Milý Johne

Milý Johne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31723/bmid_mily-johne-2Jk-31723.png 4 1161 237

John jako mladý se snaží najít rovnováhu mezi ním a jeho otcem. Při propustce z armády potkává Savannah. Stávají se z nich přátelé potom, co John skočí pro její kabelku do vody. U ohně s vysokoškoláky se seznamuje se Savanniným přítelem Timem Wheddonem. Po počátečním setkání se John a Savannah opět sejdou na pláži, kde on ji učí surfovat. Rychle se do sebe zamilují. Savannah po setkání s jeho otcem vysvětluje Johnovi, že otec má zřejmě Aspergerův syndrom, a proto je tak odtažitý a věnuje se stále jenom své sbírce mincí. John se rozzuří a uhodí Tima do nosu. Před odjezdem zpět do armády mu Savannah a Tim odpouštějí, a John slibuje, že si po své vojenské misi Savannah vezme. Ona mu při rozloučení dává dopis, kde mu slibuje svou lásku. Později přijíždí domů a stráví se Savannah noc. John je šťastný, ale cítí povinnost se vrátit k armádě. Po 11. září se John upíše u armády na další dva roky. Devět měsíců před ukončením služby příjde od Savannah dopis, který však končí slovy...Sbohem... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Dear John , 2007

suri94
22.11.2013 5 z 5

Přes slzy často nebylo pořádně vidět.. SKVĚLÉ dílo!! Nejvíc mě dojímal vztah Johna a jeho táty. Přestože se mohlo zdát, že si nejsou vůbec blízcí, byli si velice blízcí. Určité okamžiky mi trhaly srdce. A samozřejmě závěr, kdy asi každý tak nějak tajně doufal, že se John a Savannah k sobě vrátí. Ta pasáž, kdy společně, ale přesto každý zvlášť, pozorovali měsíc.... to je poslední třešnička tohoto úžasně procítěného příběhu. Poklona panu Sparksovi. :)

Hanin
19.11.2013 4 z 5

Moje první knížka od N. Sparkse. Sahnu i po dalších, jako oddychovka byla fajn.

Ita
28.07.2013 5 z 5

Tak tenhle příběh jsem si vybrala jeden sobotní večer, když jsem si nutně musela něco přečíst. Skvělá volba. Dokonce jsem uvažovala, jestli to nedočíst celé místo spánku. O to hezčí bylo nedělní ráno, kdy jsem knihu dočetla. Celý následující den jsem o ni přemýšlela... Film jsem zatím neviděla, ve většina případů mi stačí kniha, nemám potřebu srovnávat. Doporučuji, výborně napsané.

pavlinda
25.06.2013

Četla jsem od Sparkse víc knih-dobré čtení.

Milujem
25.06.2013 5 z 5

Kniha se mi libila, nejsem zadny ctenar, nikdy jsem necetla, ale Sparks ve me objevil dusi ctenare... Uz se tesim na svou dalsi knihu Posledni pisen, ktera je pry lepsi nez film.. A na film Mily Johne se take rada podivam..;-)

Misak17
01.06.2013 5 z 5

Již moje druhá kniha od Sparkse a stejně jako u knihy Poslední píseň nemohu nic vytknout. Ze začátku jsem měla strach, že kniha nebude tak dobrá, jak jsem si myslela, ale s přibývajícími stránkami byly moje obavy pryč. Nádherný příběh, který stojí za přečtení.

Ellkarka
29.05.2013 5 z 5

Nádherná kniha s nádherným koncem. Co jiného čekat od Nicholase Sparkse? Ale musím uznat, že Johna jsem někdy měla chuť profackovat. Tak lehce. Zatím jsem ale pořád nepochopila jednu věc. Já jsem nebrečela? Co to se mnou je? I když byl tak úžasný konec? Jsem divná, musím se s tím smířit. Rozhodně tuto knížku ale doporučuji a jestli na ni někde narazíte neváhejte a přečtěte si ji. Musím se přiznat, ale já film ještě neviděla. Takže se na něj už moc těším. Co jsem slyšela, tak kniha a film končí jinak, tak jsem zvědavá.

Sylví
12.05.2013 5 z 5

První kniha, která mne rozbulela:D, fakt krásná:)

Rodaw
11.05.2013 5 z 5

Krásná a citlivá knížka, která vypráví o lásce mezi vojákem Johnem a dobrosrdečnou Savannah. Byla to moje první kniha od Sparkse a díky ní jsem si ho naprosto zamilovala. S klidem můžu říct, že na tuto knihu nikdy nezapomenu. Udělala na mě veliký dojem a příběh v ní mi přirostl k srdci. Myslím, že kniha rozhodně není předvídatelná. Se zatajeným dechem čtete a stále nevíte, na čem jste a jak se to bude celé vyvíjet dál. Konec zdrcující, pro mě i nečekaný.
Láska v knize hraje velkou roli, dokonce jsem se v jedné recenze na internetu dočetla, že je tato kniha slaďák. S tím tedy nesouhlasím. Tato kniha má v sobě obrovské poslání a i když romantická je, rozhodně to není slaďák.
John je skvělý, úžasný.. je to můj hrdina :) Neskutečně moc jsem si ho oblíbila. Myslím, že každá dívka touží po tom, aby ji její kluk miloval stejně, jako John miloval Savannah. Jeho láska byla.. nepopsatelná. To, co udělal na konci knihy mi vyrazilo dech.
Na druhé straně Savannah - dívka z dobré rodiny, která to měla v životě rozhodně jednodušší než John. Všem vždycky pomáhala, ale myslím, že ne všechna její rozhodnutí v knize byla správná...
Viděla jsem i film a musím přiznat, že se mi moc líbil. Hodnotím ho stejně jako knihu - 5 hvězdičkami. Jediné, co mě překvapilo, bylo to, že tvůrci změnili konec. To je trošku škoda. Člověk je pak zmatený a neví, jaký konec si vybrat. Filmový nebo knižní?
Knížku rozhodně všem doporučuji, já jsem z ní nadšená!

P.ary
26.04.2013 5 z 5

Kniha se mi moc libila, krásný příběh, i jsem si u knížky trochu pobrečela, filmová verze už mě natolik neuchvátila, byla jsem z ní trochu zklamaná, ale přiznám se, že jsem jí dokoukala jen kvůli Channingu Tatumovi, kterého mám jako herce moc ráda :-)

Eliiis
14.03.2013 5 z 5

Moc krásný příběh. :)

evasamankova
09.03.2013 4 z 5

Krásný, lidský a dojemný příběh. Lepší je rozhodně knižní verze oproti filmové.

MelanieSt
17.02.2013 5 z 5

N

Mišš
13.02.2013

Nádherná kniha, jako téměř všechny Sparksovy knihy, které jsem zatím přečetla. Po dočtení knihy, jsem se podívala na film a trochu jsem nepochopila konec filmu, zdá se mi, že se neshoduje s koncem v knize. Nechci prozrazovat konec těm, co se teprve chystají si to přečíst/ shlédnout, ale byla bych ráda, kdyby jste mi ten konec někdo z vás nějak vysvětlili, spíš ujasnili. Díky :)

evafort
03.02.2013 5 z 5

Kr

Iworri
14.01.2013

Film přímo zbožňuju a když čtu ty komentáře - ráda se nechám zlákat i ke čtení :)

monula101
03.12.2012 5 z 5

Knizka se četla hezky.Napínavý příběh.

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

Tenhle příběh ve mně zůstane dlouho. Ale film mi přijde takovej.. že se v něm přesně nevyjádřilo, co oba vlastně cítili, nebyla tam pořádně ukázaná ta bolest.. To, z čeho jsem měla knedlík v krku, několikrát. Konec byl krásnej.. ta knížka má svoje kouzlo. Nádherná. :)

Izu
18.10.2012 5 z 5

Krásná kniha o lásce mezi synem a otcem,o opravdové lásce která přijde jen jednou za život.Konec mě moc dojal,i když jsem doufala v opak.

Alisce
07.10.2012 5 z 5

Nádherná knížka. Lepší jak film, ale zase ve filmu je Channing a to je velký lákadlo. :D