Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1163 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

hnilda3
20.03.2017 5 z 5

Sparkse si pomalu, ale jistě, začínám zamilovávat. Po Zápisníku a Volbě další skvělá kniha, která mě nezklamala. Zítra se vrhnu na další jeho :-)

Iwets
13.03.2017 2 z 5

Tak tahle kniha nebyla můj šálek kávy. Asi nejsem přeslazený typ, který by hltal příběh o nekonečné lásce, která vznikla během jednoho týdne a ke všemu mezi věřící a vojákem. Za tři roky se vidět pár týdnů a milovat se do konce života? Zkrátka mi to přišlo dost přehnané. Dvě hvězdy za to, že se vcelku dobře četla, ale příběh mě nenadchl.

mariva
13.03.2017 4 z 5

Dojemný milostný příběh, jako většina autorových knih.

anetka.repova
11.03.2017 5 z 5

Milý Johne, můj nejlepší knižní hrdino!!!! Zamilovala jsem se do Tebe už od první stránky a nezklamal jsi mě!!!

Moje asi druhá nejdůležitější kniha na světě. Nedám na ni dopustit a už teď se těším až se zase spolu setkáme a prožijeme pár společných chvil.

Nicholas Sparks je můj úplně nejlepší spisovatel na světě. Kde, kdo si může říct, že to není zas až tak kvalitní literatura, ale mě tím nikdo neurazí. Já se za to nestydím. Za Sparkse a jeho knihy bych i dýchala. To co on mě provádí s emocemi stránku za stránkou je neskutečné.

Milý John je něco tak krásného a úžasného. Lepší spojení s hlavním hrdinou knižním a filmovým jsem si nemohla ani ve snu přát. Chaning Tatum je navíc můj nejoblíbenější herec a to že ztvárnil Johna byla taková třešnička na dortu. Fakt úžas.

A ano na konci jsem bulela jako želva, tak jako u jiných knih od Sparkse, on to ani jinak neumí . :) Za to jsem, ale ráda.

Moc, moc, moc, moc doporučuji k přečtení!

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

4xbabča
07.03.2017 5 z 5

Krásný lidský dojemný příběh, moc pěkné čtení.

Petra17
03.03.2017 5 z 5

Knížka, u které na konci bude slzavé údolí snad u každého čtenáře :) Krásný, dojemný příběh :)

dancadragneel
25.02.2017 5 z 5

Překrásná slaďárna s velmi překvapivým, ale už dost utahaným koncem... musím se ale přiznat, že jsem během čtení i po přečtení plakala.... Velmi dojemné

Hanilelai
21.02.2017 3 z 5

Nádherná sladarna☺ Zajímavý přístup, kdy vidíte lásku jen z jedné strany. Da se však tušit,ze Savannah miluje Johna stejné intenzivně jako on ji, byt je osud rozdělil. Zůstává pro čtenáře otázkou, zda Savannah tuší, kdo je uslechtilym darcem peněz....a tak to má být ☺ Nejvíc z knihy me však zasáhla linka vztahu mezi synem a otcem

Wiss
11.02.2017 2 z 5

Autorovo styl psaní mi příliš nesedí. Bohužel stejně jako Zápisník jedné lásky byl lepší film než kniha. Autora už nejspíš nevyhledám.

MartinaP1984
10.02.2017 3 z 5

Krásný příběh, moc hezky napsáno, akorát celkový dojem trošku kazí to, že konec je zřejmý vlastně už po přečtení prologu. Proto pak konec nemá takový efekt a celou dobu vlastně jen čekáte, kdy "to" přijde.

dee.n
08.02.2017 4 z 5

Dear John je kniha, která pohladí po duši. Je velice čtivá. Všichni, kdo mají rádi romantiku by si ji měli přečíst. Velice se mi líbí, že je v knize jako jedno z témat i autismus. Dodává knize na zajímavosti. A vůbec, obě hlavní postavy jsou moc dobře a barvitě vylíčeny a velice se mi líbí jejich povaha. Nechybí ani dojemné pasáže.

Hana86
05.02.2017 5 z 5

Sparkse jsem četla po čtvrté, s tím, že nejprve jsem viděla film a líbil se mi. Kniha je i v tomto případě mnohem lepší než film. Spousta věcí je lépe vysvětlena. Jen ten konec je jiný. Nedá se sice úplně říct, že by to skončilo špatně, ale není to happyend v tom pravém slova smyslu. Myslím, že je to moc pěkně napsané a že je to silný příběh. Málo kdo, by byl v dané situaci tak charakterní jako John...

Příběhy tohoto autora mám moc ráda, umí originálně popsat lásku a city, většinou se to obejde bez velkých postelových scén. A v jeho příbězích jsou moc hezké myšlenky, vždy si tam najdu něco, co mě zaujme.

Doporučuji ke čtení :)

Makaveli
04.02.2017 4 z 5

Sedmá od Sparkse a zase nezklamal, přečteno můžu kouknout na film :)

moňulína
30.01.2017

Film zbožňuji a proto jsem si ráda přečetla i knihu, která se mi líbila. Takové oddechové čtení. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem, že se dozvím trochu víc a dopadne to všechno trochu jinak.

Lelda
21.01.2017

Moc krásná knížka, která mě dohnala až k slzám.

ChciOdŽivotaVíc
21.11.2016 5 z 5

Nemám slov. Krásná, dojemná a láskyplná kniha. Znovu skládám poklonu panu Sparksovi a utírám si u toho slzy.

Meridea
19.10.2016 4 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Byla to krásná kniha, smutná. Ale něco mi v ní chybělo, asi bych uvítala více krásných chvilek, aby se vyrovnaly těm smutným pasážím.

BaraRose
18.10.2016 4 z 5

Krásná kniha plná lásky, vášně a zklamání. Sparks opět nezklamal a ráda si opět knížku přečtu, avšak film se mi tedy líbil o něco více. Kniha byla občas v některých scénách zdlouhavělá, ale překrásná. Nicholas umí vždy překvapit koncem!

Manyna
05.10.2016 5 z 5

Tenhle příběh mě fakt vzal za srdce a nepustil. John byl vychován svým úžasným otcem v perfektního chlapa s charakterem, to co udělal a co při tom musel prožívat Vás prostě musí okouzlit tak, že se do něj taky zamilujete.

adevis
05.10.2016 5 z 5

Tak jak to u knih bývá, jsou zdaleka lepší než filmy. V tomto případě znám filmové zpracování téměř nazpaměť a do čtení knihy jsem se pustila až nedávno. Také nechápu, proč jsem to neudělala dříve (jak píše slečna níže). Knihu hodnotím pěti hvězdičkami, protože nemá chybu!! Četla se krásně, sama a bylo to úžasný. Když jsem byla na straně 50, říkala jsem si, že toho vím zdaleka víc, než z filmu. Naprostá spokojenost. Doporučuji!!