Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1339 433

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery

Asi ohodnotím jedním slovem - nebavilo :o(

.berenika.
26.10.2022 5 z 5

(SPOILER) - tohle byla skvělá "oddychová" knížka
- do posledních pár stran je vám hlavní postava Thea sympatická
- Theo vás provádí svým i pacientčiným životem a nic netušíc si vytváříte sympatie s těmi špatnými postavami
- knížka byla moc zajímavá z psychologického hlediska
- ke konci už jsem čmuchala nějakou kulišárnu, ale stejně mě konec ohromil! :)

Dashmo
20.10.2022 5 z 5

Veľmi premyslený a napínavý príbeh. A koniec perfektne šokantný!!

Kalima206
17.10.2022 3 z 5

Ze začátku sem byla nadšená, jak se kniha lehce četla, byla zamotaná záhadou. Poté mi trošku vadilo, jak se uspěchal průběh příběhu a kniha mě začínala nudit, ale nakonec sem byla opravdu ráda, že sem dočetla do konce!
Jkao já bych ji za bestseller nedala, ale myslím, že si najde své čtenáře :))

petraj30
14.10.2022 5 z 5

Ze začátku jsem si nebyla jistá, proč má tato kniha ocenění. Z počátku to bylo velmi táhlé a mnohdy nudné. Chtělo to větší drive i při seznamování s ostatními charaktery, ale dalo se tím projít.
Možný spoiler
Ani nevím, kdy jsem začala mít jisté podezření, kdo za tím asi bude stát. Ovšem jaká bude jeho skutečná úloha, jsem neměla zdání. To jsem se dozvěděla až na konečných stránkách. I přesto musím napsat, že mě to velmi zaskočilo a nevycházím z údivu. Teď už konečně chápu to ocenění. Ne příliš emočně vyrovnaný Theo, na druhé straně tichá a uzavřená Alicia. Jak jen tohle dopadne?.....

Calibra
22.09.2022 3 z 5

14/22 Už se mi dlouho nestalo, že jsem měla pocit, že knížku nedočtu. Nutila jsem se do čtení a říkala si, vydrž. Vydržela jsem a nakonec to taková hrůza nebyla. Ze začátku příliš poetické, deník mě hodně bavil a zvrat jsem trochu vytušila, následně na mé tušení úplně zapomněla. Takže suma sumárum, příště jít rychleji k věci a bude to OK.

VítVápno
15.09.2022 5 z 5

Knihu jsem čtele před rokem a bylo to super příběh a ten konec byl úžasný a nečekal jsem ho takový nechápu jak někdo může dát 2 hvězdičky za mě 5/5

The_Kim
13.09.2022 2 z 5

Tohle bylo celé tak rozvláčné a přitažené za vlasy, že kdybych knihu neposlouchala jako audio, rozhodně bych ji nedočetla. Nebýt poměrně zajímavého konce, dala bych hvězdičku jen jednu.

mirinda973
24.08.2022 3 z 5

Podruhé už bych to číst nemusela, ale tak nějaká zápletka byla, což cením...překvapující závěr, ale ten uspěchaný konec, který ani nedokončil osudy některých postav mě zklamal.

Andrea864
23.08.2022 5 z 5

Zajímavá zápletka, zvraty v ději, spád a čtivost. Kniha se mi líbila.

jana0724
19.08.2022

Kniha se zajímavým příběhem se hezky četla a konec byl překvapující.

Gabčí
09.08.2022 4 z 5

Kniha se mi četla velmi hezky od začátku až dokonce. Konec pro mě byl zklamáním, protože jsem si postavu oblíbila. Knihu bych doporučila přečetla jsem jí za dva dny.

kallisto
04.08.2022 1 z 5

Audiokniha

..jen bohové písmenek vědí, jak příšerně mě rozčilovaly snad všechny charaktery tohohle příběhu. Nemít v povaze buldočí potřebu "dokončit", po druhé kapitole už by letěla knížka z okna..

Mruskulka
25.07.2022 4 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla, ale patří do těch, které si znovu nepřečtu. Bylo zajímavé číst dál, kdopak zabil Gabriela, kdo je záhadný muž, ale napětí tam není

Jana512
22.07.2022 3 z 5

Mlčící pacientka - jen ona ví, co se stalo a co ji přiměje k mlčení, až k umístění v psychiatrické léčebně. A odhalit důvod. ztráty manžela, je velmi zpletitý a zauzlený. A až poslední stránky rozvláčného románu přinesou nečekané rozuzlení.

EvaHrky
17.07.2022 2 z 5

Tuhle knihu jsem četla 2 roky. Vždy jsem skončila před polovinou, dočítala, četla od začátku, nakonec jsem ji konečně dočetla. Příběh je utahaný, na začátku vražda, pak se celá kniha točí kolem toho samého a na pár posledních stranách rozřešení, které bylo dobré a nečekané, ale celkový dojem z knihy nevytáhlo. Nuda s povedeným koncem.

Liss93
10.07.2022 3 z 5

(SPOILER) První polovina knihy mi neubíhala, ačkoli byla proložena zápisky z deníku. Od začátku jsem tušila, že Aliciin osud je nějak propojen s Theem, ale že takhle mě napadlo až před koncem. Styl jakým je kniha psaná (střídání současnosti v léčebně, minulosti Alicie a minulost Thea) není originální a člověk má pocit, že už něco takového četl, což je víc než pravděpodobné. Knihu bych hodnotila lépe, nebýt konce, který byl nedomyšlený a i lehce uspěchaný. Proto bohužel 3 hvězdy, ale neznamená to, že bych Mlčící pacientku nedoporučila. Doporučila, ale varovala bych před koncem, který může lehce zklamat.

BlackBlade
30.06.2022 3 z 5

Jen 3 hvězdy, protože jsem to čekal. Konec dobrý, ale že bych se z toho posadil na zadek, to zase ne. Dobrá kniha na letní dovolenou.

tess.de.veles
21.06.2022 2 z 5

Tak tohle me nebavilo.... Za thriller bych to nepovazovala.... Ztrata casu.....

Zlatinka.Emilly
12.06.2022 4 z 5

Rozvláčněná, ale myslím si, že měla co říct. Nelíbil se mi jen ten konec, tím si Alicia dokonale zavařila problém.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977