Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1162 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

Davina
24.08.2016 5 z 5

Dříve jsem znala jenom filmy a řekla si, že je načase přečíst si i knihy od tak skvělého spisovatele jako je právě Nicholas Sparks. Začala jsem s touto knihou a opravdu si nemohu stěžovat. Je to naprosto skvělá kniha, už se těším, až se pustím do ostatních (A ano, naprosto nechápu, proč jsem to neudělala dřív).

AngieKnihomolem
30.07.2016 5 z 5

Další Sparksovka co opět nezklamala..:)

KnihomolkaKatka
28.07.2016

Super kniha, super spisovatel. Konec by mohl být veselejší, to přiznávám, ale celkově byla kniha super. Rozhodně doporučuju! A také bych vám doporučovala koupit si kapesníčky, protože konec je samý smutek stránka za stránkou. Četla jsem to zrovna když ségra byla na operaci a to mi bylo smutno samo o sobě natožpak s touhle knihou....

majík1
03.07.2016 5 z 5

Krásná kniha

Katuska88
21.06.2016 4 z 5

Má druhá kniha od autora a musím uznat, že se čte stejně dobře jako Talisman.
Ovšem nějak doteď nevím, jestli skončila vlastně dobře nebo špatně.
Každopádně trošku na zamyšlení.

škwor
28.05.2016 5 z 5

Hodně supr! :)

petrzel
13.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha

KnihomolAnn
07.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha u konce jsem si pobrečela.. :)

Lucka.271
28.04.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Doporučuji :)

baru_vosh
25.04.2016 5 z 5

Z koukla jsem film a přečetla knihu. Oba příběhy mají jedno společné a to lásku dvou lidí. I když se děj vyvíjí ve filmu trochu jinak než v knize, jsou oba dva příběhy (jak filmový tak knižní) velmi pěkné a poutavé. Film je krásný, a i když má své smutné stránky, končí krásně a neděje-plně, v knize i když je konec dobrý, neskončila kniha tak jak by čtenář čekal.
Přesto mě příběh naplňuje dobrým pocitem a končím knihu s úsměvem na rtech. Jak u filmu tak i u knihy jsem občas měla knedlík v krku.
Přesto jsme byla malinko zklamaná, čekala jsem, že bude v knize obsaženo více dopisů, které budou vlastně vyprávět příběh. I přes tento drobný pro mě nedostatek se mi kniha velmi líbila.
Ti, kteří milují takovéhle romantické příběhy mohu knihu vřele doporučit, já si ji jistě v budoucnu znovu přečtu.

janesy
18.04.2016 5 z 5

Krásný příběh :)

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Miluji knížku i film a velmi ráda se k oběma vracím. Doporučuji všem romantickým duším, které nemají rády prvoplánové slaďáky.

Anna 13
02.04.2016 5 z 5

Již má pátá kniha od tohoto excelujícího spisovatele, který píše snad ty nejkrásnější knihy o lásce, které kdy kdo napsal. Jako muž má můj obdiv za jeho slova lásky. Vytváří ty nejůžasnější postavy, který si tak snadno zamilovávám a jeho příběhy jsou působivé, napínavé a neskutečně dojemné. Kdo Sparkse čte již delší dobu, pozná, jaké dějové linky autor používá téměř v každé knize a jaká láska ho fascinuje.
Tato kniha je určitě nádherná: skvělé postavy, téma války, autismus, rakovina, milostné dopisy... Zkrátka dnešní život. Děj se příjemně prolíná a knihu přečtete rychle.
Johna si pro jeho neohromitelnou laskavost a dobrotu, která se ukáže na posledních stránkách knihy, budete neskutečně vážit... Kéž by bylo na světě víc takových lidí...

Jinak doporučuji legendární Zápisník jedné lásky! :)

Michaela91
15.03.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, rozhodně více než film. Četla se velice dobře a bavila mě. Musím uznat, že velmi dobře zvolený děj.

adrianna0305
13.02.2016 2 z 5

Milý John, mohl být lepším počtením, kdyby ho milý Nicholas neoplácal polevou z přecukrované nudy, prostě mistr cukrář :-)

smejkalova.m
09.01.2016 2 z 5

Mám Sparkse ráda, ale takhle knížka mi nějak nesedla. Viděla jsem i film, který mi taky nesedl, myslela jsem si, že kniha změní můj názor, ale ne. Za mě 2 hvězdičky.

aninka.b
29.12.2015 5 z 5

Velice krásný a poutavý příběh o lásce - partnerské i rodičovské. Ráda ho čtu i po několikáté. Opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohokrát lepší než film.

Mikik
27.12.2015 4 z 5

Viděla jsem film a chtěla jsem si k tomu přečíst knihu. Nepřekvapila, nezklamala :-)

TessaJean
23.12.2015 3 z 5

Kniha byla taková průměrná :) Hezky se četla, ale nic zvlášť mě tam nezaujalo a můžu říct, že tam ani nebyl nějaký zvrat, který by knihu oživil. Je dost předvídatelná a nic moc se tam neděje...

hrubik
01.10.2015 4 z 5

Román, ve kterém se toho zas tak příliš nestalo a přitom se v něm stalo všechno. Další dojemný a strhující příběh z pera pana Vypravěče Sparkse.