Uchvatitel duší

Uchvatitel duší https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504518/bmid_uchvatitel-dusi-DdD-504518.jpg 4 173 35

Mercedes Thompsonová série

< 13. díl

Upír Wulfe zmizel. Někteří by to asi nepovažovali za velkou ztrátu, jelikož je smrtelně nebezpečný, s největší pravděpodobností šílený a právě teď považuje za vrchol „zábavy“ šmírování mojí maličkosti. Jenže po varování, že by jeho zmizení mohlo zničit pečlivě vybudovanou síť aliancí, která má zajistit bezpečí naší smečce, mému druhovi, mně nezbývá, než Wulfeho najít – a doufat, že je stále naživu. No, tak naživu, jak jenom upír může být. Nepohřešuje se však jenom Wulfe. A navíc začínají umírat lidé. Že by se do Tri-Cities vrátil Žnec a sklízí duše svým prokletým srpem? Anebo je to jen postava z béčkového hororu a naším skutečným nepřítelem je někdo dočista jiný? Čím dál se po Wulfeho stopě vydávám, tím pokroucenější – a temnější – ta pěšina je. Musím zjistit, co se děje, aby další mrtvolou nebyla ta má.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Soul Taken , 2022

martina1199
13.01.2023 4 z 5

Bavila jsem se moc dobře :-) Všechny moje oblíbené postavy, nová velmi zajímavá odhalení, docela brutální zápletka a slušná dávka kojotího chaosu :-) Ovšem pokud autorka doufala, že mě/nás s odhalením toho, kdo je Žnec, tak to jí nevyšlo. Přišlo mi docela očividné, kdo by to mohl být. Rozhodně dříve, než to v příběhu odhalila. Ale bylo to fajn a těším se na další :-)

*Pájuše*
08.01.2023 4 z 5

Uchvatitel duší byl vcelku zdařilá kniha. Trošku mi zde ale přišlo, že autorka z minulého dílu převzala pár podobných námětů a strčila je sem. Ne že by autorka vykrádala sama sebe, jen... já nevím, nemělo to takové grády, jak jsem si myslela, že to mít bude. Kdyby mi navíc někdo řekla, že vrahem je postava z béčkového hororu, tuhle knihu bych do ruky nevzala. Ale protože je to PB, vrhla jsem se do toho po hlavě. Přesto všechno je kniha poutavá, čtivá a napínavá. Díly s Mercy a Adamem mám neskutečně ráda. Baví mě jejich škorpení, to, jak od prvního dílu oba dva vyspěli a i to, že jsou postavami, na které může být autorka právem hrdá.

Kačí137
03.01.2023 5 z 5

A stejně mě to stále baví. Knížku jsem koupila už v předprodeji. Je to jediná série, kterou ještě kupuji v knižním vydání. Co ta Briggsová všechno nevymyslí. Přečteno hned dvakrát, abych si to užila.

Lethania
01.01.2023 4 z 5

Nejsem zklamaná, ale ani vyloženě nadšená. Přijde mi jako kdyby paní spisovatelce došly nápady, jakoby už nevěděla, kam sérii o Mercedes posunout dál tím správným směrem. Chybělo mi větší množství akce a celkově mi to přišlo lehce zmatečné.
Nechápejte mě špatně, jsem ráda za jakékoliv pokračování, protože, přiznejme si to na rovinu, série o Mercedes, Adamovi a celé smečce a jejich spojenců, je prostě a jednoznačně boží. Ať už Patricia napíše cokoliv, budu za to ráda.
Takže se už nemůžu dočkat pokračování, kdy se ke konci knihy objevilo pár překvapení, tak uvidíme, kam se příběh dál posune. Snad se dalším dílem zažehne nová jiskra, která probudí v nás čtenářích ještě lepší čtenářský požitek.

luculi
26.12.2022 3 z 5

Už u poslední Alfy a Omegy jsem si říkala, že autorce očividně dochází dech. A ano tady tomu není jinak. Z počátku byla série nadupaná a hltala jsem každou stránku. Jenže s přibývajícími díly tato intenzita a dokonalost někam vymizela.

Tentokrát se počet stránek vyšplhal mnohem výše, než bylo zpočátku zvykem. A akce a pořádné dění se koná na pouhých padesáti z nich. Většina textu je tedy jen takové kecání a zdržování, myšlenkové pochody a dedukce podobné Sherlocku Holmesovi. Jenže to moc nefunguje a tak je to po většinu doby docela nuda.

Veškeré postupné odhalování pachatele a návaznosti k tomu mi ne vždycky přišly logické nebo jejich vysvětlení dostačující. Často jsem tápala ve tmě, protože jsem nechápala, jak Mercy k danému závěru vlastně přišla. Poznávání záporáka se měnilo z minuty na minutu a přeskakovalo na další osoby. A pořád se jen tlachalo. Bez více akce to bohužel nebyla zábava.

Jak už jsem řekla, autorka by obě série měla pomalu ukončit. Nějak nezvládá udržet počáteční úroveň a navíc postavy se ve svém vývoji poněkud zasekly. Chtělo by to něco čerstvého, co by čtenáře zase vtáhlo. Tu správou jiskru. Jinak je to prostě vata o ničem...

kolacky
23.12.2022 5 z 5

Kdyby jen Wulfe, ale problémy má kdekdo, a odskáče to zase Mercy. Ještěže je tak dobrá, ještěže má přátele.

KájaKoxík
12.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Jupíí nová kniha od Briggs vždycky potěší. I když se přiznám narovinu, mám raději knihy z druhé série o Anně a Charlesovi.

Tady opět navazujeme přesně tam, kde skončila kniha předchozí. Dozvíme se proč vlastně Wulfe tak špehoval Mercy. Zjistíme více o minulosti jak jeho, tak Stefana a Marsílie. Dozvíme se, jak přesně jsou vázáni na Bonaratu z doby svého vzniku.

V politické hře o nadvládu nad městy, někdo nastrčí na smečku umírání nižších stvoření s mocí. Je na Mercy a Adamovi, aby na to přišli dříve, než jim to zlomí vaz. Ani podivné varování/úkol od Marsílie zprvu nic nepřinese. Jak už název knihy dává tušit, čeká nás nový mocný artefakt Uchvatitel duší. Překvapivě celá řada stvoření (Larry, Pod Kopcem i další) nechtějí, aby padl do rukou Zeemu. A Mercy tak nezbude, než začít uzavírat dohody s fae.

Úplně nechápu částečně negativní komentáře dole. Kniha splnila mé očekávání a dávám tedy 5 z 5.

Nad rámec děje v knize autorka zase nadhodí udičku na další příběh. Proč Samuel už není v Africe a je možné, že se vrátil domů do Aspen Creek? Na to si budeme muset zase počkat.

zazvorka
02.12.2022 5 z 5

Konečně! Říkám si vždy, když vyjde nový díl série. Takže spokojenost jako vždy. Přesto tentokrát jen horší pětka (či lepší čtyřka), protože hlavní zápletka z mého pohledu jaksi drhla, moc se mi nelíbila. Nicméně celkově jsem si čtení užila, těší mne, že nakladatelství sérii vydává a rovněž to, že knihy jsou kvalitně provedené. V poslední době řada novinek i velkých nakladatelství má špatnou vazbu a i materiál, použitý při výrobě knih, je nekvalitní, takže knihy utrpí šrámy i při šetrném zacházení. Což se naštěstí netýká Fantom Printu. Takže Uchvatitel duší je prima obsahem i vzhledem a kvalitou provedení. S potěšením zařazuji do knihovničky.

Janičta
01.12.2022 4 z 5

Mercy je jako vždy příjemná oddechovka. Otevřu a chci číst, číst a číst.
V tomto díle se dozvíme Sherwoodovu pravou identitu, ale na větší detaily si budeme muset počkat. Bylo jasné, že to bude nebezpečný chlápek, no tak proč ne zrovna takhle :) Navíc Mercy je zběhlá v soužití právě s takovými osobnostmi, takže se další potencionální potížista přímo nabízel.
Opět jsou tu staří známí a tentokrát potřebují zachránit místní upíři. Díky tomu se poodhalí minulost Wulfeho, Stefana a trochu i Marsilie.
Co bych vyčetla je že Briggs má opět námět, který by zaplnil dvě knihy a sfoukne to v jedné a celkem krátké knize. Díky tomu je děj svižný - to je určitě plus. Otázkou ovšem zůstává, co by mohla autorka s příběhem dokázala, kdyby měla více stránek a mohla to všechno více rozvést, někde se zastavit a proplétat nebo rozplétat linky...
Ostatní autoři jí musí závidět nápady, protože ona si vždy najde něco zajímavého. Takže pro mě je Briggs zatím stále sázka na jistotu

Lacie
29.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Minulý díl mě ani na opakované pokusy nenadchl, těšila jsem se tento – ale zase to není ono. Tentokrát mi to připadalo, jako by autorka už chtěla mít příběh za sebou, letí jako splašený, stanou se tu drsné a důležité věci, kromě Hardestyových získala Mercy nového, a řekla bych dokonce ještě horšího nepřítele, než jsou čarodějové H. – ale všechno projedeme rychlíkem a už je konečná, vystupovat.
Joel, Aiden, smečka, všichni… jsou tak nějak odstaveni na vedlejší kolej a ani situace kolem Sherwooda (konečně se dozvíme, že je to xxxxxx xxxxxx xxxxx) to nezachrání. A navíc je zlý (nebo aspoň není v pohodě) a ze Zeeho je lusknutím prstů nebezpečný dědek, nad kterým se i Mercy pozastavuje.
Jsem docela zklamaná stylem knihy, ze kterého se vytratila příjemnost, optimizmus, srdečnost, celková vřelost... láskyplnost… a že si Mercy a Adam pořád říkají „miluji tě“, to nic nezmění.
Přidám jedno plus, aby bylo jasné, že kniha není žádná nepodařená katastrofa – dozvíme se opravdu hodně o Wulfem, Stefanovi a něco i Marsilii.

Doplnění:
Dočetla jsem to pěkně za tepla ještě jednou a takhle napodruhé musím přidat, že mě Sherwood hrozně zklamal. Dokud trpěl ztrátou paměti, se všemi on i jeho vlk komunikovali, pomáhali Mercy a smečce, nejen na žádost, ale i sami od sebe. Jeho vlk nikdy problém neměl. Teď se člověk najednou upamatuje a všechno jde do kopru. Veškerá prohlášení o tom, že se vlk nebude schopen podřídit... to jsou kecy, vlk je pořád stejný a nikdy mu to nevadilo. Z toho mi plyne, že je člověk Sherwood sebestředný namachrovaný pako a všechno, co jsem na něm měla ráda, je teď úplně naopak :(

Turante
25.11.2022 5 z 5

Zase úžasný příběh ze světa Mercy, byl trochu rozvláčný, zamotaný a dost odkazoval ba minulý díl (který už si moc nepamatuju). Ale Mercy je pro mě prostě top! Teď by to pro změnu chtělo další díl ze série Alfa a Omega prosím!

terari95
25.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Tento díl byl za mě jeden ze slabších a spolu se Zkříženými hnáty a Spálenou mrazem ho budu řadit na konec svého žebříčku oblíbenosti knih od autorky i tak si až na pár drobností autorka drží svou úroveň. Ano stejně jako ostatní jsem čekala, že Sherwood se bude řešit trochu více a budeme mit možnost o něm i více zjistit a bude větší součástí děje. Doufám, že nás tímto autorka jen chtěla návnadit a dočkáme se pořádného odhaleni a vysvětlení v dalším dílu.
Jinak se mi velmi líbilo, že Mercy a Adam byli hned Samuelova druhá volba ikdyž, v současné situaci by pro ně bylo starat se o malé dítě dost obtížné.
Nevim jak přesně vyjádřit co mi na knize nejvíce vadilo/chybělo asi to, že převážně se tam opravdu moc nedělo, buď prohledavali prázdné domy a honili se za ničím, nebo jen dumali. Ani Adamova nabídka Tonymu nebyla vyřešena. Několik postav ma nějaký problém ale nevěří se s ním nikomu (Warren) a misto toho dělá umělé dusno, kvůli něčemu úplně "banálnímu". Ano pípání je otravné ale máš kámošku automechanika rychle řešení je na světě. Jako vtipná vlozka na konec knihy dobrá, ale uprostred knihy docela zbytečná.
Ještě jedna věc mi v knize vadila a to v překladu. Za všech dvanáct předchozích knih byla HOSPŮDKA/HOSPODA U strýčka Mikea. Teď ve 13.knize je to najednou PUB u strýčka Mikea. Pardon, vím že je to maličkost, ale pro me to bylo jako pěst na oko,když je něco takového po 12ti knihách změněno.
Z těchto důvodů odebírám jednu hvězdičku.

johana3160
24.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Pokudim se co nejmene spoilerovat, ale naznaky budou…
Tento dil nebyl z nejlepsich. Spise naopak jeden ze slabsich, hlavnr prvni pulka byla takova hodne okecavaci a nic nerikajici… Kdyz to rozdelim do linek, reseni Sherwoodovy identity bylo odflinknute a informace “hozena” po telefonu: “Nevim jestli ti to muzu rict…. Ale je to…” Bylo to jak facka… prekvapive a velmi neuspokojive. Cele reseni tohoto “problemu”, bylo neuspokojive… zvlast kdyz budem cekat dalsi cca dva roky na dalsi dil…
Co se tyce linky Uchvatitele, bylo to ze zacatku takove nijake a pak se najednou clovek dozvedel hromadu informaci o Uchvatiteli, o upirech a hlavne o Wolfovi a to bylo super, jenze cele to bylo ukonceno nahle s tak nejak nedokoncene, zase… a Stefanovo varovani bylo v podstate nadbytecne uplne, protoze tak blba Mercy neni, aby se nebala..
Myslim, ze tentokrat by se dalo rici, ze me autorka zklamala… nejvic mi tam chybel asi nejaky posun u hlavnich postav…. Mercy a Adam, Jess, Tad a Zee jsou na to furt stejne a nikam se neposunuli. Upiri dostali na budku, ale vlastne nevime, co s nimi bude dal a tim padem se vlastne “nic” nestalo… trosku me to zacina stvat…

kokrokr
24.11.2022 3 z 5

Knihu považuji za zatím nejslabší díl celé série. Děj tu prakticky žádný není, pouze jedna akce na začátku knihy a další až na konci. Mercedes pořád o něčem jen přemýšlí a spekuluje a místo akce se tu jen žvaní. Dozvíme se sice pár nových informací, ale v závěru je autorka stejně znovu probere. Škoda, tohle se nepovedlo, je to jen průměrný počin.

gabriela9668
23.11.2022 5 z 5

Je pro mne fascinující, že i přes počet dílů této série. Mi každý další přijde čtivý a nemůžu se dočkat pokračování. Že jsem vždy mile překvapena. Nechci prozrazovat dej. Tolik mých oblíbených postav aspoň na chvilku pohromadě v jedné knize. Nečekaně odhalení identity, na to jsem si nevsadila. Sice některé věci byly rychle "vyřešené", ale to autorce odpouštím. Přišlo mi, že dej byl tak na dvě knihy. Takže to nemohla rozvést dostatečně dle mých představ, ale šlo o okrajovější věci. Nechám se překvapit dalším dílem.