Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415299/bmid_naseptavac-ucq-415299.jpg 4 685 209

Mila Vasquez série

V lese je nalezeno pohřbených šest useknutých rukou. Jsou uspořádány do tajemného kruhu a zdá se, že patří chybějícím dívkám mezi 8 a 13 lety. Zbytky těl ale nikde nalezeny nebyly. Případ dostal kriminolog Goran Gavila. Nerudný, vzpurný muž musí spolupracovat s mladou policistkou Milou Vasquezovou, která má pověst odborníka na pohřešované děti. Má totiž svou vlastní tragickou minulost, která ji zanechala poškozenou a neschopnou něco cítit. Je to výbušný, ale podivným způsobem fungující vztah. A když v lese odhalí další tajemství, stále víc mají své životy navzájem v rukou. Úchvatný literární thriller, který smetl Itálii. Našeptávač rozpoutal podobnou bouři jako romány Stiega Larssona. Tento román je výjimečný - provokuje, je inteligentní a nepoddajný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il suggeritore , 2009

Pavla680
31.07.2023 5 z 5

Za mě super!! Přečteno za 3 dny...

baji42
24.07.2023 2 z 5

Přestože thriller není literaturou faktu, tady bylo těch nesmyslů tolik, že mi dalo velkou práci knihu dočíst.

Terka1975
14.07.2023 4 z 5

Já tedy nevím, zda se mi kniha líbila nebo nelíbila, je mnohovrstevná, s tím musím souhlasit a není to úplně jednoduché čtení, protože vyšetřovatelé pracují s informacemi, které jsou objasněny až později. Zůstalo mnoho nezodpovězených otázek. Nebylo ani tak důležité, kdo je vrah, ale vše se odkrývá během vyšetřování. Mila je sympatická vyšetřovatelka, která pátrá po nálezu 6 dívčích paží. Mnohem víc mě bavila ta obecná linka, kdy se rozdělují sérioví vrazi podle druhu a druh našeptávač je už opravdu ve vyšším levelu. Nicméně si brzy chci přečíst další díly.

Pampalini
11.06.2023 3 z 5

Vcelku dobré čtení, komplikovaný příběh s hodně postavami a dobrou myšlenkou. Některé události jsou zbytečné a jenom šokují. Autor se pokusil vytvořit dalšího ultimátního netvora, ale Hannibal L. je jen jeden. Nadměrná koncentrace zvráceností příběhu nepomáhají a místo detektivky nakonec působí až surreálním a fantastickým dojmem. Ten umocňuje také geografická neukotvenost, nevíme, kde se to odehrává. Někteří z vyšetřovatelů by u policie působit nemohli. Autor si hodně nastudoval, co je pro mě velké plus. Na druhé straně všechny informace děj zpomalují a dělají méně přehledným.

michaela5515
04.06.2023 4 z 5

Některé pasáže zbytečně zdlouhavé, jak už tu bylo řečeno. Ale jinak skvělý psychothriller. Tým je celkově složen ze zajímavých postav. Zločin skvěle promyšlený. Mila a Gavila tvoří dynamickou dvojku. Nejoblíbenější postava je pro mě asi Boris.

hokaca
29.05.2023 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! Do poslední stránky jsem knihu odkládala jen nerada. Líbilo se mi, jak byl příběh protkán opravdovými případy. Jediné, co mne na začátku knížky vyloženě rozčilovalo, byl opakující se výraz IKSTÉ... Naštěstí se intenzita použití velmi zredukovala a já se tím uklidila. Napětí mě však klidnou nenechalo a vyústění pro mě bylo vážně překvapivé. Tento žánr moc nečtu, ale myslím, že v sérii budu pokračovat.

Didi15
29.05.2023 4 z 5

Námět byl skvělý , skupina vyšetřujících poměrně sympatická , ale dalo se z toho vytřískat víc. Něco se mi zdálo nereálné , až divné . Četlo se to rychle , takže čtivé to rozhodně je, ale prostě nějaké pasáže se mi nepozdávaly.

katerina28349
22.05.2023 5 z 5

Našeptávač je napínavý a temný psychothriller, který vás v táhne do děje, který se neustále mění. Další vražda a další potenciální podezřelí i z řad vyšetřovatelů což nabízí otázku komu vlastně se dá věřit. Díky těmto zvratům vás knížka drží v napětí ( co bude následovat ) a pozornosti až do konce knížky. Konec mě zaskočil a vůbec jsem ho neodhadla. Knížku Našeptávač můžu doporučit a těším se na další.

anája
16.05.2023 5 z 5

Za mě perfektní psychothriller. Nic mu nechybelo

myrna0868
03.05.2023 4 z 5

I přes některé, možná zbytečné pasáže, se mi tento začátek série zdá vydařený a nalákal mne na poklačování.

m2056
24.04.2023 2 z 5

Zbytečně moc zdlouhavé.

Betulefetule
17.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Update: již jsem psala k této knize komentář, a zjišťuji, že ze série. Asi bych si měla pořídit brýle. A měla jsem pravdu, chci vědět jak to s Gavilou dopadne. Prosím, přejte mi, abych neskončila se zlomeným srdcem, protože jsem ještě docela mladá, a nezasloužím si to.

Betulefetule
17.04.2023 5 z 5

Našeptávač má snad všechno, co by měl "psychothriller" mít. Je napínavý a čekáte, co se stane dál. Každou chvíli se mění ten, komu věříte. A teď bych se ráda dostala k jádru pudla.

Spoiler:
Gavila je moje nejoblíbenější postava z knihy. Ať se cokoli stalo, vždy byl na pomyslném prvním místě. Jenže všechno má své ale. To, co se stalo na konci knihy budu rozdýchavat ještě dlouho. Nevím, jestli jsem ráda, že není druhý díl (minimálně o něm nevím, ale kdyby byl, stejně si ho koupím). Asi bych nezvládla, kdyby umřel. Každopádně doufám, že nejsem sama, kdo se takhle cítí. Možná je sám autor našeptávač, a jeho záměrem bylo, abychom si všichni Gavilu zamilovali. Taky doufám, že můj komentář není zmatený, jako částmi tento thriller a všichni, kdo z toho máme podobný šok, se brzy vzpamatujeme.

oleg
28.03.2023 4 z 5

Tady jsem se místy ztrácela,musela jsem se soustředit,jelikož děj byl velice nabitý ale stálo to za to,určitě vezmu další....

Cassidy.L
23.03.2023 3 z 5

Příběh mi ze začátku přišel plný napětí, poté přišly zvraty a pro mne nepochopitelný konec. V některých kapitolách jsem se ztrácela a nedávaly mi smysl. Myšlenka velmi dobrá, ale já se prokousávala ke konci každou kapitolou. Dočetla jsem, ale asi jen protože knihu málokdy odložím.

rodak
05.03.2023 5 z 5

Tolik děje a zvratů narváno v této detektivce.Já to čtu tak nějak napřeskáčku a nevadí.Tento díl řadím k nejlepším.Už mi chybí jen Hypotéza zla...

ArwenAragorn
24.02.2023 4 z 5

81%

Vrátila jsem se k Našeptávači podruhé, protože si chci přečíst další díly série. Je s podivem, že tentokrát mi závěr nevadil, přišel mi docela reálný (asi závisí na náladě) a knize bych dala klidně pět hvězdiček.
Doporučuji!

Makůvka
20.02.2023 5 z 5

Jelikož si chci přečíst další díly této série, tak jsem se k Našeptávači musela vrátit podruhé, protože anotace mi už vůbec nic neříkala. Během čtení jsem si začala vybavovat určité okamžiky děje, ale i tak jsem se musela hodně soustředit na složitý, místy až překombinovaný obsah. Ale určitě to knize neubralo na čtivosti a napínavosti. Konec byl pro mě hodně zamotaný a na jednu detektivku příliš zvratů najednou. Mě se to ale ve finále líbilo a jsem zvědavá, co přinese další díl.

wotana
19.02.2023 4 z 5

Eva398 přesně vystihla moje domněnky z knihy, ale jako celek za mě super. Jdu na další díl.

Eva398
15.01.2023 4 z 5

Že začátku byla kniha čtivá, mělo to napětí. Ale dále někdy po půlce jsem se i chvílemi ztrácela, začalo tam být moc jiných linií děje a to už bylo moc. Jakoby tam toho autor chtěl nacpat co nejvíce. A konec mě taky překvapil.