Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1340 433

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

EliskaD
09.06.2022 3 z 5

Toto není jeden z těch thrillerů, který Vás nenechá spát, který by zalezl pod kůži a nepustil. Zpočátku je kniha dokonce poměrně nudná a nic zvláštního se v ní neděje. Postupně začne příběh nabírat na zajímavosti, do příběhu vstupují další postavy a děj začne směřovat k zajímavému rozuzlení. Pro toho, kdo vyhledává poklidnější thriller s neakčními pasážemi, je toto ta správná volba.

Petra00
03.06.2022 2 z 5

Tak tahle knížka je za mně bohužel velké zklamání. Možná jsem měla přehnaně vysoká očekávání, ale nějak mi zkrátka nesedla. Zpočátku jsem neměla vůbec pocit, že se jedná o thriller. Nuda, dlouhé popisy... A takto to bohužel pokračovalo. Nic napínavého se nedělo, postavy popsané povrchně. Konec byl sice zajímavý ale už to nějak nevylepsilo celkový dojem z knížky.

sestricka1
02.06.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, vynikající. Jak obsah knihy, tak podání předčítajících umělců. Děj knihy velmi překvapivý, ani na okamžik jsem nemyslela, že to nabere tak překvapivý směr. Mohu jedině doporučit :-)

Lexie321
27.05.2022 4 z 5

Jediny dôvod prečo nedávam plné hodnotenie je že prvých 200 strán ma vôbec nebavilo. Musela som sa premáhať aby som otočila ďalšiu stranu. Potom ale nastal zlom a knihu som nevedela pustiť z rúk. Záver bol absolútne fantastický a kvôli nemu túto knihu určite odporúčam. Inde kde by knihe prospelo keby mala viac strán si myslim, že tejto by prospelo keby bola kratšia.

akinomV
22.05.2022 3 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, ale víc jak půl knihy jsem se nudila a musela jsem se do čtení nutit. Až ke konci se to pořádně rozjelo a musím uznat, že pointa byla zajímavá. Vzhledem k tomu všemu je to pro mě celkově průměr.

Jani23
19.05.2022 5 z 5

Zajímavě psaná kniha. Celou dobu čtení mi nedošlo, co se vlastně děje, až nakonec.

lucie.dc
13.05.2022 3 z 5

3,5 kvezdy.

Zacatek jsem musela trochu prelouskat, trochu nuda... Pak uz se to zlepsovalo a ten zaver - to me vazne ani nenapadlo, me dokonale obelstili. :D

F22Falcon
03.05.2022 3 z 5

Čtenářská výzva.
V jednu chvíli jsem byl zklamaný, že se příběh motá víc okolo terapeuta než pacientky, na konci jsem samozřejmě pochopil, proč tak bylo. Příběh určitě zajímavý, ale postavy si mě nijak významně nezískaly a celkově nějake "wow" neproběhlo.

Kubajzz
21.04.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Začátek byl rozvláčný ale postupně se to zlepšovalo a konec mě docela překvapil. Rozhodně doporučuji

Jakubadavid
09.03.2022 4 z 5

Zajímavé čtení, v průběhu knížky jsem už sice měla svá podezření, ale závěr byl dobře napsaný. Ne, že by mi tedy hrdinové nějak prirostli k srdci.

kachnat
09.03.2022 5 z 5

Byla to jízda... A konec hodně překvapil, to jsem nečekala...

Šárka88
21.02.2022 4 z 5

Audiokniha- začátek byl děsný. Nudný a zdlouhavé pro poslech. Myslela jsem, že to poslouchat nebudu, ale vydržela jsem. Pak mě vše překvapilo, takový závěr jsem nečekala. Doporučuji.

Bubulka
15.02.2022 4 z 5

Čtivé, závěr byl pro mě překvapivý. Jen si myslím, že ten úplný závěr by ještě pár stránek navíc klidně snesl. Kniha se mi celkové líbila.

ZuzanaZ83
14.02.2022 3 z 5

Psychoterapeut Theo se touží dostat na kliniku, kde je malířka Alicie, žena, která před lety zastřelila svého muže Gabriela. A od té chvíle nepromluvila. Theovi se jeho plán podaří a s Alicií se mu skutečně postupně podaří sblížit.
Zároveň Theo popisuje, jak přišel na nevěru své ženy Cathy, kterou bezmezně miluje. V knize jsou i kapitoly vyprávěné prostřednictvím jejích deníků....

Začátek mi strašně neseděl a Theo mi docela vadil. Postupně mě příběh vtáhl a poslední část jsem valila oči.

monte
09.02.2022 3 z 5

Začátek nuda, chtěla jsem knihu odložit. Jsem ráda, že jsem tak neučinila, protože rozuzlení bylo zajímavé a čtivé

Bakana
09.02.2022 4 z 5

Kdyby nebylo toho závěru, dala bych 5*.
Překvapení na konec mohlo být šokující, takový wow efekt, jenže to bylo neohrabaně napsáno, takže mi přišlo, že je spíš na škodu.

leleia
09.02.2022 3 z 5

Thriller není můj oblíbený žánr, ani už si nepamatuji, jak se tato kniha octla na mém seznamu knih k přečtení. Nicméně byla tam, tak jsem si ji půjčila.
Začátek se hrozně vleče, nějakého napětí se člověk dočká až v poslední třetině. Kniha zvládla být nějakým způsobem hrozně předvídatelná a překvapivá zároveň. Postavy byly takové nijaké.
Nechci hodnotit negativně jen proto, že toto není má obvyklá četba, proto zlatý střed a 3*

Vixiene
08.02.2022 1 z 5

Tak tohle za mě bohužel. Pokusila jsem se Rozečíst dvakrát a vždy marně, nedovedla jsem se přenést ani přes padesátou stránku. Nečetlo se dobře, velice pomalý děj, až příliš psychologické. Četlas jsem komentáře o šokujícím rozuzlení/zvratu, ale k čemu mi je šokující konec, když se unudím k smrti po celý zbytek knihy.

MirkaProk
06.02.2022 3 z 5

Kniha měla velký potenciál, který podle mě nebyl využit. Nápad dobrý, ale ne úplně dobře napsán. Tak od 3/4 knihy jsem tušila, jak to bude a mé tušení bylo správné. Nelituji přečtení, ale určitě bych to znovu číst nechtěla

snimcibdim
06.02.2022 2 z 5

Základní nápad ucházející, ale zpracování nevěrohodné a nedotažené.
Výsledek neurazí-nenadchne.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977