Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8142 8142

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

romain
21.01.2020 5 z 5

Dechberoucí, poutavá, mrazivá...

AdelBer
20.01.2020 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale zápletka stála za to.

hedvikasylar
19.01.2020 5 z 5

Naprosto perfektní. Doporučuji , Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

četla jsem už před nějakou dobou,ale tato kniha ve mě hodně zanechala a stále si děj pamatuji. kniha je naprosto úžasná a pro mě nejsilnější kniha tohoto žánru, jakou jsem četla. určitě doporučuji každému přečíst

mahdal
15.01.2020 3 z 5

Řekněme, že severské detektivky nebudou mým "cup of tea". Vadí mi na nich jedna věc; špatně se mi orientuje v severských jménech a celkově i v severských názvech. To je však jen malý postřeh; detektivka je skvěle napsána, překladatel si dal záležet na stylu, díky tomu se kniha čte velmi dobře a svižně. Jelikož jsem velkým obdivovatelem A. Christie, tak se nevyhnu srovnávání; celkově více tíhnu k anglickému ostrovu než ke studeným severských zemím, možná i proto mám tvorbu této autorky radši než skandinávské autory. Dílo Larssona je ale velmi poutavé a pro milovníky severských detektivek je Larsson jedním z nejobdivovanějších autorů.
Co se týče přímo tohoto díla, úvod knihy byl stylizován do velmi "pomalého tempa". Bylo nutné doslova přetrpět asi 150 nezáživných stran, než příběh dosáhl kýženého detektivního spádu. Chápu, že příběh tohoto kalibru potřebuje nějaký úvod, ale tento rozsah byl až zarážející. Konec se snažil tento nedostatek vykompenzovat, myslím si však, že mu zůstává dlužen. Velmi se mi líbilo vykreslení akčních scén, autor měl pro tyto pasáže velký cit.
Pokud máte v těchto chladných dnech náladu na studenou severskou detektivku, tak doporučuji.

Mrňous1
13.01.2020 5 z 5

Četla jsem ji před nějakou dobou, ale stále si pamatuji děj knihy. Kniha se čte skvěle, děj se pomalu rozjíždí a pak je to jízda. Skvělé.

Pralinka1910
06.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Vyborne vymyšlený příběh vylíčen skvělým vypravěčem. Popsáno neuvěřitelně důvěryhodně, takže čtenář má pocit, ze postavy zaklepou na dveře... Dobre vykreslena Lisbeth, o které se domnívám, že trpí poruchou autistickeho spektra(PAS). Jestli to Larsson věděl nebo ne, těžko říct.Ale zachytil skvěle. Prvních 38 stran hodně nezazivnych, do strany 100 se příběh pomalu rozjíždí, po stránce 100 se kniha téměř nedá odložit a čte se jedním dechem. Kniha zanechá nesmazatelnou stopu. Druhy a třetí díl povazuji za mírně slabší, navazující další tři díly D. Langerkrantze jsou psány jinak, ale přesto to není špatné čtení.

miriamjaklu
06.01.2020 5 z 5

Bylo to moc dobré uvolnění času. Čekala jsem něco jiné, ale to asi byla jen moje představa, ale výsledek byl pozitivní.

neheria
03.01.2020 4 z 5

Je vidět, že se jedná o ranější tvorbu, příběh je maličko překombinovaný a nedotažený, místy nejistý. Vyprávění je naopak velice elegantní, sebevědomé a nikomu nehodlá nic dokazovat. Autor si volí své tempo, nevnucuje se čtenáři nevhodně umístěnými dramaty a bere si čas (spoustu času) na opatrný rozjezd, navození atmosféry a uvedení postav. Tempo a forma příběhu, spolu s brilantně vymodelovanými charaktery, ať už hlavními, či vedlejšími, je skutečným klenotem jasně vyčnívajícím v řadě ostatních detektivek a thrillerů. Vřele doporučuji každému, kdo si užívá drsné severské detektivky.

_k_
03.01.2020 5 z 5

Jednoznačně doporučuji, čte se sama

Bridget30
03.01.2020 5 z 5

Celé Milénium naprosto perfektní!

markal
30.12.2019 5 z 5

Skvěle bezchybné perfektní. Úvodních dvě ste stran poskytnou poutavý úvod do příběhu a vykreslení hlavních postav. Dalších tři sta stran je jízda kterou přečtete jedním dechem. Jediné co se dá vytknout jsou nezapamatovatelne názvy švédských měst a příjmení. Posledni větu samozřejmě nemyslím vážně :)

Rihatama
30.12.2019 5 z 5

Zajímavý multižánrový román, který balancuje na pomezí krimi, thrileru a společenského románu. Stieg Larsson mě jednoznačně oslovil a zaujal. Nordic noir je pro severskou kulturu typický, stejně jako jeho obvykle bezútěšná krajina, temná atmosféra a morálními excesy. Dokonce jsem slyšela, že 5% obyvatel jednoho severského národa si vyzkoušelo zoofilii. Ani Larsson v tomto ohledu moc nezaostává. Až na poslední uvedenou úchylku ;-). Podařilo se mu vytvořit dvě hlavní výrazné postavy, ke kterým člověk chtíc nechtíc přilne, a které odkrývají pod letitým nánosem prachu ukrytý příběh rodinné tragédie a řady neodhalených vražd, jež se odehrává v patřičně mrazivém prostředí uzavřeného ostrova. No ano, na Agathu Christie nedám dopustit. Ale vím, že s Lisbeth a Mikaelem se určitě brzy zase potkám.

Anry63
25.12.2019 5 z 5

naprosto skvělé.

Aribana
23.12.2019 3 z 5

Zkusila jsem...

mzss1
17.12.2019 5 z 5

Absolutní špička ve svém žánru a jedna z mých nejoblíbenějších knih, co jsem vůbec kdy četl. Larssonův spisovatelský styl je prostě jedinečný - nedá se zde popsat slovy. Kniha sleduje osudy dvou hlavních a skvělých hrdinů - novináře Mikaela Blomkvista a podivínské hackerky Lisbeth Salanderové. K tomu ten originální děj, kdy reportér hledá záhadu skrytou desítky let. Totálně jsem se do knihy ponořil. 100%

PetrCepek
13.12.2019 5 z 5

Prvních sto stránek se všemi rozvětvenými Vangery mi daly co proto, ale pak to už byla - hlavně zásluhou Lisbeth - fantastická jízda. Jako ostatně všechny tři díly Larssonova Milénia.

Didi15
11.12.2019 5 z 5

Opravdu parádní kniha. Akorát nikdy před knihou nekoukat na film, možná ani naopak:D Ráda jsem s Lisbeth prožívala celý její život.

PájaK37
08.12.2019 5 z 5

Poutavá kniha, moc mě bavila.

Tetipu
18.11.2019 5 z 5

Temná kniha, která mě baví. Také patří mezi ty, které si jako audioknihy přehrávám opakovaně.