Memento

Memento https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136721/bmid_memento-F9p-136721.jpg 4 3671 444

Příběh narkomana podle skutečné události. Kniha začíná hned zpočátku poměrně tragicky. Michal Otava se ocitá ne pokraji smrti. Tentokrát má štěstí,najde ho kolemjdoucí muž a zavolá sanitku. Touto úvodní pasáží se vlastně jen roztáčí bludný kruh drogové závislosti. Začíná vzpomínat, a tak se dovzíme něco o jeho minulosti.

Kikušák
11.06.2012 4 z 5

Od téhle knížky jsem určitě čekala více, ale není zas tak špatná.

Horxus
01.06.2012 3 z 5

Což o to, téma to zajímavé je, ale komu se chce číst 300 stran o feťákovi co se snaží sehnat dávku? Jedna z mála knih, kterou jsem nedotahla do konce.

Alca007
22.04.2012 5 z 5

mám tuhle tématiku ráda.
Knížka se mi líbila - je to drsné čtení, ale čtivé.

I.H.
18.04.2012 5 z 5

Na začátku si tak knížka hledá žílu. Nespěchat. Klid. Pak se do ní krásně napíchne. Oblouznit a uchlácholit. Všechno určitě dobře skončí, protože bez "věcí" to zmákneme taky. Dokážeme přestat, kdykoliv budeme chtít. Ale jak se příběh zapichuje znova a znova a některé žíly jsou už rozpíchané a zpoza euforie a velké lásky vystrkuje růžky ta sviňská smrt, už není cesty zpátky. Tempo. Emoce. Zrada. A poslední stránka bude, možná, vykoupením... Neskutečně strhující dílo, z totálně šedé zóny osmdesátkového Československa s naprosto nadčasovým příběhem.!

Dobby
17.04.2012 3 z 5

další z hrozných příběhů o narkomanech.lepší mi však přišla kniha: my děti ze stanice ZOO, ale je hodně dlouho, co jsem tyto knížky četla, ale příběh vás hodně zasáhne a uděláte si obrázek a odpudí vás od braní drog

Kapik
09.04.2012 4 z 5

Tuto knihu bych dával dětem číst povinně (spolu s My děti ze stanice Zoo a filmem Requiem for a dream). Minimálně já díky ní nebudu nikdy fetovat.

Calzedonka
18.02.2012 4 z 5

Na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu. Knihy s touhle tématikou opravdu moc nemusím, tak co mě to tenkrát popadlo abych si ji na tom veletrhu knih koupila? Nejspíš z čiré zvědavosti, ale nelituji toho, ba naopak! Zcela doporučuju.

Mikiem
15.02.2012 5 z 5

je to moje nej kniha získala jsem ji zdarma jako vyřazenou v knihovně a nikam ji už nedám i když jsem ji četla,mám ji ráda,ale jako oni v té knize bych nechtěla dopadnout!

Renava
14.02.2012 5 z 5

V mojom školskom veku, keď som sa dostala k Mementu, mi to pripadalo trochu ako science fiction, lebo pojem drogy nám bol vtedy ešte dosť vzdialený. No časy sa menia (bohužiaľ) a možno ani sám Radek John keď ju písal netušil, že posolstvo tejto knihy bude aktuálne aj o 20-30- xx rokov, bohužiaľ s oveľa väčším akcentom na výraz memento.

Renik
26.01.2012 5 z 5

Jak už se tady píše je to i uvědomnění toho, že né každý má k drogám racionální postoj. Je tu však vykresleno jak nebezbečné jsou drogy a hlavně tedy jejich zneužití a také na postavách, jak je snadné propadnout narkomanii, která má často hrůzné následky.

Jingle
15.01.2012 4 z 5

Knížku jsem četla před lety, už je to dlouhá doba, takže hodnotím na základě toho, jak na ni po té dlouhé době vzpomínám. Tehdy ve mně zanechala dojem, snad jako dobře sepsané svědectví, které někomu blíž ukázalo svět narkomanů, o němž tehdy neměl moc bližšího zdání. Dnešním dětem už tak překvapivě znít nebude, když je příběhů, přednášek a podobných knih a filmů všude dost, přesto bych ji zařadila mezi povinnou četbu ZŠ (i když ona už v ní dost možná je).

Rawen616
31.12.2011 4 z 5

Johna sice nemusim ale tohle je i na dobu vzniku dodnes celkem působivé a čtivé. Ideální pro puberťáky. Ovšem nečekám, že po přečtení to někoho vyděsí natolik aby drogu nevzal. Kdo je blbej a chce to zkusit, tak to stejně zkusí.

Otakara
15.11.2011 4 z 5

Líbilo se mi to.... Ale vzhledem k tomu, že nesnášim drogy a feťáky, mně soucit určitých lidí otravoval...

bedy
24.10.2011

Pokud alespoň jednomu člověku tahle kniha pomůže tak opravdu za to stojí. Moc se mi líbila.

netty.vanity
21.10.2011 2 z 5

Mě to nic moc nedalo.. naprosto nesrovnatelné s My děti ze stanice ZOO.

Tuffy
16.10.2011 4 z 5

V průběhu čtení knížky jsem si říkala, jaké dám hodnocení. Dost jsem uvažovala o třech hvězdičkách, protože mě v půlce knihy začínala ta monotónnost unavovat. Zachránil to konec.
Moc mi nesedlo psaní R. Johna a není to díky retrospektivnosti, ta mi naopak vůbec nevadila. Možná až příliš časté větné ekvivalenty a otázky. I když My děti ze stanice ZOO je také jenom koloběh drog, přijde mi, že to bylo odvyprávěné záživněji a lépe se mi to četlo. Ovšem nelze tyto dvě knihy srovnávat. Každá je poněkud jiný šálek kávy.
Ale i tak bych knížku doporučila ostatním, je to zajímavé čtení a pořád mi zůstává hlava stát, jak do toho někdo může zabřednout až takhle hluboko.

ELKA.
11.10.2011 5 z 5

Jednoduše: Výborná knížka..

Oter
03.10.2011 1 z 5

Kniha plná poučení, varování a dobrých rad, ale ne můj šálek kávy.

lukasresl
16.09.2011 1 z 5

Proč je v této knize skoro každá druhá věta otázka?

Náhodář
03.09.2011 4 z 5

Působivý příběh, úžasně vylíčené stavy. Krásná kniha o drogách.