinou zbraňou. V určitom okamihu je jej ticho opísané ako zrkadlo, odrážajúce sa späť k... a práve tento zlom ma priviedol slušným vystupňovaním napätia naozaj k šokantnému záveru.

SilvieSisinka
19.12.2021 4 z 5

Nějak jsem konec i děj knihy sama uhadla.I tak se to četlo dobře.

Gabriela5685
12.12.2021 5 z 5

Knížka se vcelku dobře četla, děj byl napínavý, jen Theo mi připadal na psychoterapeuta spíš mimo.... každopádně konec byl ...wau. Krásně do sebe všechno zapadlo.

ThrillerLove
12.12.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Musím se přiznat, že takový konec bych nečekala. Ale bez takovéhoto konce by to nebylo ono. Velice zajímavé čtení. Ale klidně by mohlo být pokračování

annastasia.j
08.12.2021 5 z 5

Kniha je ve zkratce o psychoterapeutovi jménem Theo, který odejde ze současné práce a přichází pracovat do neznámé léčebny, která je na pokraji zavření a to z důvodu, aby se ujal péče o Alicii, pacientku a známou malířku, která údajně brutálně zavraždila svého manžela a byla nalezena stojící vedle mrtvoly se zbraní v ruce. S policií i psychiatry odmítala komunikovat, vlastně je to už nějaká doba, co nepromluvila ani slovo. Theo se ji rozhodne rozmluvit a zjistit pravdu, co se tehdy stalo.

Kniha je líčená z velké části z pohledu Thea, cca 90 % z léčebny a cca 10 % z jeho soukromého života, následně zde pak jsou i úryvky z deníku Alicii, což dodává knize určité tajemství. Aby toho nebylo málo, vyskytuje se zde i Kathy, přítelkyně Thea, která vlastně není úplně tak bezvýznamná osoba, jak by se dalo na začátku očekávat. Kniha se čte velmi dobře, vtáhne vás do děje a nebude vás chtít pustit. Začátek je bohužel docela nezajímavý a dlouhý, byla jsem přesvědčená, že tohle rozhodně nebude moje oblíbená kniha a chěla jsem ji i odložit. Každopádně kniha se po pomalém začátku "rozjela", od půlky už jsem nevnímala realitu, ale jenom knihu, ke konci jsem četla s otevřenou pusou a ve finále jsem byla překvapená, zmatená a říkala si, že tahle kniha je geniální. Dokáže vám, že jste celou knihu něčemu věřili a že je vlastně úplně všechno jinak a všechno je mnohem komplikovanější a propojenější. Pak začínáte vlastně i pochybovat nad tím, jestli se teda celá kniha odehrává v realitě nebo částečně minulosti a které části jsou z jaké doby. Po přečtení lituju, že mě nenapadlo si dělat poznámky, co se v knize děje. Za mě osobně je tohle momentálně nejoblíbenější kniha, kam se hrabe Sněhulák od Nesba...

Misute603
03.12.2021 5 z 5

Hooodne dobrý

Pumpkin
28.11.2021 5 z 5

Výborná kniha!
Nenudila jsem se ani jednu větu.
Přiznám se, že rozuzlení mne opravdu nenapadlo a byla jsem překvapená.
A furt je ten příběh méně šílený, než to co se děje kolem nás.

Izu
23.11.2021 5 z 5

Musím dát plný počet !

ladyxx
17.11.2021 4 z 5

Koncept psychoterapie s pacientem, který odmítá mluvit, se v knihách podobného typu standardně nevystkytuje, tudíž z autorovy strany se jedná o poměrně originální krok. Hlavní fokus je na vyprávění psychoterapeuta Thea, které je prokládáné osobním deníkem pacienty Alicie, oboje je psané v 1. osobě, a čtenář se tak do postavy může lépe vžít. Kniha není zdlouhavá, děj rychle ubíhá, není tam nadbytečná vata. Finální ukončení zápletky jsem vůbec nečekala, a autor mi tím dokonale rozbil mou teorii o událostech, kterou jsem si od začátku budovala.

Jara.v
10.11.2021 1 z 5

Nedokázala jsem se do knihy začíst, jak bych potřebovala, abych dobře vnímala děj. Zdlouhavé pasáže o ničem, které bych z knihy vypustila. Deník Alicie byl napínavý, ale vyprávění z pohledu psychiatra už tak dobré nebylo. Nechala jsem se zlákat anotací a obálkou jako součást čtenářské výzvy.

cucik14
08.11.2021 4 z 5

Knihu Mlčící pacientka jsem si přečetla na základě velké spousty kladných recenzí a byla jsem na ni celkem zvědavá. Jedná se o příběh ženy, která po vraždě svého manžela přestane mluvit a z vyprávění psychoterapeuta, který s ní pracuje plus zápisků z jejího deníku se postupně dozvídáme pravdu. Čte se celkem dobře, závěr je překvapivý a nečekaný. Doporučuji milovníkům thrillerů, není špatná, i když je pravdou, že jsem četla i lepší díla.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977