Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 685 209

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

Niu
14.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Hodnocení bude pro mne značný oříšek. Jdu na rozlousknutí. Pozitivní je, že ve mně kniha vzbudila emoce a chtěla jsem jí dočíst do konce ze zvědavosti, kam že se to bude ubírat. A vlastně i přes značné skřípění zubů jsem chtěla vědět, kdo za tím vším stojí. Nebo spíš sedí.
Když se zamyslím nad autorem, tak snad italskou detektivku jsem nečetla. Jistě se tam propsala i nátura a vyšetřovací (ne)metody. Styl psaní a možná i překladu byl místy dost krkolomný a dával smysl až po opakovaném a pomalém přečtení.
Zase jsem si v průběhu čtení psala poznámky, jak je u pro mne iritujících příběhů obvyklé. Sem s nimi: To bylo tak komplikované, že by i jen tento jeden díl vystačil na celou trilogii. Stalo se tam toho tolik, že mi hlava šla kolem. Mě osobně by se líbila linie se sirotčincem. Co jsem nebyla schopná pochopit, je časové rozmezí, za které se všechno vyšetřovalo - několik dní odehrávající se v únoru. Hm, s tím, co do příběhu chodilo, se obávám, že tohle bylo tak na několik měsíců až let (rozkrývání pedofilní sítě, hromadné hroby, kdo, co, vyšetřování osob apod.). Co mě velmi zaujalo, byl fakt, že jsem během čtení vůbec nepostřehla, kde se příběh odehrává, v jakém městě, v jakém státě, na jakém kontinentu. Ano, asi dle jmen i autora by se dalo usuzovat, ale i tohle se stírá a autor si mohl zasadit příběh prakticky kamkoli. I když se gradací dozvídáme, jak co bylo, tak nešel přehlédnout nepříjemný tým, Rosová a její um s počítači, kriminalista Goran Gavila, coby civil. Mila byla nejednoznačná. Ze začátku jsem myslela, že ji pochválili a poslali jinam, ale podprahově mi přišlo, že se jí raději zbavili. Ze začátku na mne působila jako sociopatka s destruktivními sklony, ale pak se dozvídáme, co ji k tomu dovedlo. Některé věci se udály rychlostí blesku (jako třeba rozplétání pedofilní sítě), jiné se vlekly neskutečně dlouho. Málem mi zaskočilo, jak se Mila dostala do ohrožení života a zjistila, že zbytek týmu ji neřekl informace, že dotyčná osoba je podezřelá.
Když jsem přerušila čtení v průběhu kapitoly, nemohla jsem si vzpomenout, kdeže jsem to skončila. Prostě jsem si nepamatovala, co jsem četla naposledy. Některé pasáže byly tedy pro můj mozek nudné a nepodstatné.
Co se týká vlastního vyjádření - štve mě, že se u některých osob používají jen jména nebo jen příjmení, bohužel u jména Boris mě to fakt dost mátlo :o) Goran byl jednou Goran a jindy zas Gavila (vlastně, co bylo jméno?). Kruci, čert aby se v tom vyznal. Milu dost často pronásledovalo šimrání na spodní části krku, což mělo za následek mou zaťatou čelist. Taky mi vadila v knize úprava - přímá řeč (klasické uvozovky) vs. myšlenky (dvojité šipky, prťavé, špatné odlišitelné) vs. co se dělo holčičce (kurzíva). Tohle je skoro ve všech knihách a vždy je tam kurzíva, ale tady to byl zmatek nad zmatek.
Suma sumárum - byl to fakt bizár. Autor se rozhodl nabalit postupně na sebe tolik věcí, až to bylo leckdy k smíchu. Paradoxní je, že přijímám myšlenku, že existuje dar Nicly, ale příběh jako celek moc nepřijímám. Taky jsem si říkala, že našeptávač odhaluje zlo zlem, takže ve výsledku byly skoro všechny mrtvoly sami vrazi.
Zatím nevím, jestli v sérii budu pokračovat. Jsem taková rozpačitá...

LenkaGonn
09.01.2023 4 z 5

Dala jsem 4* protoze kniha byla ctiva, mela zvraty a tema ktere jsem jeste necetla - naseptavace. Zvratu bylo hodne, bylo to jako cist 5 detektivek najednou. Pro me to bylo prekombinovane a konec mi prisel, ze tam toho musime nacpat co nejvic. Kniha byla ok, ale od autora uz si nic kupovat nebudu.

Šárka88
08.01.2023 3 z 5

Budu zřejmě za blázna, ale za mě jen tři hvězdy. Místy nudné čtení, popisování místnosti na tři stránky opravdu ne. Potom zase dobrý a čtení napínavé a zajímavé, Milu jsem si celkem oblíbila, jenže když něco začali řešit, tak to zůstalo otevřené a hned se přeskočila na něco jiné nebo jsem to nepochopila asi. Moc motanice, která se pak rozmotá, ale dávám tři hvězdy. Určitě si přečtu další díly.

maira3
31.12.2022 odpad!

Totální slatanina.

Merynkaw
25.12.2022 5 z 5

Super rychle a napínavé čtení.

Lukáš987
28.11.2022 5 z 5

Wau efekty tahle kniha rozhodně má. Nechá vás čekat do poslední řádky v knize. Děsivá a strhující podívaná. Čtenář je prostě uzavřen v knize. Takže určitě zařazuji do horní poličky thrillerů

Palus
25.11.2022 5 z 5

Jako neočekávala jsem, že mě to tak pohltí, ale nešlo přestat číst...autora přidávám k oblíbeným!

ydnac
16.11.2022 2 z 5

NĚKDY MÉNĚ JE VÍCE

Mám ráda komplikované detektivky, ve kterých se všechno krásně propojí.
V této knize se to svým způsobem stane, ale je tu zbytečně moc momentů, kdy jste překvapení, jenže se to stále opakuje a děj se dost vleče.
Co stopa to nalezený vrah, až to vlastně nepřekvapí a konec mě zklamal.
Hodně věcí nebylo vysvětleno - co se týče vraha nebo Borise nebo Gorana...
Nevím, tuhle detektivku bych nedoporučila.

Bublikova86
05.11.2022 5 z 5

Zajimava kniha. Do konce pribehu neni znam kdo za vsim stoji. Povedena zapletka. Idealni cteni pro ty kdo maji radi napinave detektivni pribehy. Doporucuji precist. Kdyz jsem zacala nemohla jsem prestat.

oolinkaa
24.10.2022 5 z 5

Velmi povedený příběh , který vtahne do děje a nepustí. Sice malinko pomalejší pro mě rozjezd , ale pak už to jede . Konec velmi překvapivý

ninano
16.10.2022 1 z 5

Na knihu jsem se i díky obalu a rozporuplným recenzím zde dost těšila, ale nakonec se musím přiklonit k těm, co hodnotili nízkým počtem hvězdiček. Námět celkem dobrý, ale to je tak vše. Zpracování plné šablonovitých postav i logika dostávají hodně na frak. Dočteno jen s velkým sebezapřením.

Ira13
26.09.2022 5 z 5

Uf, to byla nálož. Měla jsem trochu obavy se do knihy pustit, protože se jedná o dětské oběti. Občas jsem se trošku zamotala a vracela se. Ke konci jsem si říkala - cože, to není možný.. Ale celkově hodnotím 5*, protože ma kniha napětí a spád.. A těším se na další dvě od Carrisiho

Awča
22.09.2022 4 z 5

Divnokniha. Postavy zajímavé, příběh zvláštní. Místy až absurdní. Přesto jsem četla a četla.

Pavlina1987
20.09.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla chytnout, celkem mě kniha nudila. Po několika kapitolách to ale začalo a do knihy jsem se konečně zakousla, chvilkami jsem teda se musela soustředit více, abych všechny postavy a zápletky pobrala, ale napínavá byla tato kniha dost. Líbila se mi…

petrsema
20.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Během celého čtení této knihy jsem čekal na TEN překvapivý zvrat, který by mě vyvedl z toho, že skutečného původce toho zla znám od první stránky..a on nepřišel..a skutečnou motivaci autora k napsání této knihy můžeme najít v doslovu...čili za mě prvoplánové, překombinované, a chvílemi bohužel k smíchu...

Dvorik
19.09.2022 5 z 5

Luxusni prekvapeni. Knihu jsem si koupil nahodou prihozenim v bazaru k jine.
Kniha se cte paradne a napeti drzi po celou dobu. Carrisiho pridavam na policku k mistruv detektivek vedle Nesbeho a Ahnhema.

šipek
15.09.2022 5 z 5

Tak má první kniha od tohoto autora a příjemné překvapení. Je teda pravda, že se čtenář musí opravdu hodně soustředit při čtení a žádné rozptylování. Několikrát jsem se musel vrátit i zpět, abych to všechno pobral. Nejde knihu odložit a nechat jí tři dny ladem, to je čtenář pak ztracený. Jak čtu zde příspěvky, tak nejsem v tom sám. Vřele doporučuji a já jdu na další díl, který mám již připravený.

Andrea7272
07.09.2022 5 z 5

Super čteníčko. Bylo to napínavé od samého začátku až do konce. Pravda,trochu zamotané , ale vše do sebe zapadlo. Jdu na další díl Hypotéza zla !!!!

KKK
31.08.2022 4 z 5

Byla jsem na začátku úplně unesená, na konci jsem byla doopravdy ztracená. Ale jinak super, už mám i Hypotézu zla a jdu na ní.

Titas9001
23.08.2022 4 z 5

Už od počátku měla kniha vše, co má dobrá detektivka mít. 6 dívčích amputovaných končetin a pátrání začíná. Ovšem to, co z toho autor vykouzlil, tak to bych nečekala. Spíše psychologická sonda a nikdo není vlastně tím, kým se zpočátku zdál. Druhou polovinu knihy jsem se už musela pekelně soustředit, abych to všechno "pobrala". Rozhodně ne odpočinková četba - alespoň pro mě. Ale autor umí mistrně vystavět napětí, a tak budu v sérii pokračovat.