Memento

Memento https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136721/bmid_memento-F9p-136721.jpg 4 3666 444

Příběh narkomana podle skutečné události. Kniha začíná hned zpočátku poměrně tragicky. Michal Otava se ocitá ne pokraji smrti. Tentokrát má štěstí,najde ho kolemjdoucí muž a zavolá sanitku. Touto úvodní pasáží se vlastně jen roztáčí bludný kruh drogové závislosti. Začíná vzpomínat, a tak se dovzíme něco o jeho minulosti.

koubin007
30.11.-0001 4 z 5

Knížka je to pěkná, ale je to spíš taková pohádka o červené karkulce...ponaučení - nechoďte holčičky samy do lesa, sežere vás vlk...jinými slovy: "bububu drogy jsou smrt a nic víc". Já to neobhajuju, ale spousta lidí může nabýt dojmu, že tohle z lidí udělají drogy. Já mám na to jiný názor. Takhle dopadnou jenom slaboši a chudáci, protože jenom takoví lidi se můžou opravdu stát závislýma (na čemkoliv) v takové míře. Co může mít v hlavě kluk, kterej si do zhnisaný žíly cpe to svinstvo. To přece nemůžou být normální lidi. Oni prostě nepřemýšlí co bude za rok za dva za deset let. Nejsou toho totiž schopni. Stejný typ lidí nechá udusit vlastní dítě (kojence)zvratkama zatímco si vedle chlastá s kamarády.Stejně jako někdo je příležitostný kuřák a kouří celý život 2 cigarety denně a někdo je magor a hulí 3 krabky. Nikoho neobhajuju, ale taky se nikoho nezastávám. Ti lidi, kteří do toho spadnou si za to více-méně můžou sami. Kdyby nesáhli po droze, ale po alkoholu, tak by se z nich pravděpodobně stali alkoholici.
Radku, ale memento je to pěkné. Doporučuji zavést jako povinnou četbu na základních školách.

Li@
30.11.-0001 3 z 5

Přečetla jsem ji za den. Drogová problematika mě zajímá a už jen díky této knížce bych drogy nikdy nezkusila. Dokonalé. Retrospektivní vyprávění mi vůbec nevadilo.

pe3czech
30.11.-0001 4 z 5

kdybych si měl troufnout porovnat s Dětmi ze stanice ZOO, musím na hodnocení šetřit, protože i když je to povedená kniha, kterou si John tak trošku rozhněval kamarády, kteří mu vypovídali své osudy, za hlounkou Dětí zaostává.. v kategorii Československá předrevoluční práce na téma drogy by to ale bylo určitě na Oskara(!)

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Když jsem knížku dočetla, měla jsem hodně o čem přemýšlet. Dokonale se zde ukazuje, jak člověk s drogami totálně propásne život. Vlastně u narkoman už se ani nedá mluvit o životě. Knížka je velmi realistická a myslím že stojí za to si ji přečíst. Je velmi poučná a i když se o feťácích mluví všude docela často a vím, že kolem nás jsou a budou, nikdy jsem si vlastně pořádně neuvědomila, že oni vlastně nemají jiné zájmy a nedokážou mluvit o ničem jiném, než o droze. Což je velmi smutné...