Memento

Příběh narkomana podle skutečné události.
Kniha začíná hned zpočátku poměrně tragicky. Michal Otava se ocitá ne pokraji smrti. Tentokrát má štěstí,najde ho kolemjdoucí muž a zavolá sanitku. Touto úvodní pasáží se vlastně jen roztáčí bludný kruh drogové závislosti. Začíná vzpomínat, a tak se dovzíme něco o jeho minulosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136721/big_memento-F9p-136721.jpg 4.23404

Kniha Memento

LisaBella

Říkám to všem a říkám to stále a pořád dokola - většina knih by se prostě měla číst jen jednou. Obvykle se totiž stane, že vzpomínky, které na pocit z knihy máte, dalece předčí její obsah...

pavel9410

Cetl jsem kdysi a ted znovu. Krome par detailu v tom nehraji roli zadne socialisticke realie. Podarilo se vytvorit pribeh, ktery se smutne opakuje i v soucasnosti. Podobne jako film Katka od Trestikove tu neni zivot fetaka nijak idealizovany. Proste sesup dolu, s obcasnymi zachvevy, kdy to muze vypadat na zachranu.

MistrReziel

Tuhle knihu by si měli přečíst všichni puberťáci, jenž berou drogy jako srandu.
Mňamka.

smardice

Jedna z prvních knih s touto tématikou vydaná před více než 30 lety. Zaujala mě již tenkrát a moc se mi teď líbil i přednes audioknihy. Opravdu závažné téma, které nic neztrácí na své aktuálnosti, ba právě naopak. Velmi silný, emotivní a smutný příběh.

Kabuky

Čte se samo.

Azu84

Do této knihy jsem se pustila, protože jsem ji měla v povinné maturitní četbě. Ze začátku se to trochu táhlo, ale od poloviny knihy ten děj měl velký spád. Kniha mě velice překvapila a doporučila bych ji každému v mladším věku. :-)

icezero

(+ SPOILER) Smutný příběh, který nejspíš v malých modifikacích popisuje život nejedné závislosti. Tady jsou to drogy, které poněkud změnily život hlavního hrdiny. Z nekonečné spirály pak uz asi neni úniku.
I když socialistické zdravotnictví tvrdilo, že si s každou závislosti dokáže poradit. Ve skutečnosti, ale často léčebny jen měnily jednu závislost na druhou. Sám znám vyléčeného alkoholika, kterého převedli z alkoholu na kávu...
Mimochodem, kdysi dávno ještě na střední škole jsem se účastnil debaty s autorem a ten prozradil, že Michal se nakonec ze zavislosti narozdíl od knihy dostal. Matka mu zajistila praci pomocné sily v kuchyni na jedné z krkonošských horských boud. Jenže cestou k boudě jej zastihla bouřka a na mýtině kterou přecházel, do něj uhodil blesk (ale jestli je to pravda to netuším)

Aileena

Tuhle knihu bych zařadila jako povinnou četbu pro druhý stupeň ZŠ. Věřím, že by její četba měla větší smysl, než mnoho jiných, uznávaných, ale zastaralých děl.
Posloucháno jako audio načtené Richardem Krajčem, a i když ho mnoho lidí nemusí, v tomto případě tleskám, za jeho výkon a přidávám za něj minimálně půl, ne-li celou hvězdičku.