Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 692 692

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

hana1039
30.12.2020 4 z 5

Jako krimi mi opravdu sedla, jen bych ty stránky zkrátila aspoň o 100..pořádně mě to začalo bavit až skoro od poloviny. A konec? ten byl víc než překvapivý, zkusím dát i 2.díl Hypotéza zla, i když vidím, že to má taky přes 400 stránek,jsem totiž hodně zvědavá, jak se Mila popere se svým životem :-)

jadwiga
28.12.2020 4 z 5

Skvěle napsaný detektivní thriller, který čtenáře drží v neustálé pohotovosti. Nebyla nouze o zvraty, o zajímavé a doplňující informace, které přidaly knize neskutečnou hodnotu. Osobně nemám ráda tuctové thrillery ani detektivky, které jsou předvídatelné a často velmi ploché dějem. Tato kniha ale tuctová není ani za mák! :-) Kdo má rád tento žánr, jen směle do ní.

astroweb
21.12.2020 5 z 5

Tak tohle hodně hodně dobré, až výjimečné, zpočátku se mi zdálo, že nepůjde námětem o nic výjimečného, ale ano, výjimečné zpracování !

renataab
20.12.2020 4 z 5

Velmi napínavé od začátku do konce, mistrně propracovaný děj. Rozuzlení mi přišlo "náhlé". Pět hvězdiček dávám nezapomenutelným knihám, u této už si po týdnu nepamatuji, kdo je vrah, ale to téměř u žádné detektivky. Takže moje hodnocení berte jako 5*, ale já jsem náročná.

stanislav0373
13.12.2020 5 z 5

Už dlouho se mi u knihy nad 400 stran nepodařilo ji lupnout na jeden zátah! Za mě naprosto skvěle propracovaný příběh, oproštěn od mnoha klišé, kterých je v tomto žánru přehršle. Napínavá kniha s poutavým příběhem, kterou budu doporučovat snad všude, kam půjdu...(což v rámci Covidu sice moc nebude, ale i tak :-))

Už sama vyšetřovací skupina, která není jak z Ordinace, ale má spoustu much a vnitřních rozkolů mě upoutala. Bouchač, co moc nebouchá, borec na výslechy, co je trošku jantar, vševěd, co se občas sekne v odhadu, ženská, co vás prostě sere už jen proto, že existuje, nadřízený, který je... Prostě realita. Navíc je v knize tolik napínavých a zvratových situací, že nemít krásně vyžehlenou pleš, tak si vytrhám postupně všechny vlasy.

Abych byl úplně upřímný, byla tam pasáž, u které jsem si říkal:" Vážně? je to za potřebí?" Chtěl jsem za ni strhnout hvězdu, ale...jako celek si to prostě plný počet zaslouží. Hotovo.

Ivanka0070
12.12.2020 4 z 5

Nejprve jsem měla trošku problém se začíst, ale nakonec se povedlo. Příjemná kniha, jen mi přišlo, že se autor tak moc snažil šokovat, až za mě trošku překombinoval. Závěr překvapil a zřejmě pořídím další knihu :)

zdendula31
10.12.2020 5 z 5

Moc dobře se mi četla,zajímavá zápletka.

Falda
07.12.2020 4 z 5

Rozjezd byl zdlouhavý. Musela jsem si přivyknout stylu psaní a poněkud zvláštnímu ději. Po pár stranách mě to však začalo bavit, pak ještě více a nakonec jsem knihu přečetla během pár dnů. Bylo to velice poutavé, i když občas hodně zmatečné. Nakonec se to ale všechno propojilo a dalo smysl. Takže za mě fakt dobré.

Hammerina
03.12.2020 5 z 5

Po tolika detektivnich knihách už mě opravdu jen něco těžko překvapí. A tento příběh mě opravdu překvapil. Ze začátku knihy takové pomalé rozjížděni..příběh i hrdinka takový průměr. Ale konec opravdu stojí za to

Janík511
25.11.2020 3 z 5

Nemohla jsem se začíst, nevzdala jsem to, ale nadšená vůbec nejsem. V ději se sklákalo z jablka na hrušku a konec? Tak to si mohl autor odpustit, Goranovi pohnutky byly zbytečné a odstranit ho ze scény už nesmysl. Druhý díl tím pádem pro mě ztrácí na atraktivnosti. Takže nakonec snižuji hodnocení, celkem zklamání.

lucyq
24.11.2020 4 z 5

Až hodně drsné.

LussyP
22.11.2020

V mém životě první nedočtená kniha. Prostě blbost, dočetla jsem do strany 150 a trvalo mi to dva měsíce, jak je možné, že se nachází mrtvá těla dětí a mně je to úplně jedno? Vyšetřovací tým je nezajímavý, příběh nezáživný... Prostě ne.

Holly.W
20.11.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. A ten závěr, wow, alespoň pro mě veliké překvapení. To tady ještě nebylo! Jednu hvězdičku ubírám za některé trošku zmatečné pasáže ke konci knihy.
Moc se těším na další knihy od autora.

JustWomen
14.11.2020 3 z 5

Šílená kniha plná psychopatů, překombinovaný děj, propojení současných a minulých případů, příběh každé holčičky by stačil, co do počtu postav, zvratů, podezřelých a mrtvých, na samostatnou knihu. Bylo to čtivé a byla tam místa, kdy nešlo přestat číst, ale spousta míst byla překombinovaná a zmatená. Ke konci už jsem byla přesvědčená, že knihu nedočtu, protože toho zla a psycha a temna a zvratů a mrtvých a podezřelých bylo prostě přes čáru. Dočetla jsem, ale se sebezapřením a další díly už určitě číst nebudu. Mám temno v duši.

alexis818
10.11.2020 4 z 5

Dlouhá, mrazivá a chvilkama trochu zmatená kniha. Sympatická Milá, která má co dělat sama se sebou a k tomu ještě pomáhat řešit tak zapeklity případ. Bylo to fajn, jen bych ubrala tak 100 stran, ale jinak dobrý a přečtu si ráda další díl.

SilvieSisinka
09.11.2020 4 z 5

Úžasná napínavá kniha. Četla se celá sama. Jen ten konec knihy... To snad neeeeee!!!

grimik
01.11.2020 2 z 5

Tak tedy, s Našeptávačem jsem to měl jako na houpačce. Skvělé pasáže střídaly pasáže zmatečné, autor chtěl na začátku sdělit příliš drobných příběhových linek najednou a šel na to podle mě zbrkle a neurovnaně, postavy mi splývaly i přesto, že jich nebylo mnoho, chyběla mi jejich výraznější identita. Po pár kapitolách už kniha dostala správný spád a vše vypadalo, že bude v pořádku, začínala se objevovat místa, kde nešlo přestat číst, jak moc jsem potřeboval vědět, co se stane dál. No jo, ale najednou mi došlo, že se vše dokola opakuje, že autor nedává vyšetřovatelům žádnou šanci nějak skutečně pokročit, že celý příběh neustále, v repetitivních cyklech, buduje jejich protihráč. Říkal jsem si, že takto to nemůže Donato Carrisi stavět donekonečna, přeci musí ustoupit, jinak se stane jedna ze dvou věcí: a) buď se příběh bude odvíjet hloupě, jako v Loutkovém divadle, kde detektiv vlastně nevyšetřil nic a vrah dokonal úplně vše, co chtěl a odhalil se sám, nebo b) že do hry vstoupí zvrat vycucaný z prstu. A ejhle, on to "B" vážně udělal, posunul vyšetřování dál ad absurdum via paranormální schopnosti senzibilky. Navíc v míře, jaké tihle hádači z vody nejsou vůbec schopni, protože princip tohoto sebepřesvědčení spočívá v tom, vychrlit tolik možností co je napadnou, aby se alespoň jednou z nich náhodně trefili. Výborně. To je opravdu takový problém vystavět děj na racionální a funkční policejní práci? To si autor myslí, že je opravdu čtenářstvo již tak zmlsané, že potřebuje i z detektivky nebo thrilleru dělat sci-fi a vkládat tam div ne Marvel heroes? Nejen, že vzhledem k dalšímu vývoji byla tahle absurdní vsuvka s "Jolandou" naprosto zbytečná, ale i ta změť zvratů a podmínek, které následovaly ve "finále" a které musely vyjít aby se vše událo jak Našeptávač plánoval, to samo o sobě je prakticky nemyslitelné. Bylo to nelogické a překombinované. Kniha mě v tomto velice zklamala, protože co nemohu autorovi upřít je, že píše pěkně a dobře se to čte, ovšem pro příště ho rozhodně vynechám, protože pokud budu chtít čáry máry fuk, sáhnu po fantasy.
EDIT: Jo, ještě mě pobavilo, že skoro všichni z vyšetřovacího týmu byli vlastně solidní psychouši vhodní k léčení a ne k nošení odznaku. Včetně Mili. Vlastně, včetně všech pachatelů celkově úplně nesmyslně vysoká koncentrace labilních jedinců nebo psychopatů.

lucie.dc
31.10.2020 5 z 5

Nikde jsem se moc nenudila, zvraty me bavily, v jednu chvili clovek vi, kdo to asi bude, ale vzapeti uz jsme na jine stope. Nevim, jestli jsem jiny triller precetla nedockavosti tak rychle, jako tento.

venda99
27.10.2020 4 z 5

Zajímavé čtení. Nic tomu nechybělo. Napínavé, zábavné, čtivé. Autor mohl vynechat senzibilku, to mi trochu vadilo.

pet_pet
03.10.2020 3 z 5

Kniha má spád, hodně zvratů, celkově myslím dost povedené a promyšlené :-)