Meč osudu

Meč osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30397/bmid_mec-osudu-s73-30397.jpg 5 4945 467

Zaklínač série

Sedm příběhů zaklínače Geralta. Meč osudu je několikátou povídkovou sbírkou o Geraltovi, trubadúrovi Marigoldovi čarodějce a Yennefer, kde se jejich osudy všemožně kříží a rozpojují, aby se nakonec všichni opět setkali. Hlavním hrdinou tvorby Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro své zaměstnání. Nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem, a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak mnoho jejich atributů je převzatých ze současnosti. (Dotisk tohoto vydání proběhl v roce 2008.)... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Miecz przeznaczenia , 1992

Hobitka
08.03.2021 5 z 5

Tyto povídky mi neskutečně sedly. Meč osudu se mi líbí ještě více než první svazek.
Jsem velice zvědavá na pokračování :)

Ticiana
05.03.2021 5 z 5

Skvele. Mam sice v prectenych, ale posledni povidku si prece jen necham na konec cely sagy. Geraltuv humor je skvely, ale jeho popirani je nekdy az do nebe volajici. Zminka o Visenne mi prece jen potvrdila, co jsem si myslela. A teed dal cist, protoze to nejde odlozit.

Kamcatak
03.03.2021 4 z 5

Četla jsem v minulosti knihy "Meč osudu a Věčný oheň", které byly později vydány souhrnně jako toto vydání. Hodnotím 4,5* - což je průměr mých hodnocení těch dvou knih.

dontbullshitme
02.03.2021 3 z 5

Bavilo mě to a zároveň ne. Povídky se Ciri (kromě té svatební) se mi moc líbily a s radostí jsem je hltala, ostatní si popravdě moc nepamatuju, mám z nich jen dojem, že byly hrozně ukecané, často jsem si přála, aby už skončily. Na další díl se ovšem vrhnu, protože jsem přece jen zvědavá. :)

Hannibal92
24.02.2021 4 z 5

Pribeh Mec osudu a pribeh po meci osudu je super. Zbytek mi prisel horsi nez prvni kniha a trosku nuda. Jako celek ale urcite za precteni stoji. Tesim se na zbytek serie.

smazenaryba
19.02.2021 5 z 5

Skvelé. Čo som napísal pri prvom dieli, to platí aj tu. Príbehy sú však už o čosi vážnejšie, kus ponurejšie, hĺbavejšie a do kopy dávajú ucelenejší príbeh, ktorý jasne smeruje k románovej ságe. Márne pátram v mysli, či som čítal vo fantastike niečo, čo by ponúkalo tak širokú škálu emócií a zážitkov, čo bolo súčasné drsné aj jemné, vážne aj humorné, rozprávkové aj skutočné. Zaklínač je prosto iba jeden.

Superzakova
12.02.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé... prostě příjemná oddechovka ????

Sixao
06.02.2021 5 z 5

Také se mi pokračování líbilo víc než první soubor. Zaklínač je mi čím dál víc sympatický :)

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Ešte lepšie ako prvý súbor poviedok. K tejto sérii sa budem vždy rád vracať.

knihomolka_eli
28.01.2021 4 z 5

Druhy diel Zaklinaca sa mi pacil o cosi viac ako prvy , hoci mna poviedky celkovo az tak neoslovuju. Uz som sa do toho dostala viac, pribehy hoci kratke ma coraz viac vtahovali do deja a pri kazdom som bola zvedava ako dopadne. Najviac sa mi pacil pribeh o sirene,pri nom som sa aj nasmiala :-) Uz sa tesim na tretiu knizku,ktora by uz mala byt ina nez prva dve. Kazdopadne som zistila,se u mna rokz odkladany Sapkowski pise naozaj zaujimavo.

vodnář
21.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla hned po přečtení 1. dílu ( Poslední přání). Obě knihy formou povídek vytvářejí životní příběh Geralta z Rivie od jeho početí až do jeho....( dočtete se na konci Meče osudu). Kniha je čtivá a na rozdíl od seriálu srozumitelnější pro pochopení jednotlivých postav i dějů. (Teď po přečtení obou knih se na seriál podívám ještě jednou, abych lépe pochopila, co mi poprvé unikalo.)

Anushka1
15.01.2021 5 z 5

I druhá kniha ze série Zaklínač nás spíše seznamuje se světem kolem. Nejdůležitější ale je, že Geralt konečně začal věřit v osud. Těším se, až si přečti příběhy, které Geralt prožil společně se Ciri.

Hakate
08.01.2021 5 z 5

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

Jenny46
06.01.2021 5 z 5

Opět velká spokojenost příběhy poutavé. Geralt je mi velmi sympatický - příběh princezny Ciri kouzelný a trpělivost zaklínače .o)
Nejen knihy, ale i audiokniky doporučuji...

AsiUrčitě
05.01.2021 3 z 5

Velmi podobná kniha jako Poslední přání. Opět soubor povídek, opět zde jsou různé úvahy (jako v celé sáze o zaklínači) a opět zde narážíme na jiné vysvětlení pohádek a to, jak pro lepší příběh dokážeme překroutit pravdu. Tentokrát je to ale díky Yennefer více o vztazích. Bohužel ubírám hvězdičku za konec a epilog. Z toho jsem byla hodně zmatená – co byl sen, co skutečnost, jak to teda dopadlo a jak se k tomu konci dospělo?

Selve
04.01.2021 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy řádně začetl. První díl se mi líbí o něco více, ale i tuto knihu jsem si užil . Opět zajímavý příběh plný neméně zajímavých postav.

Pak jsem si pustil seriál a nestačil jsem se divit. Doporučuji nejprve kouknout na seriál a pak až číst knihu. (seriál by měl obsahovat povídky z prvního i druhého dílu)

vevera6
03.01.2021 4 z 5

Po matoucím prvním dílu je nepřekvapivě matoucí i díl druhý. I tak ale super knížka, nechápu, že jsem se zaklínači vyhýbala tak dlouho.

josef2900
31.12.2020 3 z 5

Po prvním dílu je tento už lépe pochopitelný a srozumitelnější. Další zábavná série povídek.

PetraKysova
31.12.2020 5 z 5

Tak tento diel sa mi páčil ešte viac než ten prvý. Tým že som videla ako prvé seriál som u určitých poviedok čakala niečo iné ale nie vždy to bolo ako v seriáli. Za mňa to bolo lepšie než v seriáli ????. Páčilo sa mi ako sa tam opäť raz objavili všetci hrdinovia vrátane Marigolda, mám ho rada aj keď je to taký truľko ????. Posledná poviedka bola úplne super, ako sa tam stretli všetky postavy z predchádzajúcich poviedok to bolo vážne milé.

Gabri-88
29.12.2020 5 z 5

Tomuhle dílu nic nechybělo. Nejvíc mě baví, jak si dostatečně užijeme všech postav, které postupně mají prostor.
Zde zábavný úryvek pro milovníky vodníků:
,,...Z toho co říká zaklínač, soudím, že se jsou to nějací mořští vodníci. A s vodníky si umíme poradit. Zaslechl jsem někde, jak se jistý čaroděj vypořádal s vodníky na jezeře Mokva. Vlil do vody soudek kouzelného dryáku a bylo po zas*aných vodnících. Nebylo po nich ani památky."

Uf. Miluju ten styl psaní, humor. A vážně děsně moc mě baví, když Geralt konečně vytasí svůj meč:) - chápej kterýkoli meč:)))

Nejvíc top byla část s Ciri. Zvlášť smrkání přes prsty mě zaujalo. Ale nebudu už dál spoilerovat a rozebírat, co všechno Geralt v Meči osudu stihl nebo ne. Přečtete si a dozvíte se sami:)