Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 695 695

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery

Toto co bylo do pekel!
Pecka to byla!!

elca23294
31.05.2020 5 z 5

Našeptávač je první kniha, kterou jsem přečetla od tohoto autora a úplně jsem se do ní zamilovala. Ať už z důvodu, že je to neuvěřitelně propracované až do posledního detailu, tak i z důvodu psychiky. Tato kniha mě donutila přemýšlet nad různými situacemi a psychikou člověka. Plno názorů jsem sdílela s autorem ( v knize spíše s postavami ). Dozvíte se i dost věcí ohledně sériových vrahů ( proč vlastně zabíjejí, jaké druhy sériových vrahů jsou atd. ). Opravdu doporučuji. 5*

Katania
16.05.2020 4 z 5

Poměrně zamotané a překombinované, ale četlo se to pěkně. Některá rozuzlení mi vyrazila dech. Jsem zvědavá na další díl.

Trustty
18.04.2020 4 z 5

Pěkný thriller.
Napínavé a velmi čtivé, jen Mila mi teda trochu občas lezla na nervy :))
Doporučuji

Leona333
17.04.2020 5 z 5

Po dočtení tohoto, nebojím se napsat kvalitního psychothrilleru, musím uznat jednu věc. Styl psaní italských autorů ohledně napínavých, až temných detektivek mě poslední dobou velice nadchl a budu v jejich čtení rozhodně pokračovat. Mentalita a způsoby vyšetřujících jsou, tak nějak jiné, než u skandinávských detektivek...
Za sebe dávám 5 hvězdiček. Myslím, že si to tato kniha - thriller zaslouží.

Ivet1990
13.04.2020 2 z 5

Jako detektivka by to byl opravdu hodně dobrý příběh, kdyby se vše pořád dokola neopakovalo. To mi vadilo nejvíc, protože když už to vypadalo, že už se děj rozběhne, tak se to utlo tím, že se v ději vrátili zpět. Škoda. Kdyby kniha byla aspoň o 100 stránek míň a snížilo by se opakování děje, protože v některých částí to bylo zbytečné, tak by to byla opravdu úžasná kniha.

kachnat
06.04.2020 5 z 5

Pěkná detektivka, propracovaná, překvapivý příběh. Čtivá.

Ivulka432
28.03.2020 5 z 5

Pro mě výborný thriller propracovaný do nejmenších detailů. Graduje a graduje. Doporučuji!

JitkaHambi
23.03.2020 3 z 5

Tak já se řadím k těm, které kniha zas tak moc nenadchla.....do půlky nuda, že už jsem chtěla knihu odložit, přišel mi i divný styl psaní, pak se to trochu rozjelo a 3* dávám za rozuzlení, které bylo pro mě nečekané.Kniha mohla mít ale o 200 stran méně.Přečteno a ihned zapomenuto.

sipkulka
22.03.2020 4 z 5

Fajn počtění plné napětí, konec lehce zamotaný.

sandra8786
20.03.2020 5 z 5

Krimi jsem nečetla už dlouho, proto me moc potěšila. V knize není moc akce, veškeré napětí vyplývá ze snahy rozklicovat případ a ze zvratu ve vyšetřování. Autor to měl dobře promyšlené, opravdu mě některé situace prekvapily a závěr jsem nečekala. Tleskam fantazii a znalostem, které do knihy vložil!

Monisek515
20.03.2020 5 z 5

Dobrá krimi, dobře rozvedené, popsané. Za mě 5*.

Zmitko.m
13.03.2020 5 z 5

Hodně napínavý a zajímavý děj....Líbila se mi celá zápletka a hodně nečekané rozuzlení..rozhodně bych tuto knihu doporučill

josska
01.03.2020 5 z 5

Kniha je užasná,čtivá,napínavá,plná zvratu a děje,těším se na pokračování....

Nina291
24.02.2020 5 z 5

Po dlouhé době dobrá krimi

bare_bala
20.02.2020 5 z 5

Geniální zápletka, kniha mě nepustila a přečetla jsem jedním dechem. Chválím skvělý překlad.

vera4669
15.02.2020 4 z 5

Sice se první třetina knihy trošku vlekla, ale pak to byla jízda až do konce a pro mě jedno překvapení za druhým na konci.. Takže za mě skvělé počtení

ellescorpio
09.02.2020 2 z 5

Už dlouho se mi nestalo, aby mě něco takhle nechytlo a vyloženě rozčilovalo, spousta chyb a nelogičností. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, nutím se ji dočíst (jsem skoro ve třetině) a nechápu to vysoké hodnocení.

rajcatko
01.02.2020 4 z 5

Taková knižní podoba filmu Sedm s přidanými mysteriózními prvky. Nebylo to špatné, četlo se to dobře a na čtenáře čeká tolik žádaný ,, wow,, efekt. Přesto ve mě příběh nezanechal žádnou emocionální vzpomínku jako např. Muži, kteří nenávidí ženy a pod. Zkrátka, když se po čase řekne Našeptávač, budu mít malinkatý problém vzpomenout si, o čem to vlastně je. Nicméně, postačí nahodit maličkou nápovědu a jsem doma. A za ten závěr přihodím ještě další hvězdu, aby se neřeklo.

Hella
17.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, od druhé poloviny plná zvratů. Nicméně k plnému hodnocení jí podle mého názoru chybí zajímavější první polovina a věrohodnější závěr. Tomu konci jsem při nejlepší vůli prostě nemohla uvěřit.