Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1161 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

janebenesova
24.09.2015

Navzdory tomu, že příběh sám o sobě je fakticky plytký a stoprocentně ho odhadnete už v první čtvrtině, stejně jsem to přečetla za dva dny. I když dávám přednost kvalitnějším knížkám, někdy mi jde jen o to zhltnout příběh, užít si tu atmosféru a nepotřebuju, aby mi každá kniha předala nějaké velkolepé poselství (což fakt Sparksovy knihy neumí, sorry). Je to čtivé, příšerně čtivé, ani vlastně nevím, čím to je, ale ačkoliv vám jednotlivé části knihy nepřipadají zvlášť zajímavé, tak jako celek fungují zázračně a vy prostě musíte číst dál, dokud tu zpropadenou knihu nebudete mít za sebou.

Barbra06
30.08.2015 4 z 5

Mistr romantických příběhů, co víc ke Sparksovi dodat. Nevím čím to je, ale postava Johna se mi moc líbila a celé jádro příběhu bylo skvělé. Řadím jí jako jednu z jeho opravdu TOP knih.

locin
29.08.2015 5 z 5

Opravdu skvělý!

tisha8409
13.08.2015 odpad!

Pane Bože.....chraň nás od zlého. Americká typická krávovina, ale nyní psáno mužem.

GreenTee
11.08.2015 4 z 5

V rámci svého žánru je kniha velmi zdařilá, umožňuje čtenáři soucítit s postavami a prožívat jejich příběh. Autorovi se podařilo krásně klouzat v různých časových prodlevách. Část děje byla popisována den za dnem, jindy uplynuly roky jako nic a oboje bylo příjemné čtení. Trochu mě zklamal závěr ukazující Johna jako naprostého klaďase hrdinu i za cenu vlastního neštěstí.

Atiduj
11.08.2015 5 z 5

Wow, teď jsem knihu dočetla a nevím co říct. Jsem dost zmatená a ještě pořád zapletená do příběhu. Pořád mám pocit že ten příběh neskončil a taky nechci aby skončil.Promiňte musím se trochu vzpamatovat ale za mě určitě jedna z nejlepších knížek vůbec. :-);-):O♡

ChristineP
07.08.2015 5 z 5

Stejně jako všechny knihy od Nicholase Sparkse se mi i tahle moc líbila. Je to krásný a zamilovaný příběh velice odlišného páru.
Abych řekla pravdu, tak jsem si Milý Johne asi neužila tak, jak bych měla. A to právě kvůli tomu, že jsem jako první viděla film. Možná právě kvůli tomu nepřišly tolik očekávané slzy a ta dojemná překvapení.

kokina74
19.07.2015 5 z 5

Krásná oddechová kniha ideální na cesty, nebo na dovolenou. Moc jsem si ji užila.

vlcice326
16.07.2015 3 z 5

Moc krásná knížka :) !

Nicol13
10.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka. Je trochu oddychovější, ale dle mého má své kouzlo.
Má nejspíš nejoblíbenější od Sparkse.

Film je též krásný.

Mirkaha
20.06.2015 3 z 5

Knížka mě trochu zklamala. Je to podle mě román pro mladé. Nic komplikovaného, dosti předvídatelné.

Mark13
15.06.2015 5 z 5

Velice čtivé, Mr. Sparks je úžasný spisovatel. :-) Určitě si ho zamiluje každá věková generace.

suezie
30.05.2015 3 z 5

Kniha byla fajn. Taková romantická oddechovka. Film byl podle mě oproti knížce docela velká slaďárna.

HŠ
22.04.2015

Není to můj šálek kávy, sice odpočinkové, ale strašně naivní.

anetka.repova
20.03.2015 5 z 5

Milý Johne, další moje srdeční záležitost, viděla jsem i film, který jsem hltala a nevnímala okolní svět. Místami jsem uronila slzu. A navíc hraje tam muj oblíbený herec. Nic nemuže mít lepší kombinaci, jak suprový děj a oblíbený herec.

Ale abych zhodnotila knihu.

Klasická romantika, kdy se Savanah seznámí s Johnem, scházejí se a pak se do sebe zamilují. Jenže John odjede zpět do armády jestli jejich vztah vydrží dva roky odloučení, se dovíte v knize, nebo filmu, víc bych neměla prozrazovat pro ty, kdo příběh neznají.

Kniha pro mě byla příjemnou oddechovkou, při které jsem se rozhodně nenudila. :)

Burák
08.03.2015 2 z 5

Film jsem neviděla, ale nebylo těžké odhadnout co mě asi bude čekat. Nejsem cílovkou, ale i tak mám párkrát do roka chuť na něco hodně romantického.

Drahý Johne jsem přečetla rychle. Občas jsem se musela sama sobě smát, že něco takového vůbec čtu. Příběh jednoduchý, postavy přesně podle amerických stereotypů. Nebo archetypů?

On je flákač, kterému americká armáda dala smysl života, udala řád a pomohla se stát tím správným mužem. Americkým mužem.
Ona je slušňačka, která dělá vše jen v souladu s Biblí a přáním rodičů. Zamilují se a chtějí být spolu navždy. Pak se to zamotá, patriotismus a potřeba "být s bližním" na chvíli vyhraje nad pouhou láskou a vášní a nakonec nevíte komu fandit víc.

No, pro romantické dušičky co si rády(i) popláčou dobrá volba. Všem ostatním spíše nedoporučuji. I když jak říkám, jednou za delší čas je na tento žánr dokonce i nálada a to potom Sparks bodne.

HalleyM
01.03.2015 4 z 5

Čteno v angličtině- velmi jednoduchý jazyk. ;)
Jako jedna z mála mě tato kniha dojala, opravdu silný příběh, který stojí za to si přečíst.
PS: velmi oceňuji, že si Sparks vybral Autismus, alespoň pomohl ukázat na tuto problematiku a seznámit s touto nemocí další netušící lidi.

ondrej6240
16.02.2015 4 z 5

Výborná kniha! O jednu hvězdu dávám méně, protože mě hrozně rozčiloval Alan.

Andy74
15.02.2015 4 z 5

Tak tohle byla pro mne "romantika", kterou jsem přečetla za odpoledne. Jéžiši, to bylo tak hezké :o)) Film jsem shlédla vloni a vzpomínám si, že jsem u něj bulela. Kniha byla fajn, ale už jsem byla "chycená" filmovou podobou. Ale plus knížka určitě má - našla jsem tam věci, prostě něco navíc, co se do filmu nevešlo.

Madame R
12.02.2015 4 z 5

Kniha mě dojala ale film mě rozbrečel. Hned jak jsem dočetla tuto krásnou knihu musela jsem si pustit i film a musím teda říct, že film se mi líbil o malinko víc.
Moje první kniha od pana Sparkse a musím říct, že určitě ne poslední. Hodně mě překvapilo, že muž může napsat něco tak romantického, jako je kniha Milý Johne.