Memento

Příběh narkomana podle skutečné události.
Kniha začíná hned zpočátku poměrně tragicky. Michal Otava se ocitá ne pokraji smrti. Tentokrát má štěstí,najde ho kolemjdoucí muž a zavolá sanitku. Touto úvodní pasáží se vlastně jen roztáčí bludný kruh drogové závislosti. Začíná vzpomínat, a tak se dovzíme něco o jeho minulosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136721/memento-F9p-136721.jpg 4.23224
Romány, Literatura česká
Vydáno, Iris

Kniha Memento

Pippi

Kniha musela byt v době vydání velmi šokující a za přečtení stojí i dnes. Psala jsem o ní maturitní písemku z češtiny :)

rest

Jsem rád, že jsem toto dílo měl na seznamu povinné četby. Bylo to poutavé a za sebe můžu říct, že i poučné čtení. Navíc díky této knize jsem si přečetl - My děti ze stanice ZOO (dle mého názoru o dost lepší) neboť mě tématika drog zaujala. Obě knihy doporučuji

veronika_m

Za mě velmi dobře napsané a krutý výlet do života / hlavy / myšlení / pocitů feťáka. A jak málo stačí, aby se člověk dostal na šikmou plošinu. Reálie jsou samozřejmě v dnešní době retro, ale princip cesty k závislosti nadčasový. No možná by to dnes bylo ještě jednodušší.

dominator23

uprimne nic moc cekala jsem vic :( nečetlo se to moc dobře autor hodně skáče a já pak moc nevím kde jsme:/

boxas

Ve své době to byla pecka. A čte se dobře i teď.

itsnotgab

Ačkoliv knih s drogovou tématikou existuje nespočet, jen málo z nich se kvalitou přibližuje Mementu. Michal, který nás provází svým životem a snaží se nám přiblížit mysl feťáka, je postava, která vám dozajista přiroste k srdci.

MichaelaPersen

Precetla jsem ji jiz trikrat. Skvela kniha, mohu vsem doporucit.

hell8939

tuhle knížku a Michala mam moc v srdci, když mam něakou depresivní epizodu sáhnu po ní, půjčovala jsem ji každýmu člověku kterýho mam ráda a s jednim jsme v ní drtili trávu, moc mě baví příběhy z týdle doby těsně před přidání pervitinu na seznam zakázanejch látek (doporučuju i dokument Piko z roku 2010), furt se mi chce brečet když si vzpomenu na konec, mam tam hodně částí podtrhanejch tužkou a prostě aaaaaaa jedna z nejmilejších