Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8142 8142

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

mimi55
16.11.2019 5 z 5

Vynikající, měla jsem co dělat, abych nečetla až do rána. Skvělé, už se těším na další díl.

mcabr
13.11.2019 5 z 5

Knížku je senzační, přečetla jsem jí již víckrát. Kromě nového dílu mám doma všechny.

Joges
10.11.2019 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych se během četby vracel v ději a znovu si pročítal a připomínal kapitoly, vychutnával některé výborné části a oddaloval tak konec příběhu. Larsson byl jedinečný vypravěč a mystifikátor. Všechno co nakousl, také uzavřel. Postavy i děje v knize má dokonalé a myslím, že stylem rozvrženého případu se občas přiblížil i detektivkám Agáthy Christie. Famózní dílko.

careras.c
03.11.2019 5 z 5

styl psaní Stiega je bezkonkurenční...škoda že už není mezi námi..

Littleben
03.11.2019 4 z 5

Krásná knížka. Autorův styl psaní je velmi příjemný. Převelice mi vyhovovalo, že Michael byl morální a dobrý člověk, se kterým jsem sympatizoval více méně po dobu celého příběhu. To je velký rozdíl oproti takovému Harrymu Holleovi, jehož počínání už bylo občas jaksi přehnané a stále se opakující, ne-li dokonce nudné a trapné. To jediné, co asi můžu této knize vytknout, je konečné vyvrcholení děje, které bylo v poměru k mrazivému napětí, jež mě po celou dobu knihy okusovalo, poněkud slabší. Očekával jsem zkrátka malinko epičtější závěr. I tak je to ale na dobré 4 hvězdičky a k páté nechybí moc. :)

kadgam
02.11.2019 5 z 5

Napínavé, zaujímavé, dej s dobrým spádom. Videla som aj film, ale po knihe bol trošku - zjednodušený.

tereza1198
26.10.2019 5 z 5

Perfektní. Kdysi jsem viděla film, takže jsem si některé události pamatovala. To ale ničemu nevadilo. Drsné, akční a velmi napínavé. Kniha která založila hnutí severských kriminálek.

Razič
16.10.2019 5 z 5

Tady je pět hvězd naprosto jasných. Atraktivní téma, napínavý a mazaně promyšlený příběh, od kterého se nelze odtrhnout. Toto je knižní bomba.

Pivoňka_O
14.10.2019 4 z 5

Moje první detektivka, ač na ně moc nejsem, musím uznat, že mě kniha hned vtahla do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

vladkavl
08.10.2019 5 z 5

Děj příběhu byl velmi strhující a se zaujetím jsem hlatala každou stránku.

martin2819
06.10.2019 5 z 5

Fascinující

Pavel83
05.10.2019 4 z 5

Zajímavá a velice propracovaná kniha. Na můj vkus trochu moc stránek, ale pro takový děj a příběh to ani snad jinak nelze.

JAnD
04.10.2019 5 z 5

Po letech opět přečteno. Děj je napínavý, odsýpá, dvě dějové linie se časem protnou. A ač jsem již jednou četl a znal řešení, stejně jsem nemohl jít spát, dokud nedočtu odhalení. Což mám rád.

vendysantos
24.09.2019 5 z 5

Možný SPOILER
Přestože detektivky, krimi ani thrillery rozhodně nejsou mým oblíbeným žánrem, tato kniha mě zaujala hned od začátku. Larsson napsal opravdu napínavý příběh, který nepostrádá dokonce ani romantiku. Nejvíce mě samozřejmě zaujala postava Lisbeth, ukázala, co v ní je. Pátrání bylo napínavé, podezírala jsem všechny postavy, vymýšlela různé závěry, ale opravdový závěr vyšetřování mě trochu zklamal. Jen mě mrzí, že všechny ty hrůzy, které se za celou dobu odehrály, se nemohly zveřejnit, když to zabralo tolik času a úsilí. A pořád postrádám motivy.

Twinny
15.09.2019 5 z 5

K prvnímu dílu Milénia jsem přistupovala s nedůvěrou a zároveň velkým očekáváním. Devadesátiprocentní hodnocení slibovalo mnohé. Dostala jsem výborně propracovaný thriller, ve kterém je do sebe zasazených několik složitých příběhů.
Musím říct, že některá tajemství jsem odhalila spolu s Mikaelem a Lisbeth. Ale nejdůležitější kousek skládanky mi vyrazil dech. Lisbeth je naprosto skvělá a těším se na další díly.

Barunka1005
13.09.2019 4 z 5

Pěkná čtivá kniha. Mám ráda detektivní příběhy a záhady, za mně dobrá volba :)
Hned jsem se pustila do čtení dalšího dílu =).

lucifess
12.09.2019 5 z 5

Knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou a byla to dobrá volba. Některá "odhalení" v závěru už na mě působila trochu přehnaně. Nicméně i tak velmi příjemné odpočinkové čtení, které bych rozhodně doporučila.

Radunnie
08.09.2019 4 z 5

Skvělé čtení, napínavé se zajímavými dějovými zvraty. Sympatičtí hlavní hrdinové, kterým držíte pěsti až do úplného finále. Těšila jsem se na skvělý, chytře napsaný, severský detektivní román s absencí násilí a hektolitry krve.
Prvních cca 300 stran strhujících, pak slušné zklamání v podobě, dle mého soudu až přehnaného, zvráceného odhalení historie klanu Vangerů.
Někdy je méně více, odebrat z knihy 100-150 stran a neuchylovat se k brutálnostem a "šťastným náhodám", budu výsostně spokojena.

sofie2146
01.09.2019

Když člověk překousne prvních cca 200 stran, dočká se zbylých 300, které opravdu stojí za to!

Glam
28.08.2019 5 z 5