Jak jsem viděl Ameriku

Novinářsky široký obraz Ameriky v celé její strhující monumentalitě, ale i složitosti a rozpornosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31861/jak-jsem-videl-ameriku-31861.jpg 3.342
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Ex libris

Szevcza
28.07.2017

Asi jsem exot, ale přečetla jsem knihu jedním dechem.. Trochu jiná Amerika, než je nám většinou prezentována myslím. Každá doba a země má to svoje...

hana1984
08.06.2016

I pro mě kniha docela o ničem,čekala jsem víc.

Filatov
31.05.2014

Souhlas s kika 13. Jen dodám, že mě takhle kniha vůbec nenadchla. Pořád jenom schéma: jedno město - rozhovory s vedoucími institucí - AIDS v onom městě - přesun jinam - popis města - rozhovory s vedoucími institucí ve městě - AIDS v onom městě - cesta do dalšího města atd. atd...

kika 13
03.02.2013

Pohled autora a možnosti poznat Ameriku tak o tom je tato knížka.

WEIL
12.08.2011

Radek John byl vyslán před revolucí redakcí Mladého světa na zkušenou po USA.
Mezitím zde probíhala revoluce, a on psal jak do tamních novin, tak i přepisoval své zážitky z USA neb duch doby se měnil, schvalování a cenzura padla, takže přišel rychle na trh s první otevřenou výpovědí o životě USA, a kniha se proto prodávala docela dobře.
Ale bylo dost takových, co se na něho tehdy dívaly skrz prsty, protože vycestoval za socialistické peníze, a rychle shrábl ty kapitalistické.
Nebyl v tomhle jako novinář a trochu i umělec sám, na koho se upírala pozornost a kteří lidem vadili, že se měli dříve dobře, a za nového režimu se mají mít taky dobře?

Kniha není nijak pozoruhodná, jde jen o rychle napsaný text, a v dnešní době je už zcela anachronická.

Radek John

Radek John