Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1161 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

Michelle93
04.10.2012 5 z 5

Krásná, čtivá knížka a opravdu nádherný příběh :)

Junior.Ella
29.07.2012 5 z 5

Opravdu nádherná kniha... Hltala jsem stránku za stránkou jak jsem byla zvědavá jak se jisté situace vyvinou a když jsem před sebou měla už jen pár stránek tak jsem čekala kde se dočtu, že se John se Savannah k sobě vrátili... myslela jsem, že to dopadne jinak, ale tím líp... krásný, nepředvídatelný příběh o opravdové lásce... kdyby každý muž dokázal milovat věrně jako John :-))
Dostalo mě jak John se Savannah na konci knihy "společně" pozorovali úplněk a vzpomínali. - "... A po kratičký okamžik se skoro zdá, jako kdybychom byli zase spolu ." Ještě teď mi jde mráz po zádech a skoro tečou slzy...
Opakuji se, ale ... Kniha byla nádherná a krásně se četla ... Určitě stojí za přečtení. Už si stahuji i film :-)))

Vlocka
16.07.2012 5 z 5

Jednoduše nádherná kniha, díky které mi ukáplo i pár slz :)

maruna
01.07.2012 5 z 5

Překrásná kniha o opravdové lásce

Téjuš37
01.04.2012 4 z 5

Knížka se mi líbila a zdála se mi čtivá. :) Určitě doporučuji více než film. ;)

bend-ik
30.03.2012 3 z 5

Po Sparkosovi som siahla prvýkrát (už dlhšie si chcem pozrieť film, no zo zásady si vždy, keď existuje predloha, prečítam najskôr knihu).. a myslím, že naposledy. Nie je to tým, že fakt nie som veľký fanúšik súčasnej románovej tvorby (keď už romantika, tak niet nad tú historickú z pera napr. Zagorky), ale táto kniha obsahovala snáď všetky možné presladené klišé a situácie postavené tak, aby to vyvolalo stav, kedy sa naše pohlavie zháňa po vreckovkách. Osobne sa mi téma vážnejšej choroby, ktorá nepríjemne zasiahne lásku, nepáči - veď, čo môže byť pri čítaní dojemnejšie? A presne toto sa mi nepáčilo ani pri Walk to Remeber, tá cielenosť. A nielen to, bohužiaľ, i dej bol predvídateľný, čiže akákoľvek snaha o prekvapivý záver autorovi u mňa nevyšla..Paradoxne, najkrajšími scénami boli pasáže s otcom, najmä za ne dávam 3*. P.S: Chápem, že pre čitateľky, obľubujúce ťažkú romantiku, je toto to pravé, a v tomto duchu toto dielo asi aj pochopím, no mne osobne ostáva iba dúfať, že film ma vtiahne viac :)

Verrrunka
27.01.2012 3 z 5

Do knihy jsem se pustila, protože se chci kouknout na film... Teď nevím, jestli se budu ještě dívat. První dvě třetiny knihy byly fakt nuda, slaďák, nic převratného. Poslední třetina byla už o něco lepší, ale stejně mi to celé přišlo dost nereálné. Kdyby se to celé odehrávalo cca před 50 lety, charakterům hlavních postav bych se možná tolik nedivila, ale tohle bylo jedno velké sci-fi. :-)

Vendulik
02.01.2012 5 z 5

Skvěla kniha. Moc mě překvapila.

Enolain
02.12.2011 4 z 5

Prvni romam, ktery jsem cetla a musim rict, ze tenhle nebyl tak sladky, jak si pod slovem 'roman" predstavite. Coz je urcite dobre:) Velice chytlave cteni, posledni cast jsem musela docist v kuse-nedalo mi to abych knihu na chvili odlozila. Pokud hledate klidne, prijenme lehke cteni urcite nebudete litovat.

Infary
04.09.2011 4 z 5

Proč na obal knihy dali fotku z filmu? Když režiséři nedodrželi ani blbou barvu vlasů..? V knize je hlavní hrdinka brunetka.
Ale i přesto se mi film líbí víc. Dojemný a krásný příběh. Knížka se čte suprově, vtáhla mě do děje. Ale já mám ráda šťastné konce a prostě film je pro mě hezčí.
Každopádně skláním poklonu panu Nicolasi. Občas nechápu, jak takový hezký román může napsat chlap =)

Miru
24.06.2011 3 z 5

Má očekávání ohledně tohoto románu byla patrně až příliš vysoká a já teď nějak nevím, co s tím. Jde o určitou, pro mne až přehnanou, dávku naivity jak v samotném příběhu, tak ve formě, jakou je napsán, a v použitých dialozích. Nejde o to, že by kniha nebyla čtivá nebo snad byla špatná, ale několik momentů příběhu a rysů hlavních postav je pro mě těžko uvěřitelných, vezmeme-li v úvahu, že se píše rok 2000. Především pak samotný charakter hlavní hrdinky. Ten je dle mého názoru přitažený za vlasy až příliš. Tolik čistoty, nevinnosti, perfektnosti, upejpavosti a čestnosti...jako by byla z jiného století. Takto namíchaný koktejl lidských vlastností v dnešní době jev spíše nevídaný. Až ve třetím dějství se ve mne tento dojem zlomil a já konečně nabyla dojmu, že se ocitám v realitě dnešního světa. Za co si ale u mne kniha jednoznačně získala body, byl autorem skvěle vylíčený vztah mezi hlavním hrdinou a jeho otcem. V jeho závěrečných pasážích jsem ani já nezadržela slzy. Přesto za mě pouze 3 hvězdičky....

-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Tahle knížka je jednoznačně nejlepší román (vydaný v poslední době), který jsem kdy četla .. naprosto skvělý příběh, skvěle napsané, smekám .. s filmem se to nedá v žádném případě srovnávat, ten se mi vůbec nelíbil .. ale knížce dávám 5 hvězdiček .. a to zaslouženě :-)

Aria85
25.04.2011 5 z 5

Cetla jsem to jednim dechem a nedokazla prestat. Uzasny pribeh a moc dobre napsany,opravdu jsem az do posledni stranky nevedela,jak to skonci..bylo to hodne smutne,dostalo me to a nedokazala jsem u toho nebrecet..Sparks ukazal,ze vi,o cem pise a co ctenare,resp.ctenarky chytne.. jednoznacne 5*

Zuzkanka
04.01.2011 5 z 5

Ano, je to tak... opět jsem "prohloupila" a přečetla si romantiku.. Ani jsem nepočítala posmrkané kapesníky.. Kniha by se dala přečíst jedním dechem. Docela by mě zajímalo, jestli takový případ může nastat v dnešním světě.. myslím tím tu lásku až za hrob..
Film nemá smysl komentovat.. je to jen film.. navíc upravený ve "šťastný" hollywoodský happy end.

CharlieJane
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je jednoznačně lepší než film, který je chaotický a pomotaný. Kniha mě chytla.
Příběh kluka jenž se změnil po nástupu do armády, z rebela v hodného muže a o jedné letní dovolence potkal dívku, jenž mu změnila život a to doslova. Na Sparksových románech se mi líbí jedna věc - není to typická sladkobolná americká slátania, ale jeho postavy mají vyoženě konec příběhu, jenž se může stát. Je to konec ze života, který je "dobrý" či "šťastný" - záleží na tom, jak se to vezme, jako v tomto případě.

jasmína
30.11.-0001 5 z 5

Byla jsem u knihy moc dojatá, pobrečela jsem si, a to se snažím být tvrdá,ale tohle nešlo :), a do poslední chvíle nevíte , jak kniha skončí, a takové knihy miluju !

machrus
30.11.-0001 5 z 5

Tak takhle jsem si hodně dlouho nepobrečela...Opravdu brilantní kniha a příběh. Vztah otce a syna. Láska dvou lidí, která sice přetrvává ale není naplněna. Nejvíc mě asi ...ne asi určitě dostal závěr a Johnova slova :´´Tim mi řekl - a předvedl -, že taková láska znamená, že je pro vás něčí štěstí důležitější než vaše, i kdyby to pro vás bylo sebevíc bolestné.´´ ještě teď pláču.... ;-)