Winter

Winter https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291149/bmid_winter-KpX-291149.jpg 5 1128 257

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Winter , 2015

PetikLozik
14.04.2017 5 z 5

Konečně!!! Tahle knižní série byla prostě dokonalá. Když jsem po druhé hodině ráno dočetla poslední stránku, proběhlo mi hlavou: "A co teď se životem?" Po dlouhé době mě kniha vtáhla do děje natolik, až cítím spoluúčast na poražení Levany :D.

Jenom doufám, že se to nikdo nepokusí zfilmovat, protože by mi zničil všechny mé iluze. Já jsem si film v hlavě vytvořila sama. :P

PS: I love you Thorne ♥

girdi
10.04.2017 4 z 5

(SPOILER) Vyvrcholení pohádkové fantasy bylo příjemnou tečkou za touhle sérií. Tentokrát hodně akce, lásky a navíc i pár malých překvapení. SPOILER: Samozřejmě nechyběl šťastný konec a jako třešnička na dortu několik zajímavých paralel se součaným světovým děním. Spokojenost.

kasilka
03.04.2017 5 z 5

Úžasný závěr Měsíčních kronik! Když jsem viděla kolik má kniha stránek, tak jsem si říkala, že to budu číst měsíc, ale opak byl pravdou :)
SPOILER - jen mě trochu mrzí, co se na konci stalo s Vlkem :(

Damonka18
31.03.2017 5 z 5

Úžasný závěr. Přiznám se že jsem se dost bála, že někdo z hlavních hrdinů umře. Nestalo se!! Pecka na konec. Nechtěla jsem za boha dojít na konec! Na tuhle sérii nikdy nezapomenu. Žili štastně, až......do konce svých dnů! :3

mikes123
30.03.2017 2 z 5

Poslední díl zbytečně roztahaný. Zbytečně moc zvratů a zpáteček - asi je autorka palcená od počtu slov. První 3 díly měly lepší spád.

Shinju
24.03.2017 5 z 5

:) Nemám slov. Ale tahle knižní série se pro mě stala srdeční záležitostí.
A jsem moc ráda, že jsem si koupila i relaxační omalovánky, protože se díky nim mohu opět vracet do děje.

E.lisabeth
24.03.2017 5 z 5

Tak to je už můj druhý konec světa za posledních deset dní (první byl konec seriálu :D). Co mi to děláte?
Ke knize - některé pasáže mi přišli zbytečně protahované, ale na celkový dojem to nemělo vliv. Rozhodně to není odpočinková kniha, jako předchozí díly, které se věnovali hlavně převyprávění konkrétní pohádky. Tento díl je plný dějových zvratů a očekávání. Přesto se i zde našlo pár stránek zameřených na daný příběh.
Ale bylo toho málo, poslední věta knihy, mě absolutně neuspokojila:).

Celá serie bude mít čestné místo v knihovně.

RosaRoses
19.03.2017 5 z 5

Celá tahle série mě bavila, byla v ní láska, akce, vtip (Thorne), trochu té krve a přátelství.
Winter představovala příjemné propojení všech předešlých dílů, přesto tenhle díl byl asi nejslabší z celé série. Nevadilo mi distopické vedení měsíce, ale vadilo mi že se strašně podobalo hangry games. Celé to do sebe ale nějakým způsobem zapadlo a vytvořilo to knížku hodnou 5*.

Dragita
17.03.2017 5 z 5

Skvělý závěr série. Mrzí mě, že už je konec, natolik jsem si hrdiny oblíbila. Bylo to napínavé až do konce a autorka umí tnout do živého :)

clever.potheat
17.03.2017 2 z 5

Asi nejslabší díl z celé série. Nebál bych se použít ani slovo sračka.

maruschka
13.03.2017 5 z 5

Velká spokojenost. Důkaz, že lze napsat čtivou YA fantasy bez hromady trapných klišé. Celá série je návíc takovým roztomilým úvodem do feminismu (Vlk a ostatní kluci jsou super, ale co si budeme povídat, tohle je večírek v holčičí režii). Jen dvě připomínky - jedna ke komentujícím: proboha, fakt je tak těžké použít slovo SPOILER? Třeba takhle: SPOILER!!! I zmínka o tom, že se některé z hlavních postav stane něco fatálního, dokáže narušit zážitek ze čtení. KONEC SPOILERU Druhá: po předchozích dílech, kdy jsem si libovala, že na české poměry se v knihách vyskytuje poměrně málo chyb, se české vydání Winter nedá označit jinak než jako velká ostuda (překladatelek, redaktora, korektora - takže nakladatele). Z těch chyb mě doslova bolely oči. Pevně doufám, že dotisk bude v lepší "formě" - ráda investuju znovu, jen abych si opětovné čtení (na které se už teď moc těším) užila bez tiku v pravém oku.

xxiixxi
13.03.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, Winter byla jako postava zajímavá, ale zároveň trochu rozčilující. Děj byl někdy trochu natahovaný a revoluce se nakonec povedla spíš kvůli sérii náhod, ale líbilo se mi, že jsme se konečně mohli pořádně podívat na Měsíc, a jak do sebe další věci konečně zapadaly. Chvílemi to bylo vcelku i brutální, ale to je dobře, všechno nemusí být plné cukrové vaty.

soltera
01.03.2017 5 z 5

Výborná sci-fi séria treba si to prečítať. Páčilo sa mi to. Veľmi. Všetky 4 diely rovnako. Teším sa na 4.5 diel.

SissiBavorská
24.02.2017

Moc se mi to líbilo.četla jsem bez přestání ,rodiče říkali že bych měla spomalit ale já jsem četla bez přestání . Přečetla jsem tou knížku za 3 dny . Ostatní říkali že jsem blázen a že ta knížka je na hovno. Ale já se přesvědčila že to není pravda
Dávám tomu 100 %

Karoli282
21.02.2017 5 z 5

Dokonalá kniha...úžasné postavy, skvělá zápletka. Na tenhle díl jsem čekala dva roky a čekání se vyplatilo. Znova jsem si přečetla celou sérii, četla jsem skoro bez přestávky . Nemohla jsem knihy odložit a nakonec jsem to vše za 4 dny stihla. Nejvíce jsem si oblíbila Vlka a nakonec i Jacina.

Efeméra
17.02.2017 5 z 5

Málokdy zažiju ten pocit, kdy mě knížka chytí a já musím prostě číst dál, ať se děje, co se děje. A to se mi právě u Winter stalo. Jak už tady bylo snad tisíckrát řečeno, jedná se o výborné zakončení celé série. Moc se mi líbilo, jak byly všechny postavy své a propracované, člověk by dokázal poznat, o koho se jedná, jen podle jeho chování. Za to má u mě autorka velké uznání. V knize bylo opravdu hodně bezvýchodných situací. V takových chvílích mě však vždycky uklidňovalo sebejisté chování postav, které si z toho nedělaly nijak velkou hlavu (například opuštění Cress po příletu na Měsíc, zajetí Cinder, Winteřino a Scarletino onemocnění). V takových chvílích mohla autorka klidně víc napínat a postavám dodat trochu víc strachu nad jejich vlastním osudem. Všechny charaktery jsem si přesto moc oblíbila a za mě jsou Měsíční kroniky jedna z nejlepších sérií, které jsem kdy přečetla.

Dym
17.02.2017 5 z 5

Opět úžasná knížka,kterou vřele doporučuji.

Kiwi24
17.02.2017 5 z 5

Úúúúžasné zakončení série!!! Jen bylo občas trochu těžší sledovat děj očima asi 11 postav... Ale určitě 5 zasloužených hvězdiček!!

maca1245
16.02.2017 5 z 5

Nemám slov!!!!
Celá tato série je prostě bombastická. Po dočtení jsem si dal dva dny abych sem napsal něco kloudného, ale to prostě nejde. Pokud si to nepřečtete nezažijete

Schullerka
15.02.2017 5 z 5

Číst jakoukoliv knihu z Měsíčních kronik je prostě slast a Winter nebyla výjimkou. Po dočtení mám chuť začít hned od začátku. Čekají tu na mě ale Hvězdy nad hlavou.

Konečný díl série, kde se všechno uzavře. Neměla jsem vůbec pocit, že tomu něco chybí, že je někde díra, kterou autorka zapomněla zaplnit. Přišlo mi to prostě dokonalé (nepochybuji, že i po dalším čtení tenhle pocit zůstane). Když si vzpomenu, jak jsem si po přečtení anotace na Cinder myslela, že to prostě nemůže fungovat a že to bude nehorázná kravina, přijde mi to hrozně vtipné. Nakonec jsem si tuhle sérii hned po první knize zamilovala a pak jen víc a víc.

Ale nechci tu hodnotit jen celou sérii. Winter byla skvělá kniha. Nejvíce mě bavilo to, že se po celou dobu ta parta rozdělovala na skupiny, dvojice a jednotlivce a vlastně se pořád nemohli sejít všichni najednou. Furt přemýšlet, kdo kde je a s kým. :D Každá postava má svůj vlastní charakter. Každý tam má prostě něco do sebe a až na pár výjimek se nenašel nikdo koho bych úplně nesnášela.

Když to tak po sobě čtu, asi bych neměla psát komentáře hned po dočtení knihy. Nedokážu se moc dobře vyjádřit. :D Ale myslím, že každý, kdo to čte pochopil, že se mi Winter a celé Měsíční kroniky vážně líbily. :D :)

roboti kouzla láska princezny kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984