Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 685 209

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

berila
16.02.2022 5 z 5

Pode mnou více negativních komentářů, ale mně se thriller líbil, vůbec jsem se nenudila. Takže jsem maximálně spokojená, určitě si přečtu další díl.

Nikusha
27.01.2022 2 z 5

Pro někoho kdo nepřečetl moc detektivek to může být fajn, ale pro knihomoly co mají už něco za sebou to bude slátanina. Přišlo mi jako bych četla víc knížek najednou. Tam jsem okoukal tamto, tam zase tamto, tak to tam všechno hodím a bude to dílo. Tak to ale nefunguje. Alespoň u mně ne. Nebavilo.

bilamysicka
24.01.2022 1 z 5

Jak kočička s pejskem pekli dort... Je tam úplně všechno a nic. Překombinované, absolutně nesmyslné, levně brutální, případ do sebe zapadá asi jen u příznivců sci-fi. Chápu, že italská kultura je trochu jiná, hodně emotivní a telenovelová, ale prostě tohohle kočkopsa budu trávit hodně dlouho.

rezzba
24.01.2022

Jak v dnešní době zapůsobit že? No jasan, budeme kopírovat už nudný severský styl. Takže vezmeme muže ženu, buď neruda nebo alkoholik, žena musí buď chlastat nebo psycho problémy z dětství a hurá na to. Teď už jenom vymyslet co nejvíc odporně zabitých lidí a je to. Už se v tom ani prase nevyzná. Díky nechci. Vřele doporučuji se vrítit třeba k Francisovi nabo Mcbainovi a pak pochopíte co je dobrá krimi.

bosorka666
22.01.2022 4 z 5

Úplně jiný styl a vlastně i tempo. Ale nemůžu napsat, že by se mi to nelíbilo. Dám šanci i dalším knihám tohoto autora.

Kerberos
22.01.2022 4 z 5

První polovina knihy mě úplně uchvátila, ale pak se to začalo kazit. Mnoho pachatelů a celkově to bylo nějak překombinované. Někdy méně znamená více.

Arwen777
09.01.2022 3 z 5

Italský styl psaní je jiný, i proto si občas pro změnu ráda přečtu nějakou detektivku z této produkce.
Našeptávač je dílo vzbuzující diametrálně různé reakce. Abych pravdu řekla, i já jsem si chvíli zvykala na styl autora a kniha se mi nečetla úplně pohodově, je také hodně komplikovaná. Na druhou stranu byl děj nabitý akcí a opravdu snad až mnoha zločiny. Souhlasím s některými čtenáři, že je zde poměrně hodně nelogičností, každý kroutíme hlavou nad jinými, já třeba nechápu, jak by nemohli vyšetřovatelé najít ani zlomek DNA na místě, ze kterého se dotyčný nehne celý den. Ale co si budeme povídat, určitě to není první detektivka nebo thriller, kde ne úplně všechno sedí na 100%...
Mě ale dostal až doslov. Vysvětlení teorie našeptávačů a poznámka, že spousta případů, které byly zmíněny, se opravdu stala. To mě tedy teprve zamrazilo... Vzhledem k tomu, že se autor opravdu problematice sériových vrahů věnuje, nebude asi vše mimo mísu.
A tak knihu odkládám s tím, že to bylo lehce nadprůměrné čtení, spíše pro odreagování, ale s nepříjemným mrazením, co vše se na světě děje.

jihej
04.01.2022 1 z 5

Tolik nepravděpodobností, nesmyslů a nepřesvědčivosti pohromadě jsem dlouho v žádném thrilleru nenašla....nedočteno. Nerozumím nadšeným recenzím.

LeHor
14.12.2021 2 z 5

Tak nevím, myslím, že mám momentálně čtecí krizi, ale za mne teda nic moc. Těšila jsem se, ale bylo takové zdlouhavé a i jsem se chvílemi ztrácela.

Tereza137
02.12.2021 1 z 5

Těšila jsem se na tu knihu a bohužel jsem opravdu velice zklamaná... Jak se tu už i níže píše, styl psaní je velice odlišný od jiných knih a mě to vůbec nenadchlo. Připadalo mi, že je knížka hodně chaotická, neuspořádaná. Skoro žádné popisování postav, okolí atd... Bohužel jsem knihu ani nedočetla, což mě opravdu velice mrzí.

Laf
01.12.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, která mne vtáhla a nenudila až do konce. Sice ze začátku mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale pak už to šlo. A pak až ten konec mi přišel takový zvláštní, jak to bylo ukončeno a vyřešeno, ale co už. Celkově je to povedená a napínavá kniha, která za zkoušku stojí :)

Pajakub47
27.11.2021 1 z 5

No...tak nevím... přišlo mi tam toho tak nějak moc.... mrtvých dětí, vrahů, příběhů, zázračných odhalení nějaké indicie, postav.... smotané dohromady... jsem se občas ztrácela.... nicméně dočetla jsem... takové průměrné

Ava365
27.11.2021 1 z 5

Zpočátku mi chvilku trvalo zvyknout si na autorův styl, ale posléze se kniha začala jevit zajímavě. Bohužel zhruba od strany 140 se tam začalo objevovat takové množství nelogičností, že to u mě vyvolávalo téměř smích. V knize je tolik klišé(např. Mila a její sebepoškozování s následnou chirurgickou aktivitou) a zbytečného patosu(některé Goranovy výroky), že mi dělalo stále větší potíž v četbě pokračovat. Ovšem od strany 202 se už objevila taková snůška do nebe volajících blbostí (jinak se to nazvat nedá), že četba skončila a kniha zůstane nedočtena. Na druhou stranu...pokud bychom to brali jako literaturu naučnou, dozvíme se, že kdybychom byli natolik hloupí, jako jedna z policistek pracujících na případu(Mila), a napili se náhodou čaje neznámého původu od jednoho z možných podezřelých a cítili pak překvapivě nástup únavy a mátožnosti, stačí se střelit pistolí do deltového svalu, tím se nám tělem rozproudí adrenalin a my tím pádem neusneme...ty wo.e, to fakt ne.

Lu89
21.11.2021 5 z 5

Stejně jako jiní čtenáři jsem měla i já problém se začíst. Některé pasáže jsem si musela přečíst ještě jednou. Rozhodně to není standardně napsané, kvalitu a potenciál to ale určitě má. Uvidíme, co další díl.

frantisek8863
20.11.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena, díky vychválení obsahu jsem očekával více. Ale to je má chyba, že se má osobní očekávání nenaplnila, prostý průměr. Dalo se to slušně číst, mělo to spád a nějaké napětí. Děj později rušilo překombinovanost detektivky a extrémní zvraty. Zkusím druhý díl, zda spisovatel dozrál do lepší formy.

Lee7
11.11.2021 4 z 5

Kniha mě ze začátku nevtáhla, než jsem se srovnala se vzorcem psaní. Přišla mi velmi zajímavá a propojená, hlavně vyústěním koncem.

Pája699
25.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak podle recenzí jsem čekala, že to bude horší čtení. Jako ano, bylo to místy překombinované a natažené, ale mě se to líbilo a určitě si přečtu druhou knihu od autora. Jen mi tam nějak nesedlo odhalení členů Gorana Gavili. Jako až takhle? Co si budeme ale povídat, reálné to určitě je. Místy to bylo šílené a šokující. Konec pro mě trochu zmatek.

alibaba72
18.10.2021 5 z 5

Zajímavé čtení to bylo, pravdou je, že mně to chvilkama připadalo překombinované a závěr jsem čekal větší, ale i přesto jsem se rozhodl dát plný počet hvězdiček, protože jako celek mě kniha fakt bavila a vlastně vše bylo vysvětlené a už mám doma i další díl, tak se těším :-)

Floral_woman
16.09.2021 5 z 5

Já musím říct, že jsem knihu od začátku četla s nadšením, moc mě bavila skoro až do konce. Jen právě ten konec trošku zklamal, čekala jsem asi více "velké finále". A je pravda, že chvílemi jsem se musela zamyslet, abych se v příběhu neztratila. Líbilo se mi, jak autor detailně popisoval podrobně místa činu a myšlenky vyšetřovatelů, čímž mě skvěle vtáhl do děje a neměla jsem problém se bezhlavě začíst :).

Jenny46
30.08.2021 4 z 5

Tak ani nevím jak se rozhodnout - ze začátku jsem se nemohla začíst, postupně se příběh rozjíždí, nečekané zvraty a přišlo mi něco nereálné, překombinované. Vyzkouším ještě další díl 3,5*