Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1347 1347

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

ladyxx
17.11.2021 4 z 5

Koncept psychoterapie s pacientem, který odmítá mluvit, se v knihách podobného typu standardně nevystkytuje, tudíž z autorovy strany se jedná o poměrně originální krok. Hlavní fokus je na vyprávění psychoterapeuta Thea, které je prokládáné osobním deníkem pacienty Alicie, oboje je psané v 1. osobě, a čtenář se tak do postavy může lépe vžít. Kniha není zdlouhavá, děj rychle ubíhá, není tam nadbytečná vata. Finální ukončení zápletky jsem vůbec nečekala, a autor mi tím dokonale rozbil mou teorii o událostech, kterou jsem si od začátku budovala.

Jara.v
10.11.2021 1 z 5

Nedokázala jsem se do knihy začíst, jak bych potřebovala, abych dobře vnímala děj. Zdlouhavé pasáže o ničem, které bych z knihy vypustila. Deník Alicie byl napínavý, ale vyprávění z pohledu psychiatra už tak dobré nebylo. Nechala jsem se zlákat anotací a obálkou jako součást čtenářské výzvy.

cucik14
08.11.2021 4 z 5

Knihu Mlčící pacientka jsem si přečetla na základě velké spousty kladných recenzí a byla jsem na ni celkem zvědavá. Jedná se o příběh ženy, která po vraždě svého manžela přestane mluvit a z vyprávění psychoterapeuta, který s ní pracuje plus zápisků z jejího deníku se postupně dozvídáme pravdu. Čte se celkem dobře, závěr je překvapivý a nečekaný. Doporučuji milovníkům thrillerů, není špatná, i když je pravdou, že jsem četla i lepší díla.

adela2230
06.11.2021 3 z 5

Kniha se nečte špatně. Měla jsem problém se trochu více začíst do příběhu. Konec byl překvapivý, ale než se k němu člověk pročte je to v některých částech až zbytečně zdlouhavé.

Timkim
06.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Sám od sebe bych ji nečetl. Ale díky výzvě jsem se k ní dostal. V psychiatrické léčebně těžko poznáte, kdo je doktor a kdo pacient. Kniha je o pacientovi jménem Theo. 70% děje se motá okolo něho. Bylo to únavné. Konec byl opravdu dobrý. Vše to krásné zapadlo a nakonec i vrah vraha byl potrestán. Ale celá kniha v celku nepřevyšuje nad průměrem.

Miška74
02.11.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jen kvůli čtenářské výzvě. Kniha nebyla úplně špatná, ale taky nebyla super, zkrátka takový průměr, neurazí, nenadchne. Nečetla se zas tak špatně. Přesto, že konec mě hodně překvapil, tak mám pocit, že tam něco chybělo. Přišlo mi, že tam něco chybělo. Až na ten závěr to bylo takové nemastne, neslane.

TerezaJágrová
24.10.2021 5 z 5

Skvělá, čtivá kniha s překvapivým závěrem. Ten konec mě fakt dostal.

Juvka
17.10.2021 5 z 5

Kniha,která mě velice překvapila. Ze začátku jsem si říkala, to bude takový průměr..ale najednou dostala kniha spád a skončila velice překvapivě.

veromat
10.10.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila, tento konec jsem nečekala, ale vše do sebe zapadlo.

katkavasik2908
08.10.2021 5 z 5

Nečtu moc thrillerů, proto s nimi nemám moc zkušenosti, ale tohle se mi líbilo. Od začátku jsem si myslela, že vím jak to dopadne. Konec byl však úplně jiný než jsem čekala. Moc se mi kniha líbila.

Lovana
06.10.2021 3 z 5

Theo mi z nějakého důvodu nebyl příliš sympatický a to byl možná ten problém... Ale byla jsem zvědavá, jak to vlastně bylo a nakonec jsem byla ráda, že jsem knihu neodložila, protože konec pro mě nebyl ani tak překvapivý, jako spíše naprosto šokující...
Takže celkově to nebylo špatné, konec nečekaný, ale řekněme takový průměr...

Hodnocení 3,5*/5*

ElikaS
27.09.2021 4 z 5

Za mě je knížka v rámci žánru lepší průměr. Poslouchala jsem ji jako audioknihu při řízení a přesně k tomu se hodila. Jedná se o celkem příjemnou nepříliš dlouhou oddechovku.
Na knížce oceňuji to, že mě dokázala překvapit. Konec někomu může připadat překombinovaný, ale mě se líbil a přišel mi originální.
Navíc se mi celkem líbilo prostředí psychiatrické léčebny, která nepůsobila hororovým dojmem.

Margerite
27.09.2021 3 z 5

Knížka byla takový průměr. Půjčila jsem si ji kvůli čtenářské výzvě "Kniha z lékařského prostředí". Takové knížky nečtu a tohle vypadalo jako dobrý kompromis, detektivka z psychiatrické léčebny. Trochu mě vzhledem ke zdejšímu hodnocení zklamala, konec byl na mě příliš překombinovaný, možní pachatelé se snaží čtenáře zmást jako na běžícím páse a celkově to do sebe nakonec úplně nezapadá. Knížce navíc podráží nohy ne moc povedený překlad. 3*

Kskaja
24.09.2021 3 z 5

Nez jsem se poradne do knizky ponorila byl konec :) takova rychla jednohubka. Nebylo
to špatne..jen tomu neco chybelo..

Malíček
18.09.2021 1 z 5

Kniha se mi bohužel nelíbila a dál bych ji určitě nedoporučila, myslím, že ve světové literatuře žánru "psychologický thriller" existují mnohem poutavější příběhy, které stojí za přečtení.
Nesedl mi styl psaní autora, kniha byla na můj vkus až příliš neuvěřitelná a postavy nebyly vykreslené do hloubky, ale jen povrchově. Je pravda, že obsah je poměrně originální, ale ke knize mi vůbec neseděl konec a vlastně celý zvrat v ději. Také jsem si všimla některých nesrovnalostí, kterých se autor dopustil, což příběhu určitě nepřidalo.
Za mě zkrátka ne, i když je mi to líto. Od knihy jsem určitě čekala víc. :(

hu_87
17.09.2021 5 z 5

Ale tohle se mi fakt líbilo. To, jak autor umí popisovat události, že to není ve smyslu, že x stránek popisuje svoje pocity - konec jsem nečekala a musela jsem tu klíčovou pasáž přečíst několikrát, aby mi došlo, co mi to vlastně říká.

Surikata369
11.09.2021 4 z 5

Vcelku zajímavá a originální kniha. Zezačátku se to možná trochu vleklo, ale pak se příběh rozjíždí a mě se to líbilo a dobře četlo. Jediný co bych mohla vytknout, tak ta forma jakože zápisků z deníku - vždyť takhle si přeci nikdo zápisky v deníku nevede :D Ale to je jen taková drobnost.

Bella09
05.09.2021 3 z 5

Knihu jsem četla strašně dlouho. Moc mě nebavila a ani jsem neměla čas na čtení. Vůbec nesplnila moje očekávání. Takové průměrné čtení.

Komaeda
03.09.2021 5 z 5

Wow ten konec....???
Je to zdlouhavé, ale super :) poslouchala jsem audiobook anglicky na yt

Stani95
02.09.2021 3 z 5

Dalo se to, ale za ten velký marketingový nátlak to nestojí. Knížka se objevovala všude, ale je průměr.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977