Mlčící fontány

Mlčící fontány https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451964/bmid_mlcici-fontany-kxG-451964.jpg 4 1341 356

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi mini je i osmnáctiletý Daniel Matheson, syn ropného magnáta, který přijede do Madridu se svými rodiči a doufá, že bude moci prostřednictvím čočky fotoaparátu poznat zemi, kde se narodila jeho matka. Fotografování - a osud - mu přivedou do cesty Anu. Překážky, jimž musí její rodina čelit, odhalují přetrvávající hrozby španělské občanské války i mrazivé rozhraní mezi štěstím a strachem. Danielovy fotky vyvolávají nepříjemné otázky. Je zahnaný do kouta složitými rozhodnutími, protože chce chránit ty, které miluje. V příběhu, kde se potkávají životy a láska s osudy, se ukáže neuvěřitelně temná stránka tohoto jinak slunného španělského města.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

The Fountains of Silence , 2019

adelazelenkova
02.04.2021 5 z 5

Velice hezký a zajímavý příběh. Na začátku knihy jsem měla co dělat, abych knihu neodložila. Moc mi nevyhovovaly krátké věty, jednoduše psané.. ale začetla jsem se a jsem za to ráda. Kniha se čte opravdu hodně rychle, měla jsem hned přečteno. Nejvíce mě na knize zaujalo pozadí, do kterého je příběh zasazen. Moc se o Frankově diktatuře nemluví, jsem ráda, že alespoň vznikají historické romány. Téma sirotčince mě neskutečně zasáhlo. Je to snad první kniha, kde mě více zaujalo prostředí než hlavní postavy. Ty jsou zde taky hezky vykreslené a jejich celkový příběh je úžasný z toho důvodu, že máme porovnání od lidi z úplně jiných koutů. Kniha vás bude nutit pořád číst, protože všechna tajemství vychází na povrch po kouskách. Také musím pochválit konec. I když někomu připadá “až moc” mně se líbil a jsem ráda, že se autorka pokusila o “wau” efekt, který se ji zde docela povedl. Pokud si chcete rozšířit pohled na historii Španělska, doporučuji si knihu přečíst.

lenny_prague
30.03.2021 5 z 5

Nadherny pribeh plny lasky i bezpravi. Vzdycky me bavi, kdyz se diky knizce dozvim neco o casti historie, o ktere do te doby moc nevim. To byl prave tento pripad. A ten konec... :)

Sansli
26.03.2021 5 z 5

Příběhy, kde je více postav a vy na začátku nemáte vůbec ponětí, jak spolu souvisejí mám opravdu hodně ráda, i proto se mi kniha skutečně moc líbila. Každá postava má svůj příběh, svůj pohled na věc a my si postupně skládáme kousek po kousíčku, střípek po střípku celý příběh dohromady. A čekáme, jak to všechno do sebe zapadne:) Nádherné prostředí Španělska a ta doba, o které jsem nic nevěděla, dodávají příběhu naprosto skvělou atmosféru. A ještě jedna věc mě hodně nadchla. Danielovo poznávání města, doby, lidí a míst prostřednictvím objektivu fotoaparátu byl naprosto neskutečný a hluboký zážitek. Kniha se krásně četla a musím souhlasit se zadní stranou obálky, protože i mě dala přesně takový konec, jaký jsem si přála:)

klara.sebkova
24.03.2021 5 z 5

Dojemný příběh plný lásky a mlčení ve Španělsku. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla! Doporučuju! 5*/5*

radus
23.03.2021 2 z 5

Zatím odkládám, téma mě nezaujalo. Není mi blízké ani Španělsko ani doba, ve které se příběh odehrává.

Nelajza
23.03.2021 3 z 5

Asi to nebude populární názor, ale moji dušičku to docela zklamalo. Zajmavá a smutná doba o, které jsem se něco dozvěděla je velký plus. Hlavní hrdinové jsou také fajn a chápu jak a proč se chovaly, ale nevím ten konec byl možná až moc naivní. Něco mi tam chybělo. Bohužel.
5/10

Bubo19
19.03.2021 5 z 5

Další kniha, díky níž jsem se dozvěděla něco nového z historie, o které jsme se ve škole neučili. Příběh se odehrává ve Španělsku v roce 1957 za diktatury generála Franca. Že tato doba nebyla pro Španěly procházka růžovým sadem, jsem věděla, ale vůbec jsem netušila, jaké hrůzy se ještě tolik let po válce ve Španělsku odehrávaly. Děkuji autorce, že mi tímto poutavým, ale ne zase přehnaně drsným vyprávěním, přiblížila další opomíjenou část světových dějin.

"Zlato se pozná v ohni a stateční lidé v neštěstí."
"Strach dává životu rozměr. Bez strachu bychom nikdy nepoznali odvahu."

helena842
18.03.2021 5 z 5

Musím říci, že mě autorka opět nezklamala. Knihu jsem četla prakticky jedním dechem. Španělsko v padesátých letech mě z historického pohledu velmi zaujalo a román se mi moc líbil.

Lily-fairy
15.03.2021 5 z 5

Ruta klasicky nezklamala. Sice si myslím, že na Sůl moře to nemá, ale stejně jde o důležité a tak trochu tabu téma.

DivaTerka
13.03.2021 4 z 5

Nějakou dobu jsem se nemohla pořádně začíst, ale pak kniha plyne neuvěřitelnou rychlostí. Během víkendu jsem měla dočteno. Osudy hlavních hrdinů na pozadí složité situace ve Španělsku pod vlivem diktátorského režimu jsou opravdu dechberoucí a prožíváte s nimi každou vteřinu. Kniha určitě stojí za přečtení a přinutí vás se začít více zajímat o toto historické období.

Venny345
10.03.2021 4 z 5

Tahle kniha byla pro mě balzámem na duši. Krásný příběh s přiměřenou dávkou napětí a lásky. Atmosféra Španělska na vás jistě zapůsobí. Na mě působila hodně, úplně jsem cítila to horko z madridského slunce, španělskou hrdost a pokoru a vůni španělského jídla. Co víc říct? Snad jen: Muchas gracias para este libro, Ruta!

maryska09
06.03.2021 4 z 5

Dobře napsaná knížka o poměrně neznámém úseku dějin ve Španělsku. Ačkoliv je kniha velmi obsáhlá, díky krátkým kapitolám a svižnému tempu se dobře čte. I tak bych se ráda o některých osudech dozvěděla víc a zároveň je tam spousta věcí, které byly popsány snad až příliš podrobně. Spíš než odhalení historie jde hlavně o milostný román, s těžko uvěřitelným koncem (vážně to trvalo 18 let?)

vladka1695
05.03.2021 4 z 5

Příběh stojí za pozornost, ale asi ničím nepřekvapí. Četla se poměrně dobře, doporučuji pro nenáročné čtenáře.

h_.klara
04.03.2021 5 z 5

Skvělý, prostě skvělý :D
Skvělé postavy, skvělý děj, spousta historických informací. Dobře se četla, za mě super, doporučuji

vinebitch
02.03.2021 5 z 5

Velmi povedená kniha. Kapitoly byly svižné, stránky mi přímo svištěly mezi rukama :) Příběh mě zaujal skoro hned, každá postava mi přišla dobře propracovaná. Jsem ráda, že jsem z knihy dozvěděla něco nového.

ydnac
01.03.2021 5 z 5

"Když čteme příběhy o historických konfliktech a diskutujeme o nich, máme možnost společně objevovat a vzpomínat. Tímto způsobem nás knihy spojují jako celosvětovou komunitu čtenářů, ale také celosvětovou komunitu lidí, kteří se chtějí poučit z minulosti."

Úžasná a poutavě napsaná kniha, díky které se ocitnete v Madridu za vlády diktátora Franka. Nežilo se tam lehce, člověk nemohl veřejně říkat co si myslí, stýkat se s kým chce. Byla to těžká doba, ale rodina držela pohromadě, pomáhali si, chránili se. Musím říct, že tento silný příběh mě opravdu uchvátil, nechtěla jsem ani spát a jen už dočíst...
Zamilovala jsem si všechny postavy a při popisu Danielových fotografií jsem měla chuť oprášit svůj foťák na filmy :-)
Usmívala jsem se nad zamilovaností Daniela a Any, mračila při kopání hrobů Rafa a Fuga, dojímala se nad osudy sirotků...
Toto je jedna z knih, na které budu ještě dlouho vzpomínat.
MOC DOPORUČUJI !!!

Leniii
25.02.2021 5 z 5

Já normálně nečtu historické romány, ale tenhle jsem dostala od kamarádky a bylo to wow! To byl tak krásný příběh! K tomu hezká obálka knihy...doporučuji všem!

kayla8
24.02.2021 5 z 5

Bože ják já doufám, že zase brzy něco napíše!!! bylo to opět dechberoucí, návykové, úžasné. Ruta má opravdový talent pro to vystihnout atmosféru :)

Magdyla.8
20.02.2021 3 z 5

Autorčiny knihy mají rozsah do minulosti, historie a otevírá nám oči nadtim, co bychom se třeba nikdy nedozvěděli. To je velké plus. Nicméně mě kniha zasáhla v její půlce, když jsem začala tušit o čem to je. Bohužel rychle opadl pocit nadšení a již jsem byla nezaujatá tím co přijde. Happyend po 18ti letech tomu jen ubral na moji zvídavosti a plno otázek skončilo nezodpovězeno. Romantická linka mi přišla plochá, ale postava Puri a Rafa mě zasáhla nejvíce a mohlo ji být dáno více prostoru. Za pozornost příběh stojí, bohužel mě nezasáhl jako například Sůl moře.

Luc.i
19.02.2021 5 z 5

Nádherná knížka! Opět aurorka ukázala ne úplně známou část historie a Já se nemohla nabažit. Atmosféra byla vykreslená naprosto výstižně. Smála jsem se když bylo něco vtipného, brečela jsem, když hrdinové smutnili, měla jsem strach a byla jsem napjatá když jsem nevěděla kam to může pokračovat. Všechny postavy jsem si oblíbila i když ne všem jsem úplně rozuměla. Zápletku jsem tak trochu odhadla předem ale bylo tam toho mnohem víc a i když je knížka celkem dlouha, díky krátkým kapitolám a napínavému ději se četla strašně snadno. Byly tam krásné myšlenky a Danielovo fotografování považuji za zajímavou a příjemnou vsuvku. Tak nějak jsem čekala romantickou linku kýčovitější, tohle mi přišlo přirozené a líbil se mi vztah mezi Anou a Danem. Konec se tak nějak dal tušit i když se mi líbí ze byl jen v náznacích. Některé části by mohly být malinko víc popsané a vysvětlené, ale stejně jsem hrozně ráda, že mám knížku u sebe v knihovně a určitě se k ní vrátím. Celkem 5/5* Doporučuji všem věkovým kategoriím.
-"Zrovna když si housenka myslela, že svět končí, stal se z ní motýl "❤