Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 685 209

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

ddkk
19.08.2022 5 z 5

Tak tohle bylo nejen napínavé, ale taky zvláštní, temné, podivuhodné a vůbec o dost jiné. Je třeba vydržet a pročíst se nejasným začátkem, který může vypadat jako matoucí, ale pak to začne být hodně svižné a čím dál tím víc záhadné.

Je to výborný psychothriller, který jsem nedokázala odložit dokud jsem nedočetla. A pravda - ten konec...nicméně, má to pokračování...

Plný počet a doporučuji.

adela2230
18.08.2022 4 z 5

Kniha mě překvapila, má zajímavý příběh, člověk netuší až do samého konce. Jediné co mi osobně vadilo, je prolínání kapitol, určitě bych u některých ten přechod mezi zlepšila.

pearlness
30.07.2022 5 z 5

Autora jsem objevila náhodou a jsem za to ráda. Po přečtení série knih od Ellison Cooper jsem “zmlsaná” a jen tak něco v žánru krimi / thriller mě nezaujme. Carissi to ale dokázal. Abych pravdu řekla, trvalo mi nějakých pár desítek stran, než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu téměř neodložila a hned na ni navázala i druhým dílem a už otevírám třetí:-) Téma obou knih je lov za “pokladem”. Každý jsme ho jako dítě hrál. Dostanete vytyčenou cestu a na ní úkoly, které vás po vyřešení nasměrují dál k cíli. Tyto indicie nechává vrah na místech činu (často brutální scény) pro hlavní hrdinku. Mila Vasquezová je typ policistky, která nerespektuje stanovená pravidla, není zvyklá důvěřovat druhým a spoléhá jen na svou intuici, která ji nejednou vede do průseru, ze kterého vyvázne jen tak tak. Postupně s každou kapitolou odkrýváme její kostlivce ve skříni (a není jich málo), ale přesto si vybojuje vaše sympatie. Všem milovníkům thrillerů doporučuji přečíst, kniha je plná zvratů.

Anette99
14.07.2022 5 z 5

Po asi 14 dnech dovolené, kdy jsem se nedostala ke knize, jsem začínala pociťovat čtenářský absťák. A čím jiným ho uhasit, než novou sérií z mého oblíbeného žánru, že. :)
Na začátku je "obyčejná" sériová vražda. Jenže ta má vyšetřovatele dovést k dalším hrůzám. A taky, že dovede. Postupně vyplouvají na povrch další a další tajemství a neodhalené vraždy. Ukazuje se síla Našeptávače. To, jak někteří umí zmanipulovat ostatní.
Knížka je sice dlouhá, ale já ji přečetla za dva volné dny, tak moc jsem chtěla vědět, kdo za tím vlastně stojí. Je to trochu jiný styl psaní než jsem u takových sérií zvyklá, ale to mi dělalo problém jen chvíli. Co mi trochu vadilo, bylo zapojení média do vyšetřování, to už mi přišlo lehce přitažené za vlasy. Už jsem se zmínila, že jsem nutně potřebovala vědět kdo, proč a jak. Jenže ouha, přišel konec, a já měla pocit, že děj není dokončený a něco mi uniklo. A dle komentářů ostatních to tak necítím jen já. Tak teď jen doufat, že v druhém díle to bude dotaženo. :)

Olous1
06.07.2022 5 z 5

Jsem překvapená hodnocením knihy. Mě se tato série moc líbí. Knihu jsem si vzala na dovolenou,za mě krásné počteníčko. Na knihu je třeba udělat si čas,je dlouhá a je třeba být stále ve střehu,pak vám uniknout důležité informace a kniha by vás přestala bavit. Za mě 100%. Půjdu pro další díl.

netopýrek1985
26.06.2022 4 z 5

No teda. Ten konec tam se to střídalo kdo je vrah a jak to je. Musím říct že se četla teda úplně sama. Já byla spokojená.

Petra101
14.06.2022 4 z 5

Nemyslím si,že kniha se nedá číst,ani dočíst... Je pravda,že konec trošku překombinovany, díky tomu úvěru tu hvězdu (a ubírám ji i za Gorana),ale děj se mi líbil a dobře se mi to četlo. Takže vysoké doporučení docela chápu. Jdu na další díl a uvidíme.

prochyn
02.06.2022 odpad!

Zmatená nelogická srágora. Knížečku jsem dočetl jen z toho důvodu, abych zjistil, že orgastické vyvrcholení bude stejně blbé jako začátek a prostředek. V Databázi má tento skvost pěkných 82%. Jděte se s tím vyfotit!

jan7113
15.05.2022 5 z 5

Velmi povedená kniha. Začíná poměrně "nevinnou" sériovou vraždou, při jejímž vyšetřování teprve začínají vyplouvat na povrch další a další zrůdné zločiny. Na konci knihy si už nemůžete být jisti ani sami sebou. Obával jsem se, že mě nebudou bavit psychologické rozbory pachatele, ale nemohl jsem se více mýlit.

goergina
11.05.2022 5 z 5

V první části knihy mě zarazilo opakování jednotlivých rozhovorů. Bylo to velmi rušivé. To naštěstí přestalo a kniha se zvrhla v zajímavou detektivku rozebírající psychologii osobnosti. Ano, děj je předimenzovaný, ale mně se to prostě líbilo. Jednoduše Itálie. Byla jsem s příběhem spokojená a nenudila jsem se.

JankaV80
05.05.2022 4 z 5

Chvíli jsem váhala, co o knize napsat. Kniha má originální námět. Více, než detektivní práci, se věnuje té psychologické - psychologickému rozboru vraha. V tomto případě hlavně tomu, jak jsou někteří lidé ovlivnitelní a jiní mají dar našeptávat. Z této stránky se mi kniha hodně líbila.
Co mi na knize vadilo, byla místy její zbytečná rozvláčnost. Určité pasáže se v knize, dle mého názoru, zbytečně opakovaly. Jiné byly zbytečně košatě popisovány. Ubrat knize tak 50-80 stránek, tak jí to prospěje.
Rozhodně ale nebudu váhat pustit se do druhého dílu s hlavní hrdinkou Milou. Její minulost už znám, první díl má neuzavřený děj, tak uvidíme, co bude v díle následujícím :-)

ZuzanaZ83
04.05.2022 4 z 5

Příběh policistky Mily, která je v rámci únosu několika holčiček převelena do týmu vedeného charismatickým doktorem Goranem Gavilou. Kniha rozplétá děsivá tajemství nejen v souvislosti s únosy, ale i Mily a Gorana.
Příběh má spád a je velmi poutavý. Konec je trochu nejasný, ale těším se na další díl.

Miška74
23.04.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi fakt líbila. Dej je hodně členitý, ale příběh je natolik zajímavý, že jsem knihu hltala a jen nerada jsem ji odkladala. Zápletka s naseptavacem je opravdu hodně zajímavá. A závěr byl možná ještě zajímavější, protože si autor připravil čtenáře na pokračování a tak není důvod nesahnout po dalším díle. Třeba se dokončí i další dějové linky.

Arlienen
12.04.2022 4 z 5

,,Bůh je mlčenlivý. Ďábel šeptá... " To zcela vystihuje knihu.

sestricka1
07.04.2022 1 z 5

knihu jsem nedočetla, a to je co říct, fakt slabota. Dala jsem to do poloviny a konec mi dovyprávěla kamarádka, která to dala celé. Jsem ráda, že jsem se nedostala na konec. Za mně ztráta času.

kulatina
06.04.2022 1 z 5

Knihu jsem do dvou třetin přečetla, dál uz to nedám. Sáhodlouhé popisy všeho, čímž se ztrácí vlastní děj, čtu pouze večer před spaním, a musím se vzdy vratit tak o 5 stran zpět, abych se chytla. Kniha mela byt poloviční a stručnější.

iveta3689
02.04.2022 3 z 5

Dost divná kniha. Přeplácaný děj, jako by chtěl autor zužitkovat všechny střípky které ho kdy napadly, nasázel je za sebe a propojil násilně spoustou oslích můstků. Vyšetřovatelé postupují v pátrání chaoticky, dostanou informaci "našlo se to a to" a jedou na místo. Chybí vysvětlení, jak na to autor přišel, vše je tak trochu deus ex machina. Postavy jsou klišovité, detektiv bez osobních potíží se už asi nenosí. Ani autorův styl psaní mě nenadchl. Nakousne myšlenku a nedokončí ji. Potom naopak dokončí myšlenku, kterou nezačal. Chvílemk jsem se ztrácela, musela jsem se vracet v ději, jestli jsem něco nepřehlédla, nečetlo se to dobře.

Ella_85
01.04.2022 4 z 5

Co napsat…ke konci jsem se trochu ztracela; minulost, soucasnost. Kdo, kde, jak, proc.
Trochu mi to prislo jako Cernooke Zuzany.
Ale tenhle pribeh byl o neco lepsi. A o napeti vazne nebyla nouze
Pokracovani by nebylo spatne, mam pocit ze se jedna o serii s M. Vasquezovou

lachtan77
22.03.2022 3 z 5

opravdu víc zamotaný a překombinovaný příběh jsem ještě nečetl. Souhlasím, že román je výjimečný , provokuje je inteligentní a NEPODDAJNÝ. Jenže tohle všechno dohromady mu ubírá na kvalitě. Méně je někdy více, tohle klišé tady sedí jak ........ na hrnci :-) Určitě jsem si v knize našel i dobré pasáže a úplně bych ji nezatracoval. Dokonce si myslím, že při troše dobré vůle by příběh vydal na i dvě knihy.

Kekik
12.03.2022

Tak teď bych potřebovala nějakého našeptávače, aby mně poradil, jaký mám mít názor na knihu. Já totiž nevím. Líbila se mi kniha?
Ze začátku jsem se s knihou hodně prala. Mohl za to styl psaní. Nevadí mi střídání postav, ale ten způsob vyjadřování. Občas jsem si něco musela přečíst dvakrát (zbytečně), abych pochopila, co tím autor chtěl říci. Nakonec se mi to objasnilo o několik stránek později, když se k tomu autor vrátil, a tentokrát tu situaci popsal normálně. Poté, co mě příběh téměř pohltil, jsem již neřešila styl psaní. Stalo se toho tolik, že jsem musela zjistit, jak to vše je.
Pomocí tohoto příběhu jsem blíže poznala myšlení sériových vrahů a nebylo to hezké poznání.
Děj je skvělý, ale bohužel hodně zamotaný. Až moc. Tím u mě klesla uvěřitelnost téměř na nulu, a to je příběh částečně vystaven ze skutečných zločinů.
Mé spoilerovske já tentokrát nedostalo prostor, a tak mně několikrát spadla brada. A to jsem si myslela, že už mě jen tak něco nepřekvapí. Autor si zaslouží pochvalu za to, jak výborně skryl indície.
Největším mínusem celé knihy je konec. Já prostě tápu. Z komentářů jsem zjistila, že nejsem jediná. To mě trochu uklidnilo. Třeba druhý díl přinese vysvětlení, tak jako se mi tolikrát v tomto dílu dostalo vysvětlení o několik stránek později. Přímočařejší styl psaní by neškodil.
Takže když to shrnu, kniha se mi líbila, i když jsem ze začátku měla problém se začíst. Jsem ráda, že jsem vydržela.

Čtenářská výzva 2022: Téma číslo 19. Kniha, jejíž autor je novinář.