Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 685 209

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

Majuš333
29.08.2021 odpad!

Vzdala som to po 1/3-ne knihy... Môj čas si zaslúžia iné knihy, ako takéto nezáživné čítanie...

SimonaP
27.08.2021 2 z 5

Knížka mě moc bavila asi do strany 350. Pak začala být překombinovaná a nesmyslná. Škoda. Mé pocity z knihy přesně popsal čtenář2846.

Pedro69
20.08.2021 4 z 5

Na můj vkus příliš překombinované.

aishimizu
17.08.2021 5 z 5

Mně naopak začátek přišel nudný a postupně se to rozjíždělo. Občas jsem se musela zastavit a popřemýšlet, myšlenky ucelit, aby to dávalo smysl. A to mě taaak baví:)

Annkag
17.08.2021 3 z 5

Rozběh byl fakt skvostný....někde po půlce mně kniha místama nudila a já jsem se musela přemáhat....
A konec byl zvláštní.Takový nevysvětlený, neucelený,otevřený....
Uvidím či si přečtu pokračování.

Danago
16.08.2021 4 z 5

Velice zajímavá zápletka, ale až moc propletená. Možná méně by tady znamenalo více, ale mě knížka dost bavila . I když konec mě trochu zklamal. Je dost zvláštní, ne úplně dokonalý. Určitě zkusím i další díl této série.

Ája373
14.08.2021 4 z 5

Jsem taková rozpačitá z toho, protože kniha má spoustu zajímavých nápadů, ale i spoustu nedokonalostí.
Pořád se tam něco děje, já za sebe můžu říct, že jsem se u toho ani trochu nenudila v žádné části knihy. Způsob, jakým ale bylo napětí dosaženo, mi ke konci úplně nesedl, protože to bylo až příliš předimenzované a těžko uvěřitelné. Vrahovy schopnosti jsou vlastně založeny převážně na náhodě a štěstí, než na pečlivém plánování, ačkoliv to tak nevypadá, pozornějším a přemýšlivějším čtenářům to neunikne.
Závěr jako takový byl skvělý a byl by mnohem lepší, kdyby k němu nevedla taková spousta překvápek, ačkoliv některá tam za mě sedla perfektně, jiná si klidně autor mohl odpustit.
Nevím, jestli autor plánuje druhý díl, každopádně by si to ten příběh zasloužil, protože zatím je to vlivem všech těch zápletek dost nedotažené.
Kniha mě nicméně opravdu bavila a jsem rozhodnutá si přečíst i jiná autorova díla.

Calibra
05.07.2021 4 z 5

15/21 Začátek velmi slibný, ale jak už tu bylo párkrát zmíněno, ke konci kniha slábne a odbočky v knize mi přišly bez potenciálu. Ovšem , jak to dal bude s Milou, to si ráda přečtu.

papajapa
27.06.2021 5 z 5

Ze začátku mi trvalo trochu déle se zacist a zorientovat v postavách, ale pak uz se to četlo samo. Některá odhaleni byla šokující, které jsem opravdu nečekala. Určité stoji za to přečíst a nenechat se odradit množstvím stran.

moudivlacek
23.06.2021 5 z 5

Tak to tedy byla jízda, klobouk dolů!!! Sice jsem ze začátku měla chuť knihu odložit, ale stačí vydržet prvních pár stran a pak se příběh lidských dramat rozjede a skončí až na posledním slovu! Hlavní hrdinka pátračka po ztracených dětech Mila je zvána k vyšetřování zmizelých děvčátek do týmu mordparty. Nejen že se rychle přizpůsobuje, ale stává se i plnohodnotným členem týmu. Každopádně kniha u mne vyvolala chvění, brnění, žaludek na vodě, ale také i touhu dobrat se pravdy. Skvělý psychologický thriller. Tohoto prvního setkání s autorem nelituji a jsem zvědavá na pokračování. Knihu doporučuji.

janastok
09.06.2021 2 z 5

Docela slibný začátek, ale pak děj začal být neuvěřitelný a následoval rozplizlý, divný konec.

Germaina
02.06.2021 4 z 5

Tak nakonec jen čtyři hvězdy. Myslela jsem, že jich dám pět, vzhledem k tomu, že jsem se po dlouhé době u knihy bála - ve věži sirotčince to byla vážně hrůza, ale odfláknutý a těžko uvěřitelný konec mě zklamal.

astra3
26.05.2021 3 z 5

Moc překombinované. Zdlouhavé. Další od autora číst nebudu.

skipiii
21.05.2021 4 z 5

Rozhodně zajímavé,čtivé,napínavé, námětově zas něco nového a neokoukaného,ale možná přeci jen maličko překombinované. I tak určitě stojí za přečtení

aktak1203
21.05.2021 5 z 5

Detektivka, co mě hodně bavila, chytla mě už od začátku a do konce nebyl ani náznak, kdo by mohl být vrah. Nebudu spoilerovat :). Takže jen za mě doporučuji. Jen bych chtěla upozornit, že se nevymyká trendu hodně drsných vražd, někomu by to nemuselo sednout.

martina2540
20.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá, určitě si přečtu i další od autora.

GYROTOURBILLON
20.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila , plně souhlasím s Duchoslp. Pokračování s Milou Vasques v druhém díle, též dám. Je to sice román , ale dle DC. se vraždy takhle podobně staly. A i spoustu zajímavých myšlenek a postřehů o rodičích, rodinách a dětech, kniha obsahuje. Věta , že se lidi zajímají jen a jen o sebe a nic jiného , je bohužel pravdivá... Kdo v dnešní době aktivně zareaguje na hlas cizí prosby o pomoc ?
Obzvlášť ve večerních či nočních hodinách.

ctenar2846
19.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem narazil náhodou a po tom co jsem viděl její hodnocení jsem si řekl, že se po delší době rád přečtu kvalitní thriller, jenže ouha kvalita se nekonala. Do strany 70 to šlo, pak už to na mě bylo moc.
Poslední dobou se v každém thrilleru hlavní hrdinka řeže, protože má trauma z minulosti (teda pokud to není hrdina, ten pro změnu chlastá, protože má trauma z minulosti). Ale jako jo, můj osobní názor je takový, že být normální by byla nuda. (to je jen taková drobnost na kterou možná narážím jen já, ale přejděme k důležitějším věcem)
Mimo jiné mi hodně vadila celková překombinovanost (už to slovo je zlo). Mám rád vychytralé pachatele, ale tohle už bylo trochu moc. Osobně by se mi víc líbilo, kdyby všechny příběhy byly napsané jako samostatné povídky, ale i takhle bych to nějak bral. Moje hlavní problémy jsou s jednotlivými pachateli. Vezmu to postupně od těch nejmenších blbostí a po ty opravdu topové.
Pachatel jedna (krycí jméno Hamánek): Jak si můžu být jistý (jako velkej šéf v pozadí), že se borec na samotce zabije a tím pádem mě nenapráší? A to že si překouše zápěstí? Jako vážně. Jen tak si pan kravaťák prostě párkrát kousne a je to? A policajti klidně dají takového maníka na samotku, aby si v mrtvém úhlu cpal pupíček? Prostě žádný stálý dozor. Fajne.
Pachatel dva (Svatoušek): Nikdo si neproklepne, jestli mladej kněz říká pravdu? Nikdo se neptá jeho nadřízených (ne úplně tam nahoře, ale třeba jen na diecézi)? Ne. Je to kněz tak mu prostě věříme a on si náhodou naběhne. Navíc bude děsně vtipný, když to té nové v týmu neřekneme :D (nad vanou slz se nepozastavuju, prostě to nějak udělali, najali si všechny plačky na zemi nebo tak)
Pachatel tři (Návštěvník): Nikdo z rodiny už nevychází z domu, nikoho z nich už x měsíců nikdo neviděl a nikomu to nepřijde divný. Děti nechodí do školy, přátelé, rodina prostě nikomu nechybí. (chudáci děti neměly žádné kamarády)
Pachatel čtyři (Miláček): Jasný příklad toho, že s penězi je možný všechno (jako úplně). Můžu zlikvidovat milenců kolik chci a všem je to u zadele. Personál i rodina jsou absolutně loajální, hlavně když platím (zahradník před domem přesazuje tulipány a hele tu lebečka tu kostička, ale tak nic tak ty cibulky asi budou někde kousek jinde o nic nejde, masovej hrob má na zahradě kde kdo, lidi kdybych náhodou měl někdy firmu taky bych chtěl takové věrné zaměstnance). A nesmím opomenout další věc, co mě rozpaluje do běla: Proč je v každý podobný knížce médium? U mě to tu knížku strašlivě degraduje (to slovo uznávám jen jako stupeň propečení steaku, nejlépe hovězího).
Pachatel pět (a je tu finále, Blázínek): Vyšetřovatel co má stovky let zkušeností vyvraždil svoji rodinu a nechal si je doma hnít, aby s ním zůstali. Přičemž byl zmanipulován pomocí několika nahrávek, co mu poslali z vězení. Jo ok. Zase nikdo manželku a syna nehledá a nikomu nechybí (milenec, přátelé, rodina, ano je to šokující, ale ani ti dva neměli žádný kamarády).
Safra to jsem se rozepsal a asi bych si ještě na něco vzpomněl, ale myslím, že stačí ne? :D

Martiiiik
28.04.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila :-) mnoho spisovatelů nemá takový talent, kniha plyne tak přirozeně, ani si nevšimnete a je konec :-) je to tak krásně zamotané a neustále se konají nějaká překvapení :-) a ta podstata, jak napovídá název, je pěkně děsivá :-) za mě velmi povedený kousek a doporučuji všude :-)

Bulldog
22.04.2021 2 z 5

Začátek knihy a její první polovina se jevily jako docela příjemný thriller, ale pak.. Čím víc se blížil konec, tím větší nesmysly a překombinovanost knihou vládly. Zvrat střídá zvrat s cílem na každé další stránce čtenáře zarazit do ušáku a napětím nedýchat.. no nepovedlo se a zbytek knihy jsem dočetla s kroucením hlavy.